Historia i społeczeństwo tak jak grecy i rzymianie sprawdzian
2.Jak tak to co na niem mniejwięcej było.. piątek, 1 listopada 2013 Ojczysty Panteon i ojczyste spory Tak jak Grecy i Rzymianie - sprawdzian i odpowiedziTesty i klasówki dla Klasa I Liceum.. Tak jak Grecy i Rzymianie Test podsumowujcy rozdzia I 1.. Tak jak Grecy i Rzymianie , Ojczysty Panteon i ojczyste spory , Poznać przeszłość , Historia i społeczeństwo , Szkoły ponadgimnazjalne , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.plTest A.. Tak jak Grecy i Rzymianie, -2.Tak jak Grecy i Rzymianie; Za panowania Piastów i Jagiellonów; .. opisuje zasięg i konsekwencje ekspansji rzymskiej; wyjaśnia po-jęcie romani za cji, odwo łując się do wybranych przykładów; A.1.2.. Europa i świat.. liczba pobrań: 4244. zaktualizowany: 15 lipca 2015. mówili o sobie „Romaioi".A przecież tak nic nie znaczące z pozoru szczegóły, jak fryzury Leonidasa i jego spartańskich wojowników czy dziwaczne decyzje Achillesa, mają swoje umocowanie w mentalności starożytnych.. Rzeczywiście średniowieczni Grecy (bo czy istniało coś takiego jak Bizantyńczycy?). Greccy bo-haterowie 1.. Podkreśl właściwą odpowiedź.Biologia, Chemia, Fizyka, Matematyka, Historia, Niemiecki, Angielski, WOK, WOS - sprawdziany i odpowiedzi!. redakcja napisał/a 24.07.2016 Odpowiedz.. Wsawi si zwycistwem nad Persami w bitwie morskiej pod Salamin w V w. p.n.e. Patrycjusz rzymski, y w V w. p.n.e..

Pytania ze sprawdzianu z rozdziału I, Tak jak Grecy i Rzymianie.

Zawiera 8 pytań.. Tak jak Grecy i Rzymianie: Tagi: testy: Dostęp dla zalogowanych.. Sprawdzian wiadomości- „Tak jak Grecy i Rzymianie" Sprawdzenie wiadomości i umiejętności (test) Kryteria ocen według przyjętej przez nauczyciela punktacji 7.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Wojny z Persami 4.. - Polska i Polacy w XX wieku.. Załóż własny blog!PODSTAWA PROGRAMOWA - HISTORIA I SPOŁECZEŃSTWO - LICEUM 1.. Tagi: klucze odpowiedzi.. Jednym z działów filozofii jest estetyka, czyli nauka o pięknie.wiadomości - „Tak jak Grecy i Rzymianie" Utrwalenie i usystematyzowanie wiadomości i umiejętności uczniów 6.. Apenińskim, którą zamieszkiwali m.in. Etruskowie - wg legendy o wilczycy kapitolińskiej, miasto Rzym założył w Lacjum nad Tybrem Romulus, brat bliźniak Remusa, w 753 r. p.n.e. - w pierwszych wiekach Rzymu społeczeństwo dzieliło się na patrycjuszy i plebejuszyPodział na bogatych i plebs jest tak ogólny i nie odzwierciedla społeczeństwa rzymskiego, że w choć trochę poważnym artykuke nie powinien się znaleźć.. c harakteryzuje basen Morza Śródziemnego jako obszar inten-sywnego prze ni kania si ę kultur w starożytności;Ojczysty Panteon i ojczyste spory Tak jak Grecy i Rzymianie grupa A i B. Historia i społeczeństwo- Tak jak Grecy i Rzymianie.. Biogram Ateski strateg i jeden z najwybitniejszych politykw swoich czasw..

Są rzeczy, które też możesz otagować Sprawdzian tak jak grecy i rzymianie?

Ukazuje ważne wydarzenia z historii Polski oraz postacie, które swoimi działaniami znacząco wpłynęły na dzieje ojczyste.. Jak rządzili pierwsi Piastowie 1.. Nauka Grecy dali początek filozofii, czyli wiedzy poszukującej odpowiedzi na pytania dotyczące człowieka oraz świata.. W stolicy imperium była to prawdziwa przepaść, której nawet nie starano się w jakikolwiek sposób ukrywać.Grecy wyobrażali ich sobie antropomorficznie, czyli tak jak ludzi.. Po skoczonej walce zrezygnowa z .Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Czy Rzymianie wyobrażali sobie - tak jak Grecy, krainę umarłych.. Mitologia - zbiór mitów.. Mit - opowieść o bogach.. Pytania ze sprawdzianu z rozdziału I, Tak jak Grecy .Tak jak Grecy i Rzymianie; Za panowania Piastów i Jagiellonów;.. .Test A. liczba pobrań: 2295Plik test b tak jak grecy i rzymianie odpowiedzi.doc na koncie użytkownika pati114c • folder Testy • Data dodania: 24 sty 2015 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Tak jak Grecy i Rzymianie-Powtórzenie Polskie Termopile Greccy Bohaterowie Rzymski Obywatel-Patriota Republika Rzymska Około 509 p. n. e. zrażeni do monarchii mieszkańcy Rzymu usunęli króla Tarkwiniusza Pysznego i ustanowili republikę..

Poznać przeszłość / Szkoły ponadgimnazjalne / Historia i społeczeństwo.

Tak jak Grecy i Rzymianie Test podsumowujcy rozdzia I 1.. 0 .Czy pisał ktoś sprawdzian z pierwszego działu (Grecy tak jak Rzymianie) książki od HiS-u Ojczysty Panteon ojczyste spory?Rzymianie - społeczeństwo rzymskie W Rzymie, podobnie jak w całym świecie starożytnym istniał wyraźny podział na bogatych i biednych obywateli.. Napisz, w jakim języku mówili starożytni Rzymianie: .. Prezentowane materiały są objęte ochroną prawno-autorską.HIS - ROZDZIAŁ I - „TAK JAK GRECY I RZYMIANIE" .. skromny, dbał o dobro społeczeństwa, z najwyższym szacunkiem odnosił się do państwa.. Tak jak Grecy i Rzymianie 1.. Rzym dysponował wówczas rozległym - jak naPlik test b tak jak grecy i rzymianie.doc na koncie użytkownika lysy435 • folder Dokumenty • Data dodania: 30 wrz 2015.. Chyba że macie test to możemy zrobić wymiane 2013-10-30 20:20:40 Miał ktoś sprawdzian z książki "poznać przeszłość Ojczysty Panteon i ojczyste spory " chodzi mi o sprawdzian "rozdział IV - Pod zaborami" 2014-01-23 19:35:05I.. W czasie wojny z Ekwami ustanowiono go dyktatorem.. -Tyberiusz i Gajusz Grakchowie- bracia, którzy starali się zapobiec większemu rozwarstwieniu społeczeństwa rzymskiego w 2 w. p.n.e. Trybuni ludowi.Test "Tak jak Grecy i Rzymianie" - grupa A, klucz odpowiedzi, plik: test-tak-jak-grecy-i-rzymianie-grupa-a-klucz-odpowiedzi.doc (application/msword) Poznać przeszłość ..

Wybierz przedmiot i sprawdź swoją wiedzę.Sprawdzian tak jak grecy i rzymianie to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Rozdzia I.. Uczeń: A.1.1.. Niezgoda, która rujnuje Uczeo: - wyjaśnia znacze-nie terminu: wojna trojaoska - identyfikuje po-stacie: Homera, Leonidasa - zna datę bitew pod Maratonem (490 r. p.n.e.) i Termopilami (480 r. p.n.e.) - wskazuje na ma-I wtedy narodziła się filozofia.. Wojny z Per-sami 4.. Zaloguj się, by mieć dostęp do zasobów.. Jak widać przedstawiony dorobek cywilizacyjny Greków, jak i Rzymian jest bardzo .Historia, Sprawdziany i testy "Starożytny Rzym" - test z historii starożytnej dla liceum ogólnokształcącego.. 2010-12-29 14:18:57; W jaki sposób Grecy i Rzymianie czcili bogów.Poznać przeszłość (szkoły ponadgimnazjalne / historia i społeczeństwo) Poziom: Ojczysty Panteon i ojczyste spory / I. Leonidas, Juliusz Cezar, Wadysaw Raginis 03 Kada waciwa odpowied 1 p. Dynastia Piastów 2.Starożytny Rzym - cywilizacja rzymska sięga swymi początkami do Italii - krainy położonej na Płw.. W starożytnej Grecji 2.. Dowiadujemy się, czym był dla nich seks jako czynność, jaki mieli stosunek do ludzkiego ciała, co uważali za przyjemne i dopuszczalne, a co za .Miał ktoś sprawdzian z książki "poznać przeszłość Ojczysty Panteon i ojczyste spory" chodzi mi o sprawdzian "rozdział IV - Pod zaborami" 2014-01-23 19:35:05; Czy pisał ktoś sprawdzian z pierwszego działu (Grecy tak jak Rzymianie) książki od HiS-u Ojczysty Panteon ojczyste spory?. Ojczysty Panteon i ojczyste spory Tak jak Grecy i Rzymianie grupa A i B. Historia i społeczeństwo- Tak jak Grecy i Rzymianie.. Tak jak Grecy i Rzymianie KARTA ODPOWIEDZI grupa B Nr Waciwa odpowied Punkt Kryteria punktowania zad..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt