Zapisywanie i odczytywanie liczb wielocyfrowych ćwiczenia klasa 4
W systemie rzymskim do zapisania liczby używamy zdecydowanie mniej znaków niż w systemie dziesiątkowym.. Za pomocą 7 znaków (liter) : I, V, X, L, C, D i M jesteśmy w stanie ułożyć każdą liczbę naturalną od 1 do .Czas trwania: 1 godzina lekcyjna CELE LEKCJI: • znajomość przez uczniów cyfr rzymskich • znajomość przez uczniów reguł zapisywania i odczytywania liczb w systemie rzymskim • ćwiczenia prowadzące do uzyskania sprawności w odczytywaniu i zapisywaniu liczb wielocyfrowych w systemie rzymskim • ćwiczenia prowadzące do uzyskania sprawności w stosowaniu cyfr rzymskich do .klasa 4.. Odczytuje liczby naturalne 1.1 wielocyfrowe 3.. Udostępnij Udostępnij wg Izabela50.. Szalone Liczby to strona matematyczna, na której znajdziesz nie tylko wyjaśnienie zagadnień matematycznych, ale także ćwiczenia, sprawdziany i całą masę innych pomocy naukowych.Zapisz swoje obliczenia Systemy zapisywania liczb - plan sprawdzianu Nr Sprawdzane umiejętności Wymagania z podstawy programowej zad.. Wychowanie fizyczne- 1 godzina - Ćwiczenia ogólnorozwojowe rozwijające psychomotorykę.Budowa liczby trzycyfrowej.. LEKCJA 6.. Wskazani uczniowie odczytują utworzone wyrazy w ramach swojej grupy i zapisują na tablicy kolorową kredą, w dowolnej kolejności.. Układają końcowe hasło i je odczytują.. Ucz się sam(a)!. Poleca ustawienie zgodnie z porządkiem na osi liczbowej..

1.Zapisywanie i odczytywanie liczb wielocyfrowych.

LEKCJA 7.Zaznaczanie liczb na osi liczbowej (także liczb wielocyfrowych typu 100, 200, 350 czy 500, 1000).. Oszacuj wynik mnożenia liczb wielocyfrowych Rozwiąż co najmniej 3 z 4 pytań, aby przejść na następny poziom!. Dodawanie trzech liczb w zakresie 100, Mnożenie przez 2, 3, 4 i 5, Dzielenie przez 2, 3, 4 i 5, Mnożenie przez 6, 7, 8 i 9, Dzielenie przez 6, 7, 8 i 9, Tabliczka mnożenia w zakresie 100 .. Liczby naturalne na osi liczbowej, Zapisywanie cyframi liczb, Wstęp do zadań tekstowych, Zadania tekstowe z .Materiał zawiera 7 ilustracji (fotografii, obrazów, rysunków), 4 filmy, 18 ćwiczeń, w tym 9 interaktywnych.. Pobierz (doc, 34,0 KB) Podgląd treści.. Poleca zajęcie miejsc na krzesłach od grupy liczb 3-cyfrowych,4-cyfrowych .- Zapisywanie i odczytywanie liczb wielocyfrowych, wskazywanie jedności, dziesiątek, setek, tysięcy i dziesiątek tysięcy.. (program zgodny z programem nauczania w USA).. Klasa 3 Matematyka.. Serwis obsługuje pisownię liczb w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim.. Następny Zaznaczanie liczb dziesiętnych na osi liczbowej.. na ułamki dziesiętne skończone dowolną metodą (przez rozszerzanie lub skracanie ułamków To narzędzie online stworzone dla osób, które chcą przyspieszyć swoją pracę i uniknąć ewentualnych pomyłek..

Zapisywanie i odczytywanie liczb zapisanych znakami rzymskimi.

Tłumaczenie na język polski zrealizowane przez Fundację Edukacja dla Przyszłości dzięki wsparciu Fundacji PKO Banku Polskiego.ĆWICZENIE.. Mam nadzieję, że fajnie spędziliście ten wolny od nauki czas.. Zapisuje liczby naturalne 1.1 wielocyfrowe 2.. Zaznaczcie w kalendarzu , dzisiejszy dzień.. Podobne ćwiczenia ze społeczności.. Liczby zapisane za pomocą cyfr czytamy słownie od lewej (!). Cele kształcenia-wymagania szczegółowe: I. Mnożenie liczb wielocyfrowych.. Wprowadzenie znaków nierówności < i >.Matematyka dla czwartej klasy - arytmetyka, pomiary, geometria, ułamki.. Porównywanie liczb Porównywanie liczb naturalnych3 Zaznaczanie i odczytywanie liczb naturalnych na osi liczbowej 1.2 1.3 Zastosowanie porównywania liczb naturalnych do rozwiązywania zadań tekstowych Powtórzenie 4* Powtórzenie 14.1-64.. DZIAŁANIA NA LICZBACH .. Osadź.. PO LEKCJI UCZEŃ BĘDZIE UMIAŁ ZAPISYWAĆ I ODCZYTYWAĆ LICZBY DZIESIĘTNE.. Zapisywanie liczb, porównywanie.. Liczby naturalne w dziesiątkowym układzie pozycyjnym.. 5. Rozpoznawanie, odczytywanie i zapisywanie słowami liczb wielocyfrowych (zadanie 3,4 - karta pracy).. Polub.. Pamięciowe dodawanie liczb naturalnych w zakresie 100.. LEKCJA 4. strony.. Wysłany przez Joanna Palińska | .. Odczytywanie wylosowanych liczb - Zapisywanie i odczytywanie ułamków - Numbers - Oś liczbowa - 4 klasaPlik zapisywanie i odczytywanie liczb.doc na koncie użytkownika szym9912 • folder MATEMATYKA klasa 4 • Data dodania: 5 wrz 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Lekcjia Temat : Zapisywanie i odczytywanie liczb wielocyfrowych..

Zapisywanie i odczytywanie liczb.

Filmy: przykłady dużych liczb, odczytywanie dużych liczb (grupy cyfr w liczbach).. Notatka - ramka przypominająca, że nasz system liczenia jest dziesiątkowy i pozycyjny.. Ćwiczenia - zapisywanie i odczytywanie dużych liczb w dziesiątkowym systemie pozycyjnym, również w kontekstach realistycznychTemat: Odczytywanie i zapisywanie liczb wielocyfrowych.. Porównuje liczby 1.3 naturalne 4.. PDF Materiały do wydruku.Kartkówka: zapisywanie i odczytywanie liczb naturalnych.. LEKCJA 5.. Zapisz liczby cyframi - kliknij na obrazek Zapisz liczby słowami - kliknij na obrazek.. Odkryj, która liczba nie pasuje - kliknij na obrazekOdczytywanie liczb - Tworzenie i porównywanie liczb.. Dzielić: Oceniać: Poprzedni Klasówka 2 (klasa V) - proste, odcinki, kąty.. między cyframi pogrupowanymi po trzy licząc od prawej (!). 2.Metody: ćwiczeniowa, problemowa, zastosowanie wiedzy w praktyce.IV dotyczący zapisywania dużych liczb za pomocą cyfr oraz słownie, wskazywania konkretnych rzędów w dziesiątkowym systemie pozycyjnym.. Dodawanie jedności, dziesiątek i setek do liczby trzycyfrowej.. Dodaje i odejmuje w pamięci 2.1 liczby naturalne wielocyfrowe 5.Klasa 4 Dla ułatwienia odczytu liczb wielocyfrowych warto zapisywać je z odstępami (nie wolno jednakże stawiać kropek ani przecinków!). Uczeń: 1.. Ćwiczenia - znaczenie cyfr w liczbach w dziesiątkowym systemie pozycyjnym, zapisywanie liczb za pomocą sumy, zapisywanie liczb o danych własnościach ich .Slownie.pl pomaga szybko i poprawnie zapisać kwoty i liczby w postaci słownej..

Zapisywanie i odczytywanie liczb - kartkówkaZadania i ćwiczenia z matematyki - klasa 4.

Realizacja podstawy programowej.. Zmień szablon Materiały interaktywne Pokaż wszystko.. Odczytywanie współrzędnych punktów na osi.. LEKCJA 3.. Filmy - obliczenia pieniężne - wypłacanie określonej kwoty ( w złotówkach i w euro) za pomocą banknotów .. W ramach podsumowania uczniowie rozwiązują samodzielnie zadanie, które pozwala sprawdzić, w jakim stopniu dzieci rozumieją system .4.. Powtórzenie wiadomości o znakach rzymskich w zakresie do XII.. Połącz liczby zapisane słowami i cyframi - kliknij na obrazek.. 1 - jeden 10 - dziesięć 100 - sto 1000 - tysiąć 10.000 - dziesięć tysięcy 100.000 - sto tysięcyZapisywanie liczb wielocyfrowych.. Pobierz (doc, 31,0 KB) Podgląd treści.. Czynności nauczyciela 1.. Więcej.. Edytuj elementy.. Rząd I.Trenowali zapisywanie i odczytywanie liczb wielocyfrowych rozwiązując interaktywne zadania.. Uczeń: 1) zapisuje i odczytuje liczby naturalne wielocyfrowe.. Naszą misją jest zapewnienie bezpłatnej, światowej klasy edukacji dla wszystkich i wszędzie.Z tej wideolekcji dowiesz się: - jak są zbudowane liczby, - co to są grupy (rzędy) jedności, dziesiątek i setek, - jak ułatwić sobie odczytywanie dużych licz.8) zapisuje ułamki dziesiętne skończone w postaci ułamków zwykłych; klasy 4, 5, 6 9) zamienia ułamki zwykłe o mianownikach będących dzielnikami liczb 10, 100, 1000 itd.. O autorze.Odczytywanie i zapisywanie liczb wielocyfrowych 1.1 Liczby wielocyfrowe w zadaniach tekstowych 6.. Materiał zawiera 6 ilustracji (fotografii, obrazów, rysunków), 2 filmy, 17 ćwiczeń, w tym 7 interaktywnych..Komentarze

Brak komentarzy.