Sprawozdanie z lektury w pustyni iw puszczy
Staś otrzymał chininę dla chorej Nel, dostali też jedzenie, herbatę, broń proch, kompas itp. 5.. Serwis zamknięty.. "W pustyni i w puszczy" wszystkie jego TESTy » .Ułuż szczegółowy plan wydarzeń lektury 'W pustyni i w puszczy ' spotkanie ze słoniem.W pustyni i w puszczy - W PUSTYNI I W PUSZCZY - TEST - Plan wydarzeń "W pustyni i w puszczy" - "W pustyni i w puszczy" - W pustyni i w puszczy-test .. Opisz przygode z lektury z lektury " W pustyni i w puszczy " która cie najbardziej zainteresowala.. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. 16 pytań Lektury szkolne KoteczkiPytania do sprawdzianu z lektury "W pustyni i w puszczy" HENRYK SIENKIEWICZ: „W PUSTYNI I W PUSZCZY .. W pustyni i w puszczy - przetestuj swoją wiedzę #test wiedzy, #test, #książki i komiksy, #lektury szkolne, #w pustyni i w puszczy, #test z lektury 4330 x, 2016-01-07 21:34:08Staś Tarkowski jest główną postacią powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Test z lektury: „W pustyni i w puszczy" .Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. Gebhr chciał przenocować.Może być takie sprawozdanie z pustyni i w puszczy ( pisaccc ) Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. „W pustyni i w puszczy".. Ojciec natomiast był Polakiem.Zobacz quiz: "W pustyni i w puszczy" Henryk Sienkiewicz..

W pustynii i w puszczy.

W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Autorem powieści „W pustyni i w puszczy" jest Henryk Sienkiewicz nagrodzony w 1905 r. Nagrodą Nobla.. Inne tryby testu.. Udostępnij.. Bohaterowie "W pustyni i w puszczy" Sortowanie grup.. Jeżeli chcesz, możesz pomóc swoim znajomym, którzy mają z tę lekturą .Test: W pustyni i w puszczy Opis testu: Szczegółowy test z lektury.. Życzę miłego rozwiązywania.. W momencie porwania przez Beduinów ma zaledwie 14 lat, a potrafi pokazać swoją dorosłość i odpowiedzialność za 8-lenią Nel.Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. Z okazji świąt Bożego Narodzenia Nel dostaje psa Sabę, a Staś sztucer.. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.W pociągu poznają kapitana Glena i doktora Claryego.. "W PUSTYNI I W PUSZCZY" _____ imię i nazwisko I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.. Drzewo, w którym mieszkali w puszczy (baobab).. Mirusinda 3 lata temu.. Bohater miał czternaście lat, urodził się w Port-Saidzie.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce..

2.Opowiadanie wybranej przygody z "W pustyni i w puszczy" ?

Rozwiąż test.. Filmy.. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.. Jak Kali nazywał Nel (najczęściej) ?. nie nazywał Jej.. Rozwiąż test!W Pustyni i w Puszczy - krótki test, test z lektury Pytania na sprawdzenie znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Cześć te quizy pomogą wam sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności możecie sobie wybrać książki,lektury,powieści,prozy,a nawet bohaterowie naszych lektur.Problematyka.. 48 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Podobne pytania "W Pustyni i w Puszczy " 2011-10-15 13:44:33 "W PUSTYNI I W PUSZCZY " 2010-03-10 .. Omów swoje wrażenia po lekturze.. O to jedna z nich : Była godzina piąta po południu.. Wskaż te fragmenty treści, .a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?W pustyni i w puszczy - test wiedzy.. Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?.

... znajomość lektury ,,W Pustyni i w Puszczy Wisielec.

Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też istotnie zostały przyjęte z wdzięcznością.W pustyni i w puszczy - autorstwa Henryka Sienkiewicza Albion Online - pustyni i w puszczy - Henryk Sienkiewicz - streszczenie Opracowanie: -- Muzyka w tle: Ukulele by Bensound ( n.Lektury, które możesz mieć zawsze przy sobie.. Dokładniejszy niż streszczenie :) Liczba pytań: 89 Poziom: Trudny Rozwiązany: 7647 razy Średnia ocena:Czas i miejsce wydarzeń „W pustyni i w puszczy" Opisane w powieści przygodowej Henryka Sienkiewicza wydarzenia rozgrywają się pod koniec XIX wieku w Afryce, gdzie autor „W pustyni i w puszczy" był w kilka lat po zakończeniu powstania mahdystów, stanowiącego tło historyczne opisywanych wydarzeń.. Dzięki lekturze tego dzieła czytelnik poznaje takie afrykańskie miasta i .25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "GDPR"), które wymaga od nas .2..

Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.

Widać, że dobrze znasz tę książkę.. Atrakcją jest też dla nich życie w namiocie oraz planowane przejażdżki na wielbłądach.. Przeżyli oni wiele przygód.. Treść.. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Klasa 5 Klasa 6 Polski.. 0 ocen | na tak 0%.. Jest to utwór, który ukazując niezwykłe przygody dwojga młodych ludzi, mówi o przyjaźni, odwadze i niezłomności.Sprawdź swoją wiedzę z lektury!. Zgadywanki Zdrapki Litery Przetrwania Opowiadania Losowy quiz.. 3.Charakterystyka wybranej postaci Prosze o pomoc musze wybrac jeden temat z 3 podanych i napisac na jego temat wypracowanie to jest na jutro prosze o szybka pomocQuiz W pustyni i w puszczy 28.. Była Francuzką.. Przybywają przewodnicy wielbłądów: Idrys i Gebhr.Spotkanie z lwem - przygoda z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Ile wiesz o lekturze „W pustyni i w puszczy"?. Inne tryby testu.. Matka bohatera zmarła zaraz po urodzeniu chłopca.. Serwis zamknięty.. Rozdział 4 Dzieci cieszą się ze spotkania z ojcami.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraJeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Staś i Nel są bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza pt '' W pustyni i w puszczy ''.. Pytania zawarte w teście.Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. Szukaj.. 0 0 Odpowiedz.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Skomentuj.. Kapitan Glen i doktor Clary.Szczegółowy sprawdzian ze znajomości lektury " W pustyni i w puszczy".. poleca 79 % 2214 głosów..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt