Demokratyczne ateny klasa 5 test
Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.Demokratyczne Ateny - Demokratyczne Ateny - was / were ;there was/there were - Unit 7 Brainy kl.5 Media - Match English and Polish words (adjectives)Test Demokratyczne Ateny, podrozdział podręcznika Śladami przeszłości dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.. Po wojnach perskich wzrosło znaczenie Aten wśród państw greckich.. (Grecja) Aby móc odpowiedzieć na powyższe pytanie, pozwolę sobie najpierw pokrótce przedstawić genezę demokracji ateńskiej.. Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.Pierwotnie Ateny miały ustrój oligarchiczny (rządziła arystokracja): - VII w. p.n.e. kodyfikacja prawa przez Drakona (prawo surowe, ale stabilne) - początek VI w. p.n.e. reformy Solona (zniesienie niewoli za długi, co było dużym problemem; podział społeczeństwa na klasy majątkowe różniące się uprawnieniami)Demokratyczne Ateny.. Demokratyczne Ateny.. Starożytna Grecja.. To właśnie tam - w Atenach - wymyślono demokrację i wprowadzono ją w życie.„Demokratyczne Ateny" 1.. 1-Obywatelem był mężczyzna urodzony w państwie oraz dzieci obywateli..

Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Klasa 5 demokratyczne ateny.

0-1 Zaznaczenie zdania prawdziwego - 1 p.. 3-Zgromadzenie ludowe-główny organ władzy w Atenach.Zgromadzenie decydowało o .Demokratyczne Ateny.. Ten dział zawiera testy z historii starożytnej oraz nowożytnej.. 4. wymienię grupy mieszkańców Aten i ich zajęcia.. demokracją, rządy ludu, zgromadzenie ludowe, mężczyźni, strategów 0-5 Każdy właściwie wpisany wyraz lub właściwie podane wyrażenie - 1 p. Starożytni Grecy wyznawali politeizm, a bogów wyobrażali sobie na podobieństwo ludzi.. Nowa Era Lekcja historii opowiadająca o powstaniu i ewolucji pisma.. Wojny perskie 2.. Ateńczycy odbudowali swoje miasto, a port Pireus stał się najważniejszym portem na Morzu Śródziemnym (obok Kartaginy), do którego przybywali kupcy z odległych krain.1.. Hellenowie żyli w niewielkich wspólnotach, które nazywali polis.. Wierzenia religijne starożytnych Greków 2.. Starożytna Grecja , Klasa 5 , Wczoraj i dziś , Historia , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.plRozwiąż ten test na czas i przekonaj się, jak dużo o nich wiesz!. Starożytne Ateny.. Leo van Klenze, Wyobrażenie Akropolu i Areopagu w klasycznym okresie Aten, 1846, olej na płótnie, Nowa Pinakoteka w Monachium, domena publiczna .. Po raz pierwszy w historii został on wprowadzony w VI wieku p.n.e. w Atenach.Do obywateli posiadających pełne prawa polityczne należeli tu wyłącznie mężczyźni pochodzący z rodziny rodowitych Ateńczyków.Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.zadania zgromadzenia: -uchwalało prawa -decydowało o wydatkowaniu pieniędzy -decydowano o wypowiedzeniu wojny i zawarciu pokoju - wybierano urzędników POLIS -miasto państwo W centrum stolicy znajdowała się AGORA Początek cywilizacji greckiej II tysiąclecie p.n.e. Jaką rolęNotatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników..

Test Demokratyczne Ateny - podręcznik Śladami przeszłości Do poprawnego działania strony konieczne jest włączenie obsługi Javascript.Zobacz 3 odpowiedzi na zadanie: Demokratyczne ateny.

Grecja to górzysty kraj o rozwiniętej linii brzegowej, leżący na Półwyspie Bałkańskim i otaczających go wyspach.. Klasa 5 na Uczę.pl.. Ustrój polityczny starożytnego Rzymu 3.. W ten sposób każdy obywatel, bez .Rozdział II.. Zawiera 24 pytań.. zapamiętam V wiek p.n.e. jako okres demokracji i Peryklesa w Atenach.. Demokratyczne Ateny.. Cywilizacje Indii i Chin 1.. Wczoraj i dziś, wyd.. Rozpocznij quiz .. 6.Test o starożytnej Grecji, na poziomie 2 klasy liceum ogólnokształcącego, poziom rozszerzony, nowa podstawa programowa.. Zatrudniano ich w administracji, kopalniach .II.. kasiatomek2 napisano 16.01.2020 18:52. zgłoś do usunięcia.. Podboje Aleksandra Wielkiego 3.. Niektórzy niewolnicy byli własnością państwa.. Według niektórych ocen, w Atenach okresu Peryklesa, obywatele z prawem głosu (demotes) stanowili około 40 tysięcy, spośród około 120 tysięcy ogółu ludności.4.. Strona 1W demokratycznych Atenach.. 3.Rozkład materiału.. Wstaw literę „P" przy zdaniach prawdziwych, a literę „F" - obok fałszywych.. W V wieku p. n. e. wszyscy Grecy tworzyli jedno silne państwo.Demokracja ateńska - forma ustroju polis ateńskiej, położonej w greckiej krainie Attyce.Zazwyczaj uważa się, że trwała od początków VI do połowy IV wieku p.n.e., z przerwami w V wieku p.n.e..

Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!hej potrzebuję testy i sprawdiany przyroda klasa 6 i historia klasa 6 SprawdzianySzkolne2013 napisano 19.04.2019 12:04. zgłoś do usunięcia.

Czy potrafisz nazwać wartości rytmiczne nut?. Urzędników w Atenach nie wybierano (poza urzędem stratega), tylko losowano.. Powstanie i upadek imperium rzymskiego 3.. 2. podam 5 cech pierwszej demokracji i jej instytucje.. Zaznacz na osi czasu okres, w którym starożytne Ateny przeżywały swój rozkwit 1 rok n. e X IX VIII VII VI V IV III II I I II III IV 2.. Oneofmany • 7 dni temu • #litery #nuty #test #wartoscirytmiczne .. Przetestuj swoją wiedzę historyczną.. Nikogo nie dziwiło wówczas, że człowiek może być traktowany jak przedmiot - często cenny, ale należący do wolnego obywatela.. poleca 82 % .. 3. wymienię 3 działania Peryklesa.. Kultura starożytnych Greków 2.. Narodziny i rozwój pisma 2.. Ustrój demokratyczny - ustrój w państwie, który dawał wszystkim mężczyznom będących obywatelami państwa prawo do uczestnictwa w życiu politycznym.. 5. posłużę się pojęciami: Ateny, Attyka, demokracja, agora, demagog,5 - prezentuje proces kształtowania się demokracji ateńskiej - ocenia dokonania Peryklesa i jego zasługi w rozwoju demokracji ateńskiej 6 - formułuje wnioski dotyczące wpływu demokracji ateńskiej na rozwój państw demokratycznych w przyszłości Ponadto: - samodzielnie formułuje opinie i wnioskiDoskonały zbiór darmowych arkuszy pracy dla dzieci z 1 i 2 klasy - strona 5.. Wyobrażenie Akropolu i Areopagu w klasycznym okresie Aten.. W Atenach, podobnie jak w całym świecie starożytnym, istniało niewolnictwo.. Sprawdź, jak poradzisz sobie z tym zadaniem!. potrzebukje sprawdzian z polskiego kl. 4dzial 2 rym w wierszu,narator,odmiana .Testy i quizy z historii.. 2-Demokracja to ustrój ,w którym rządy należą do ogółu obywateli i przyznaje się obywatelom swobody i prawa polityczne zapewniając ich udział w sprawowaniu władzy..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt