Karta pracy w pustyni i w puszczy odpowiedzi

karta pracy w pustyni i w puszczy odpowiedzi.pdf

Staś zabił lwa, później porywaczy.. Jakiej narodowo ści były dzieci- główni bohaterowie ?. Napisz do nas.. Autorem książki jest Henryk Sienkiewicz.. 4.Kto przyjął Stasia i Nel na audiencji w Chartumie?Oczekiwane odpowiedzi: 1.. 3.Jaka straszna przygoda spotkała porywaczy i dzieci na pustyni?. Czy odgadniemy o której byłeś w kościele ze .KARTA PRACY Odpowiedz na pytania na podstawie tekstu lektury ( H.Sienkiewicz „W pustyni i w puszczy) 1.Jaką pracę wykonywali ojcowie Stasia i Nel?. W którym kraju rozpoczyna się akcja powieści?. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. • Amerykanin i Amerykanka • Polak i Angielka • Portugalczyk i Angielka • Anglik i Polka 3.Na początku wojny pracowała w szpitalu, gdzie opiekowała się rannymi, ale potem wyjechała do USA.. Żyli i podróżowali w dostatku; Fatma sądziła, że mogą mieć nawet wpływ na rząd (i rzeczywiście, rozmawiali z samym wicekrólem).. 2.Jakie prezenty dostały dzieci na Boże Narodzenie?. Matka chłopca - Francuzka zmarła przy jego urodzeniu.. Rozwiąż test!Test z lektury: „W pustyni i w puszczy" .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Podczas tej wyprawy powstały „Listy z Afryki" oraz wydana 20 lat później powieść przygodowo- -podróżnicza „W pustyni i w puszczy" - ostatnie dzieło pisarza, który zamieścił w nimW PUSTYNI I W PUSZCZY - KARTA PRACY „W pustyni i w puszczy" - świat przedstawiony w lekturze 1..

Pytania i odpowiedzi.

Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Wykonaj zadania z zeszytu ćwiczeń (Zćw.. Życzę miłego rozwiązywania.. Tam założyła rodzinę oraz została pisarką i dziennikarką.. Zgodnie z nową podstawą programową dzielimy je na obowiązkowe i uzupełniające.. Kto bdzie mie najwicej do-brych odpowiedzi, ten wygrywa!. Nauka zdalna 2020. ze str. 44-49.Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Załóż konto Zaloguj się.. Odpowiedzi umieść na przeznaczonej do tego stronie.. Zorganizujcie klasowy konkurs wiedzy.. Gracze (w wieku od 8 do 100 lat) przemierzają ze Stasiem i Nel szlak z Port Saidu do Mombasy.. Projekt ten został przeprowadzony w związku z realizacją przez szkołę Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.. Te przywileje wynikały z wykonywanej przez nich pracy.. Po drodze czekają ich przygody, które przeżyli bohaterowie powieści Sienkiewicza: p.„W pustyni i w puszczy" - czas i miejsce wydarzeń Akcja powieści rozpoczyna się pod koniec 1884 roku niedługo przed Bożym Narodzeniem.. Premium .Klasa VB wraz z panią Patrycją Wanatko przygotowała projekt edukacyjny pt. Zaloguj się.. Po wodę chodzili nocą do Nilu.. W powieści pojawia się mnóstwo postaci drugoplanowych - rodzina Wańkowiczów, służba (kucharka zwana Wężem, pokojówka zwana Cielęciną), znajomi rodziców oraz dzieci.W powieści czytamy z zapartym tchem fragment: Staś widział wyraźnie jego zielone oczy wpatrzone w białą jak kreda twarz dziewczynki, jego zwężoną z przypłaszczonymi uszyma głowę, jego podniesione w górę z powodu przyczajonej i pełzającej postawy łopatki, jego długie ciało i jeszcze dłuższy ogon, którego koniec poruszał .Maturalne Karty Pracy z Języka Polskiego..

Pudełko z lekturą „W pustyni i w puszczy".

Był blondynem o niebieskich oczach.Panowie Tarkowski i Rawlison mieli w Egipcie wysoką pozycję.. „W pustyni i w puszczy" to powieść: a) historyczna b) podróżniczo-przygodowa c) fantastyczna d) obyczajowa 2.. Uwaga: osoby, które nie mogą wydrukować krzyżówki, nie muszą jej przerysowywać - zapisują w .„W pustyni i w puszczy" (lektura obowiązkowa) - karta pracy 3 i 4 do scenariusza 1, plik: -w-pustyni-i-w-puszczy-lektura-obowiazkowa-karta-pracy-3-i-4-do-scenariusza-1.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start!. • azjatyckim • ameryka ńskim • europejskim • afryka ńskim 2.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraW PUSTYNI I W PUSZCZY • SPRAWDZIANY • pliki użytkownika dorotkar przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • w pustyni i w puszczy (fragment) czytanie ze zrozumieniem.doc, W PUSTYNI I W PUSZCZY pytania (bez odpowiedzi).docPrzeczytaj uważnie fragment powieści „W pustyni i w puszczy".. W pustyni i w puszczy - książka czy film a może książka i film - co poleciłbyś swoim koleżankom i kolegom?Swoją odpowiedź uzasadnij kilkoma argumentami.Upewnij się, czy nie ma odpowiedzi na Twój problem na stronach Pomocy oraz w naszym Forum.W takim przypadku prosimy o kontakt z nami » Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej »Zakres samodzielnej pracy ucznia Zadania dla chętnych Uwagi 12- 13 marca Klasa 5a 1..

Drzewo, w którym mieszkali w puszczy (baobab).

Staś otrzymał chininę dla chorej Nel, dostali też jedzenie, herbatę, broń proch, kompas itp. 5.Test znajomo ści lektury „W pustyni i w puszczy" 1.. Losy Kalego - rzecz o tolerancji i równouprawnieniua) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?Dajcie odpowiedzi do testu z lektury W pustyni i w puszczy.. Na jakim kontynencie rozgrywa si ę akcja powie ści?. 2013-11-11 12:00:29; BŁAGAMMMMMMMM DAJE NAJ Danuta Wawiłow "Wędrówka " 2010-11-03 18:02:52; Klasa IV J. polski karty pracy "Słowa na start" 2010-12-08 19:11:28Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. Na niebie nie było żadnej chmurki, ale krańce widnokręgu poszarzały.W klasach 4-6 lektury dobierane są spośród niżej podanych tytułów.. Zapasy żywności wzięli ze sobą, mieli również przygotowane w kryjówkach.. 1440 Obserwuj autora Zobacz profil Zapraszam do rozwiązywania moich quizów: Wybierz obsadę serialu "Wiedźmin"!. emir a) b) c) pasza"W pustyni i w puszczy" to lektura sugerowana dla klasy 5.. Uczniowie mieli za zadanie umieścić w ozdobionym pudełku wszystko to, co kojarzyło im się z lekturą Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp..

Wychowanie przedszkolne ...W pustyni i w puszczy 1.

Odpowiedz na pytania.. „Koło godziny drugiej po południu upał, mimo iż pora była zimowa, uczynił się niezwykły.. Staś miał czternaście lat.. Kompania Kanału Sueskiego, w które.Pomoce dydaktyczne: lektura Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy", tablica interaktywna, karteczki z cytatami, cechy Stasia, najwa żniejsze cechy charakterystyki - tablica interaktywna, Metoda: praca z tekstem, pogadanka , burza mózgów, mapa mentalna, − Forma pracy: indywidualna, zbiorowa, Tok lekcji:🎓 Środki transportu używane przez dzieci - "W pustyni i w puszczy" - Środki transportu: pociąg, konie, - Pytania i odpowiedzi - Język polski.. Urodził się i wychował w Port-Saidzie pod opieką ojca - Polaka, który pracował przy budowie Kanału Sueskiego.. Tytuły podlinkowane prowadzą do ćwiczeń, które zostały już opracowane przez redakcję naszego serwisu.Gra planszowa „W pustyni i w puszczy" oparta jest na najpopularniejszej polskiej powieści przygodowej.. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. Świadczą o tym informacje o obleganiu przez Mahdiego twierdzy w Chartumie, której bronił generał Gordon.Drodzy Szóstoklasiści, Proszę, dokończcie oglądanie filmu W pustyni i w puszczy a następnie do poniedziałku wykonajcie niżej podane zadania:.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Poprocie nauczyciela o sprawdzenie.. Rozwicie samodzielnie poniszy quiz, pod-krelajc w aciwe odpowiedzi.. Odczytane hasło będzie mottem naszych kolejnych lekcji.. Ponad słowami 2 strona 13 tekst o "Panu Tadeuszu".. Z jakiego powodu Staś i Nel zostali porwani?Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. Identyfikujemy bohaterów powieści - Czytanie ze zrozumieniem // odp.W klasie VI a wyglądało to w ten sposób: W VI b skorzystałam ze stworzonej przeze mnie karty pracy: Rzecz jasna na kolejnej lekcji uczniowie redagowali charakterystykę Stasia.. Na podstawie znajomości lektury rozwiąż krzyżówkę .. Geneza powieści „W pustyni i w puszczy" W styczniu 1891 r. Henryk Sienkiewicz wyruszył w podróż na Czarny Ląd.. Rozwiązania zadań.. Bardzo proszę o pomoc w odpowiedzi na parę istotnych pytań.. Zebrane tu wyrazy znajduj si w pierwszych szeciu roz-dzia ach powieci..Komentarze

Brak komentarzy.