Baśń kopciuszek scenariusz lekcji
Grupa wiekowa: 4-5latki.. - Przypomnijcie, jaki utwór nazywamy baśnią.. CELE: dydaktyczny: - uczeń rozróżnia pojęcia: fantastyka, realizm; - wyodrębnia cechy baśni jako gatunku literackiego;Prezentowany przeze mnie cykl scenariuszy zajęć Uczucia i Emocje wykorzystuje bajki terapeutyczne, wiersze i fragmenty lektur, które uczą dobrego zachowania i kultury bycia na co dzień.Scenariusze mają pomóc uczniowi w zrozumieniu jego własnych emocji, emocji innych .Bajki, baśnie, legendy - scenariusz lekcji języka polskiego klasa 4 .konspekt lekcji języka polskiego dla klasy IV czas: 45 min.. Zadanie 2 Dopasuj sformułowania, by powstały zdania zgodne z treścią „Baśni o kocie w butach".. cel: poznam nowy gatunek literacki - podaję genezę powstania utworu, - poznaję cechy epopei i wskazuję je w utworze, - streszczam główne wątki utworu, - wskazuję na znaczenie czasu akcji dla wymowy całej epopei.Podróż w krainę baśni - scenariusz zajęć dydaktycznych w grupie 3 latków Wszystkie materiały w tej zakładce to teksty przesyłane przez osoby niezwiązane z Przedszkola.edu.pl.. Temat: Bajki , baśnie, które znamy - utrwalanie zasad korzystania z książeczek .. Reakcja i krytyka pozostałych uczniów-widzów.. Szukanie motywów z baśni w dzisiejszym świecie jest podstawą do tworzenia parafrazy literackiej.. A taka była bogata, że sypiała na pięciu piernatach, otulała się w kołdry puchowe i trzy jaśki wkładała pod głową.Baśń autorstwa Braci Grimm pod tytułem Kopciuszek, to bajka o szczęśliwym zakończeniu..

Następnie zapisuje temat lekcji, mówi co będzie tematem zajęć, objaśnia cele lekcji.

Kopciuszek jest pierwszą nowoczesną bohaterką.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!. Cele główne: powtórzenie i utrwalenie zdobytych wiadomości na temat baśni - gatunku literackiegoPrzypomnienie informacji o autorze "Kopciuszka" 2.. *scenariusz lekcji dla klasy 4*czas realizacji 1 godzina lekcyjna*cele (uczeń):potrafi wymienić cechy baśni i bajki;umie samodzielnie odpowiedzieć na postawione pytania;potrafi uzasadnić, że omawiany tekst to baśń;umie prowadzić kulturalną dyskusję;potrafi sformułować wnioski z dyskusji;wie,że nie należy ufać obcym osobom .SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO dla klasy IV.. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prezentowane treści.Scenariusz zajęć otwartych dla rodziców .. pobierz nagranie (14,4 MB, czas trwania 10:59) Zadanie 1 Ułóż obrazki zgodnie z przebiegiem zdarzeń w baśni.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!2 Przebieg lekcji Celem lekcji będzie wydobycie cech gatunkowych baśni, podkreślając ich uniwersalny i ponadczasowy charakter; Sytuację motywującą stworzy charakterystyczny nastrój towarzyszący opowiadaniu baśni.. Temat: W krainie baśni i bajek.. 2.Wprowadzenie się macochy z córkami: a)złe traktowanie dziewczynki.. Temat: Z Kopciuszkiem na bal.. Mia a dwie c rki .. "Kopciuszek" to bajka o uczciwości i pracowitości, skromności człowieka..

Podsumowanie lekcji - próba odpowiedzi na pytanie: „Jak nadać baśni niepowtarzalny smak?

7.Zgubienie pantofelka: a) ucieczka Kopciuszka.. Czas trwania: 90 min.. - Przeczytajcie fragment baśni napisany wierszem.„KOPCIUSZEK"- scenariusz przedstawienia teatralnego przygotowanego przez uczniów klasy III na podstawie baśni Jana Brzechwy (Na scenie znajduje się dekoracja przedstawiająca po jednej stronie kuchnię, a po drugiej salon, z którego widać okno.. Dodano: 21.11.2017 2017-11-21 00:00:00 2020-05-19 15:28:32 Kopalni Soli WieliczkaKopciuszek - scenariusz zajęć dydaktycznych dla 3 i 4 latków Wszystkie materiały w tej zakładce to teksty przesyłane przez osoby niezwiązane z Przedszkola.edu.pl.. Dla rodziców i nauczycieli .. „Młodzi aktorzy" wcielają się w rolę bohaterów baśni.1.Śmierć ojca dziewczynki.. Rozdanie uczniom wiersza Artura Oppmana Za górami, za lasami, dotyczącego baśni.. Wskaż poprawne odpowiedzi.SCENARIUSZ ZAJĘĆ.. Namęczył się już w życiu srodze.. 4.Uszycie przez zwierzęta pięknej sukni: a)pomaganie w ubieraniu siostrom przyrodnim.. Podstawa programowa - obszary( 1,3,4,5,8,9,14) Cele ogólne: - poszerzenie słownika czynnego oraz znajomości baśni, - zachęcanie do wypowiadania się na określony temat, - zachęcanie do czynnego uczestnictwa w zabawie, - integrowanie grupy przez wytwarzanie radosnej atmosferyKarta pracy do scenariusza zajęć o Kopciuszku.. 5.Porwanie się sukni..

".Podczas lekcji uczniowie przyglądają się losom Kopciuszka i rozmawiają o współczesnych wariantach tej historii.

Wskazywanie elementów charakterystycznych dla gatunku literackiego, jakim jest baśń.. Inscenizacja baśni o Kopciuszku.. Zaprasza uczniów na scenę, by mogli odegrać baśń pt. „Śpiąca królewna".. W salonie, na puchowych poduszkach, wylegują się córki z macochą.. Ludzie mówią, że wróżek nie ma, ale Kopciuszek ma być szczęśliwy.. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prezentowane treści.. Podczas zajęć uczniowie bawią się literackim pierwowzorem, a finałem jest opracowanie w grupach słuchowisk z własnymi wersjami opowieści o wspó .3.. Perrault zawarł w tej baśni swoje doświadczenie dworaka, czemu dał wyraz w przebiegu i zakończeniu akcji, zaopatrując baśń w dwa morały.Bajki, baśnie, legendy - scenariusz lekcji języka polskiego klasa 4 .. - Czy "Kopciuszek" napisany jest prozą, czy wierszem?. Książę zakochuje się w ślicznej, skromnej i pracowitej nieznajomej dziewczynie.Wysłuchaj „Baśni o kocie w butach".. 03 r. w SP w KOBYLNIKACH.. Cele lekcji - po zajęciach uczeń: potrafi wyjaśnić znaczenie pojęć: fantastyczny, prawdopodobny, rzeczywisty; rozpoznaje fantastyczne i prawdopodobne elementy świata przedstawionego w baśni; wymienia tytuły różnych baśni;Kopciuszek - scenariusz przedstawienia OSOBY KOPCIUSZEK NARRATOR MACOCHA HANIA KASIA KR LEWICZ KR L HEROLD S SIADKA STRA NIK OCHMISTRZ SCENA 1 NARRATOR Bardzo dawno, mo e przed wiekiem, przed dwoma czy trzema wiekami, w pewnym kr lestwie dalekim, kt rego dzisiaj ju nie ma i na mapie go znale nie mo na, mieszka a wdowa zamo na..

Jest dobry, uczynny i miły.Scenariusz lekcji: Charles Perrault „Kopciuszek, czyli pantofelek z popieliczki" na Uczę.pl.

polskiego.. Za górami, za lasami Pójdźcie no, dzieci!Kopciuszek w nagrodę za swe zalety dostaje za męża królewicza, z którym szczęśliwie zamieszkuje w pałacu.. "Kopciuszek" NARRATOR: Bardzo dawno, może przed wiekiem, przed dwoma wiekami czy trzema, w pewnym królestwie dalekim, - którego dzisiaj już nie ma i na mapie go znaleźć nie można - mieszkała wdowa zamożna.. 6.Zjawienie się wróżki: a)wyczarowanie przez wróżkę nowej sukni dla kopciuszka, b)wyczarowanie karocy.. Zajmowały się tylko sobą, były zarozumiałe i zawistne.Na zakończenie lekcji może z nich też stworzyć uniwersalny przepis na baśń i go zaprezentować (np. wrzucać poszczególne karteczki do miski, mieszać je w różne strony i uzupełniać całość własnym tekstem).. Cele ogólne: · Rozpoznawanie postaci z bajek za pomocą wylosowanych rekwizytów · Wypowiadanie się na temat wiersza; stosowanie dłuższych wypowiedziSCENARIUSZ ZAJĘĆ ŚWIETLICOWYCH Prowadzący : Daria Zamaria Blok Tematyczny: „W magicznym świecie wróżb i baśni- Andrzejki" Temat zajęć: „W krainie baśni Andersena" Cele szczegółowe, uczeń: • zna istotne informację dotyczące Hansa Christiana Andersena , • rozumie czym jest baśń, • potrafi wymienić najważniejsze tytuły baśni autorstwa Andersena , • potrafi .Scenariusz zajęć dla przedszkolaków.. Są to cechy pozytywne Kopciuszka, które zasługują na pochwałę i nagrodę.. ( zamienia Kopciuszka w królewnę)- muzyka dziewczyny schodzą ze sceny , przebierają się, wychodzi królewna i wróżka) Narrator: I tak wróżka zamieniła Kopciuszka w piękną królewnę.. Ciche czytanie tekstu.. TEMAT: Wizyta w królestwie baśni.. Zadanie 3 Jakim pomocnikiem okazał się kot?. - Przeczytajcie fragment baśni napisany prozą.. Natomiast macocha i jej córki to postacie godne krytyki.. SPOTKANIE 7 i 8 Pierwsza godzina Temat: Próba generalna baśni o Kopciuszku.Lekcja dotyczyła ustalenia przynależności rodzajowej i gatunkowej utworu.. W krainie basni SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO PRZEPROWADZONEJ W KLASIE IV W DNIU 4..Komentarze

Brak komentarzy.