Mnożenie i dzielenie liczb całkowitych scenariusz
Mnożenie liczb 2-cyfrowych.. Utrwalenie i powtórzenie.. Ćwiczenia - mnożenie/ dzielenie liczb całkowitych.W tym kanale znajdziesz pełny wykład - 100% lekcji - z Matematyki dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.. Zasady są proste: parzysta liczba minusów = wynik dodatni nieparzysta liczba minusów = wynik ujemny (-5)*(-6) - są dwa minusy, dwie liczby ujemne, więc wynik będzie dodatni.. Utrwalenie śródlekcyjne: praca z podręcznikiem: zad.1 str. 155.. Dla uczniów szkół podstawowych oraz liceum i technikum.Dodawanie i odejmowanie liczb ujemnych Mnożenie liczb ujemnych Dzielenie liczb ujemnych Mnożenie i dzielenie liczb ujemnych Działania na liczbach ujemnych Działania na liczbach ujemnych - puzzle.. Zadanie 1/20 .. Kształcenie zintegrowane w klasie 2.. Sprawdziany: Liczby całkowite (14 zadań) Dodawanie i odejmowanie liczb ujemnych (8 zadań) Mnożenie i dzielenie liczb ujemnych (8 zadań)Dlatego -1 × 0 = 0.. Na tej lekcji utrwalę wiedzę z zakresu mnożenia i dzielenia liczb .Mnożenie,dzielenie,dodawanie i odejmowanie.. Temat dnia: Mnożenie i dzielenie liczb w zakresie 30 - rozwiązywanie zadań.. Iloraz dwóch liczb ujemnych daje: Mnożenie i dzielenie liczb całkowitych DRAFT.. Na tej lekcji nauczę się, jak mnożyć i dzielić liczby całkowite.. Uwagi do scenariusza Scenariusz zajęć matematycznych Mnożenie i dzielenie liczb w zakresie 100..

Mnożenie i dzielenie liczb całkowitych.

Potęgowanie liczb całkowitych( również ujemnych) Ustawianie w kolejności.. Sprawdzenie poprawności wykonania zadań.. W pierwszym przykładzie: Pierwsze mnożenie potęg powoduje dodawanie wykładników (3 + 8), następnie jest dzielenie potęg więc odejmujemy wykładnik 7 (mamy już 3 + 8 - 7) i .Scenariusze lekcji (1) Karty pracy (5) Zadania do wysłania Zadania z zeszytów ćwiczeń (3) Sprawdzanie wiedzy Klasówki (1) Kartkówki (3) .. Mnożenie i dzielenie liczb całkowitych Radzę sobie coraz lepiej, 6.I.3.. Ćwiczenia - mnożenie/ dzielenie liczb całkowitych.Plik Mnożenie i dzielenie liczb całkowitych.docx na koncie użytkownika delarmi • folder Scenariusze, zadania, ćwiczenia • Data dodania: 5 lut 2010Scenariusz lekcji z zakresu edukacji matematycznej kl. III Temat: Mnożenie i dzielenie liczb typu: 2 x 400, 800 : 2.. Wprowadzenie.. Czas trwania lekcji 45 minut 8.. Powodzenia:) Tomasz D. GwiazdaMateriał zawiera 4 ilustracje (fotografie, obrazy, rysunki), 14 ćwiczeń, w tym 3 interaktywne.. Zwłaszcza z mnożeniem nie powinieneś mieć problemów, wszak przypomnę Ci, że mnożenie to tak naprawdę wielokrotne dodawanie tej samej liczby.jak nauczyć dziecko tabliczki mnożenia, jak nauczyć się tabliczki mnożenia, jak skracać ułamki, jak nauczyć się tabliczki mnożenia na pamięć, jak sie nauczyc tabliczki mnożenia, jak szybko nauczyć się tabliczki mnożenia w jeden dzień, jak nauczyć tabliczki mnożenia, jak nauczyć się szybko tabliczki mnożenia, jak nauczyć dziecko tabliczki mnożenia i dzielenia, jak .Testy matematyczne - mnożenie i dzielenie liczb całkowitych..

E-mail.Mnożenie i dzielenie liczb całkowitych.

Autor: Mariola Piotrowska : Zgłoszone przez: Bożenna KossakowskaPonad 600 bezpłatnych filmów edukacyjnych do nauki matematyki i chemii, zgodnych z podstawą programową.. Gdybyście mieli policzyć 0 × -783 to też wynik byłby równy 0.. Iloraz dwóch liczb ujemnych daje: Preview this quiz on Quizizz.. 12 × -4 12 razy dodatnie 4 równa się 48 ale w tym mnożeniu jedna z liczb jest ujemna.. katarzyna.grajzul_31871.. Mnożenie i dzielenie liczb całkowitych .Mnożenie liczb czterocyfrowych przez jednocyfrową (z przenoszeniem) Sprawdź swoją wiedzę: Mnożenie bez przegrupowywania.. Cele ogólne: - Rozwijanie umiejętności rozwiązywania zadań tekstowych z wykorzystaniem mnożenia i dzielenia liczb w zakresie 30.. Materiał zawiera 4 ilustracje (fotografie, obrazy, rysunki), 14 ćwiczeń, w tym 3 interaktywne.. Matematyka.Katalog Anna Szymańska, 2010-05-24 Cieksyn Matematyka, Sprawdziany i testy Mnożenie i dzielenie liczb całkowitych- kartkówka- kl.VI.Mnożenie i dzielenie liczb całkowitych zaczynamy od ustalenia znaku wyniku, następnie wykonujemy obliczenia.. Ta tutaj.. Wystarczy wymnożyć 5 i 6 i dopisać minusa przed wynikiem.Mnożenie i dzielenie liczb dodatnich i ujemnych - Mnożenie i dzielenie liczb dodatnich i ujemnych - dodawanie i odejmowanie liczb ujemnych..

Test - mnożenie i dzielenie liczb całkowitych.

Więcej informacji.Scenariusze : Tytuł: Mnożenie i dzielenie liczb wymiernych : Etap edukacyjny: II etap edukacji : Opis: Projekt ,,Mój rozwój naszą przyszłością - gmina Szepietowo" współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.. Mnożenie liczb całkowitych nie sprawia większych problemów, w przypadku nieparzystej liczby czynników ujemnych iloczyn jest liczbą ujemną, gdy natomiast liczba czynników ujemnych jest liczbą parzystą, iloczyn jest liczbą dodatnią.Plik Mnożenie i dzielenie liczb całkowitych(1).docx na koncie użytkownika delarmi • folder Scenariusze, zadania, ćwiczenia • Data dodania: 5 lut 2010Mnożenie i dzielenie do 100-2.pdf.. Cele szczegółowe: Uczeń: - zna tabliczkę .Mnożenie i dzielenie liczb ujemnych (całkowitych) Znając dodawanie i odejmowanie liczb ujemnych bez problemu przyjdzie nam zrozumieć istotę mnożenia i dzielenia.. Na przykład… Innym kolorem.. Zawartość tekstowa - reguły i sposoby mnożenia/dzielenia liczb całkowitych.. Oblicz.. Cel główny: kształtowanie umiejętności mnożenia i dzielenia pełnych setek przez liczby jednocyfrowe.Konspekt lekcji z edukacji matematycznej Klasa:II f Data: 28.04.2016 Czas: 45 minut Prowadzący: A. Wojczyk Temat bloku: Maj w pełni..

Mnożenie i dzielenie do 100 -4.pdf.

Twórz lepsze zajęcia w krótszym czasie.. Mnożenie i dzielenie liczb całkowitych 60 kBPlay this game to review Arithmetic.. Download.Zobacz na YouTube Uwaga: W przypadku, gdy mamy razem wymieszane mnożenie i dzielenie potęg o tych samych podstawach wówczas wykładniki dodajemy lub mnożymy po kolei według zasady „od lewej do prawej".. ułamków zwykłych przez dziesiętne.. Praca w parach - zad.. 5*6 = 30 (-5)*6 - jest jeden minus, więc wynik ujemny.. A teraz 5… Może spróbujmy czegoś ciekawszego.. 75% Zadania z wykorzystaniem wiadomości na temat podzielności liczb.. Zadania dodatkowe: Praca w parach - karta pracy nr 5, 6.Dzielenie przez 2, 3, 4 i 5; Mnożenie przez 6, 7, 8 i 9; Dzielenie przez 6, 7, 8 i 9; Tabliczka mnożenia w zakresie 100; Mnożenie i dzielenie w zakresie 30; Mnożenie i dzielenie w zakresie 30 WIĘKSZE LICZBY; Pomnóż te same liczby od 1 do 10; Tabliczka mnożenia - TEST; Mnożenie tych samych liczb od 10 do 20; Tabliczka dzielenia w .Mnożenie i dzielenie liczb całkowitych.. 51% Liczby całkowite i ułamki(dla klas 5)dzielenie ułamków dziesiętnych przez liczby .. Polecane teksty: 67% Wzory na obwody i pola figur.. Lekcja z e-podręcznika; Materiał dodatkowy 1; Materiał dodatkowy 2; Lekcja 43. wg Agnieszkarogowi.Mnożenie i dzielenie liczb całkowitych dla klasy 6b.. Matematyka · Arytmetyka · Mnożenie i dzielenie · Mnożenie liczb wielocyfrowych..Komentarze

Brak komentarzy.