80 dni dookoła świata lektura która klasa
Sprawdź co wiesz o lekturze ,,W 89 dni dookoła świata''.. Podczas podróży wraz z bohaterami lektury uczniowie przeżyją niezwykle przygody i podejmą trudne decyzje.. Tagi dla tego testu: Lektura, Szkoła, Przygody, Koleja, Parostatki, Fileas Fogg, Obieżyświat, Fix, Auda, W 89 dni dookoła świataOdpoweidz na pytania dotyczące lektury ,,W 80 dni dookoła świata'' i sptawdź ile wiesz na jeje temat.W 80 dni dookoła świata - streszczenie utworu Juliusza Verne.. Angielski dżentelmen Phileas Fogg jest pewny, że tak.. Fragment: W 80 dni dookoła świata - audiobook .Elementy świata przedstawionego w wybranych lekturach szkolnych kl. .. IV VI: Sposób na Alcybiadesa, Szatan z siódmej klasy, W 80 dni dookoła świata, Ania z Zielonego Wzgórza, Przygody Tomka Sawyera, W pustyni i w puszczy, Hobbit, czyli tam i z powrotem, Akademia pana Kleksa, Pinokio, Lew, czarownica i stara szafa.. KawaiiNightmare 3 lata temu.W 80 dni dookoła świata to doskonała gra, która wciąga na długie godziny.. Podane terminy są .. Przeczytaj recenzję Test z odpowiedziami !. W 80 dni dookoła świata.. akcja powieści toczy się w podróży, niezwykłe jest to, że bohaterowie pokonują duże odległości bardzo szybko, jak na czasy, w których żyją, a czasem sięgają po niestandardowe środki lokomocji, jak np. słoń, łódź-sanie;Jules Gabriel Verne W osiemdziesiąt dni dookoła świata tłum..

W 80 dni dookoła świata.

Podobne działy .Mowa mianowicie o powieści „W 80 dni dookoła świata".. Autorem książki jest Juliusz Verne.. Sprawdź co wiesz o lekturze ,,W 89 dni dookoła świata''.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, wiadomości ogólne, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, przykładowe nawiązania oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Sprawdź, czy dokładnie przeczytałeś lekturę "W 80 dni dookoła świata"!Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. 2. Ilu służących miał Fogg?. Przyjmuje zakład, w którym stawką są duże pieniądze i - przede wszystkim - honor, i wyrusza w drogę wraz ze swoim służącym Obieżyświatem.. W 80 dni dookoła świata to powieść podróżniczo-przygodowa i jako taka ma następujące cechy:.. Podróż jest pełna przygód i przeciwności losu.anuluj.. Jutro mam pracę klasową z tej lektury i nie wiem z czego się nauczyć.. Phileas Fogg, tajemniczy dżentelmen londyński, znany ze spokojnego, regularnego trybu życia, pewnego dnia rozmawia ze znajomymi przy kartach, jak bardzo skurczył się świat.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Test z lektury pod tytułem ,,W 80 dni dookoła świata" .Zestaw: "216 W 80 dni dookoła świata - Juliusz Verne 1" 0. ..

"W 80 dni do okoła świata" Pytanie dotyczące lektury.

Klub, do którego należał pan Fogg.. Od słowa do słowa, zakłada się z nimi o wielką sumę, że zdoła objechać świat dookoła w ciągu zaledwie 80 dni.Autor - Juliusz Verne Tytuł - "W 80 dni dookoła świata "Czas i miejsce akcji - 2 X - 21 XII 1872 r., Londyn, szlak podróży dookoła świata Bohaterowie - główny - pan Fogg, drugoplanowi: Jan Passepartout (Obieżyświat), detektyw Fix, pani Auda KRÓTKIE STRESZCZENIE Główny bohater utworu, Fileas Fogg, to najbardziej tajemniczy z członków londyńskiego klubu "Reforma".W 80 dni dookoła świata.. 1p.Lekcja poświęcona omówieniu lektury pt. Na dworcu pożegnał się jeszcze z przyjaciółmi z Klubu „Reforma", obiecując, że dokładnie za 80 dni przyjedzie do Londynu objechawszy świat dookoła.. 2010-10-25 17:54:42 Czy podoba Ci się lektura " W 80 Dni Dookoła Świata " Juliusza Verne ?. Jak miała na imię współtowarzyszka Fogga.. Jak się nazywał klub, którego Files Fogg był członkiem?. a o 20.40 wraz z Passepartout jechał już w przedziale pierwszej klasy do Paryża.. nieznany Rozdział I. Phileas Fogg, zachwycony Obieżyświatem, przyjmuje go do służby 1. .. Moja podróż dookoła świata w 80 dni Proudly powered by WordPress .Bryk.pl - najlepsze opracowania lektur, streszczenia lektur dla każdego ucznia, charakterystyki wszystkich bohaterów, lektury szkoła podstawa, lektury liceum, lektury studia.Imię i nazwisko klasa Sprawdzian ze znajomości lektury „W 80 dni dookoła świata" 1..

... Marta Kaczmarek klasa 6a.

Napisz opowiadanie w imieniu Odyseusza.W 80 Dni Dookoła Świata (2004) | Jackie Chan [720p] Dubbing PL. Tego dnia Fogg przyjmuje do pracy nowego lokaja - Jana Obieżyświat…Lektury szkolne › Klasy 4-6.. W roku 1872 dom pod numerem 7 przy Saville Row, Burlington Gardens, w którym w roku 1814 zmarł Sheridan, był zamieszkany przez Phileasa Fogga, członka londyńskiego klubu „Reforma", osobistość wybitną i wielce oryginalną.Trwa złoty wiek wielkiej globalizacji.. Książka przedstawia historię ekscentrycznego angielskiego dżentelmena, który zakłada się z kolegami, że możliwe jest okrążenie kuli ziemskiej w 80 dni.Dzień, w którym Pan Fogg przyjmuje nowego służącego.. Odtwarzamy trasę podróży pana Fogga - Kolejność wydarzeń // odp.. Dopasowuj do siebie po 3 takie same elementy, żeby zgromadzić przedmioty potrzebne panu Fogg w podróży.. Odkryją, czym jest przyjaźń, odwaga, siła woli, poczucie godności i honoru.Potrzebuje plan wydarzeń z powieści ''w 80 dni dookoła świata '' 2014-05-21 15:56:47; Proszę o szczegółowy plan wydarzeń książki '' W 80 dni dookoła świata '' 2010-05-05 16:26:44; Pytanko dla tych którzy czytali lekturę ''W 80 dni dookoła świata '' 2010-04-15 16:35:28; O książce ''W 80 dni dookoła świata '' blagam pomóż .. "W 80 dni dookoła świata" to lektura sugerowana dla klasy 5..

Lektura w 80 dni dookoła świata.

Test z lektury "w 80 dni dookoła świata" Test ogólnie jest łatwy=) Jak ktoś przeczytał lekturę, to na pewno napisze 100/100 pkt.=)=)=)Podróżujemy dookoła świata Pomysł na lekturę „W 80 dni dookoła świata" Juliusza Verne'a Zaproponowany cykl zajęć ma na celu pokazanie uczniom piękna świata, jego egzotyki i osobliwości.. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!W osiemdziesiąt dni dookoła świata (inne wersje tytułów wydań po polsku: Podróż na około świata w osiemdziesięciu dniach, Podróż naokoło świata w 80-ciu dniach, Podróż naokoło świata w ośmdziesiąt dni, W 80 dni dookoła świata) (fr.. Le tour du monde en quatre-vingt jours) - najpopularniejsza jednotomowa powieść francuskiego pisarza Juliusza Verne'a, która została .W 80 dni dookoła świata Juliusza Verne'a to powieść przygodowo-podróżnicza, której nikomu nie trzeba przedstawiać - prawdziwa klasyka literatury dziecięcej i młodzieżowej, kochana także przez dorosłych na całym świecie.. martakaczmarek00 Posted in: Bez kategorii, Cyfrowa Szkoła 2012/13.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. Na co Fogg przeznaczał 10 godzin na dobę?. Jak Fogg dowiedział się,że jednak udało mu się okrążyć świat dookoła świata w 80 dni ?. Obieżyświat!Człowieku który tworzyłeś ten test chyba sam tej książki do końca nie przeczytałeś!Zobacz quiz: "W 80 dni dookoła świata".KLASA IV LEKTURY Z PODSTAWY PROGRAMOWEJ Jan Brzechwa Akademia pana Kleksa* .. Tomasz Małkowski O Kamilu, który patrzy rękami, Poszukiwacze zaginionej wazy .. 1993), W 80 dni dookoła świata (reż. Frank Coraci, 2004), Dzieci niebios (reż. Majid MajidiCzy 80 dni wystarczy na podróż dookoła świata?. 2010-05-19 10:58:18Gatunek utworu.. Ciekawostki o autorze powieści - Przymiotniki // odp.Szczegółowe streszczenie lektury "W 80 dni dookoła świata"..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt