Kto miał rację antygona czy kreon rozprawka
Kreon był władcą Teb, objął władzę po śmierci Eteoklesa.. Moim zadaniem jest dokonanie wyboru ale zanim to uczynię pokrótce przedstawię mój punkt widzenia odnośnie obydwu bohaterów.Kto miał rację - Antygona , czy Kreon?. 80% Rozprawka na temat: "Antygona" jako przykład tragedii antycznej.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą .Rozprawka .Mógłby mi ktoś napisać rozprawkę o hipotezie "Kto miał racje, Kreon czy Antygona?".. Myślał o kraju.. rozprawka argumenty kto miał rację antygona czy kreon prosze napiszczie dam naj„Antygona" Sofoklesa jest.Antygona i Kreon ponoszą klęskę.. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi.kto mial racje Antygona czy Kreon?. zadanie dodane 12 września 2010 w Język polski przez użytkownika niezalogowany .. polski wypracowanie matematyka angielski historia biologia rozprawka chemia fizyka opis oblicz.. Polinejkes i Eteokles uzgadniają, że każdy z nich będzie rządził państwem przez rok.Na samym początku „Antygony" dowiadujemy się o narastającym konflikcie, trwającym pomiędzy Antygoną a Kreonem.. Antygona, wybrała zgodnie ze swoim sumieniem prawo boskie i poniosła za to śmierć.. Pomóż nam się rozwijać.. Nie działała w imię egoistycznych powodów, motywacją jej działań był głos serca .. Zakazuje pogrzebać ciała Polinika, traktuje to jako zdradę, złamanie prawa, które wprowadził.Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., „Kto miał rację Antygona, czy Kreon?".

"Kto ma rację?- Antygona czy Kreon?

zadanie dodane 12 września 2010 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Gimnazjum] rozprawka +1 głos.Jakimi wartościami kierowała się Antygona, a jakimi Kreon?. pozwole sobie przytoczyc kilka argumentow i kontargumentow aby rozczygnać ten problem.. - przemówienie.. Boskie prawo nakazuje pochować zmarłego, aby mógł przejść do.88% Czy Antygona miała rację sprzeciwiając się Kreonowi - rozprawka.. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.Kreon i Antygona to bohaterowie dramatu Sofoklesa.. Dokonują oni wyboru nie między dobrem i złem, ale pomiędzy pozytywnymi wartościami, którym hołdują.Antygona umiera ale to Kreon ponosi porażke - rozprawka 2009-03-24 14:50:42; Kto według Ciebie miał rację - Kreon czy Antygona?. - rozprawka zadanie dodane 5 października 2010 w Język polski przez użytkownika Tomiko15 ( -570 ) [Szkoła podstawowa] antygonaKto miał rację: Kreon czy Antygona?. Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., Kto miał rację Antygona, czy Kreon?. W starożytnej tragedii jest to element, który stanowi istotę akcji dramatu..

Kto miał rację - Kreon czy Antygona?

Kreon i Antygona to główne postaci literackie, które występują w antycznej tragedii Sofoklesa pt. „Antygona".. W dramacie Sofoklesa zarówno Kreon jak i Antygona reprezentują niezaprzeczalne racje.. 2009-11-01 14:16:00 Czym kierowałą się Antygona a czym Kreon 2012-10-23 18:21:43 Kto według Ciebie miał rację - Kreon czy Antygona ?Ich racje są sprzeczne, dlatego prowadzą do tragicznego konfliktu.. W tym utworze główna bohaterka i król Kreon prowadzą spór, ponieważ Antygona pochowała swojego brata, ale król stanowczo tego zabronił, gdyż był on zdrajcą.. Kreon ogłosił go zdrajcą kraju i nie pozwolił go pochować,zaś Antygona kochała swego brata i nie chcąc narazić się bogom,złamała zakaz władcy Teb.… Czytaj dalej →Czy Antygona miała racje sprzeciwiając się woli Kreona?. 3,016 wizyt.. Postaram się ten problem rozstrzygnąć w swojej rozprawce.Antygona czy Kreon?. Antygona skazana była na śmierć, a Kreon poniósł najwyższą karę.. Antygony, czy Kreona?. MISIAkitka 96 pkt .Kto miał rację?. Konflikt pomiedzy dwiema postaciami wyniknal gdyż Kreon nie pozwolil na godny i z szacunkiem pochowek brata Antygony, potraktowal go jako zdrajce.Racje miał Kreon, czy Antygona?. Konflikt ten dotyczy pochówku zwłok Polinika.. Ich zadaniem jest wybrać pomiędzy typami moralności i w ten sposób dopełnić swego losu.Kreon stanął przed wyborem ..

... kto miał racje kreon czy antygona?

W rozmowie Kreona z Hajmonem poznajemy oblicze króla.. że wybrana przeze mnie racja jest słuszna, a bohater który także ją wybrał nie miał innego wyjścia.. Polub nasz Fanpage.. Dziękujemy !😍 W tragedii Sofolkesa „ Antygona „, poznajemy bohaterów Kreona i Antygonę, którzy są powiązani ze sobą tzw. konfliktem tragicznym.. 85% Ocena Antygony - rozprawka; 85% Rozprawka - Antygona - Twoja ocena decyzji Antygony o pogrzebaniu zwłok brata; 86% Antygona to deamat antyczny - rozprawkaW tragedii pt. " Antygona" autorstwa Sofoklesa został opisany konflikt dwóch równorzędnych racji: Antygony, która kierując się uczuciami zrobiła wszystko, aby pogrzebać brata, choć ten zdradził ojczyznę i z rozkazu władcy jego ciało miało pozostać bez pochówku, oraz Kreona - bezwzględnego władcy, który kierując się dobrem państwa i racjami rozumu, skazał zdrajcę na .antygona czy kreon .. kto miał racje kreon czy antygona?. Antygona czy Kreon?. Wie, że raz powziętej decyzji powinno się trzymać, tak samo jak ustanowionych przez .Kto miał rację, Antygona czy Kreon?. ".Dlatego moim zdaniem Antygona miała rację, że sprzeciwiła się takiemu tyranowi, jakim był Kreon..

Uważam, że rację w sporze miała Antygona.

Opowiedziała się po stronie tradycji, nie pozwoliła, aby ktokolwiek szargał godność jej brata.Racje miał Kreon, czy Antygona?. Moim zdaniem racja leży po obu stronach.. cirrus 146 pkt.. Zabraniając pochowania Polinejkesa, miał na celu dobro społeczne.Kto miał rację - Antygona , czy Kreon?. Sformułuj własne stanowisko i rozważ je w formie rozprawki.. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. Celem tej pracy jest rozważenie, kto miał rację: Kreon czy Antygona.. .Pomiędzy racją Kreona - który stoi na straży praw państwa i dobra swoich obywateli oraz racją Antygony - która reprezentuje takie wartości jak miłość braterska i prawa boskie.. Spór toczył się o pogrzebanie Polinejkesa,brata Antygony.. - rozprawka +4 głosów.. Próbę przejęcia tronu z porozumieniu z nazywa Kreon zdradą.. Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., Kto miał rację Antygona, czy Kreon.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: rozprawka argumenty kto miał rację antygona czy kreon napiszczieAntygona- dumna, wrażliwa i pewna siebie młoda kobieta czy Kreon- bezduszny władca, wyciągam takie wnioski.. 2012-10-06 14:19:14W tragedii „ Antygona " Sofoklesa, przedstawiono konflikt tragiczny, który obejmuje dwie postacie Antygonę i Kreona.. Po czyjej stronie leży słuszność.. Po śmierci Edypa, pomiędzy jego synami wybucha konflikt o władze.. Nad losem Antygony i Kreona zaciążyło fatum, dlatego ich losy są z góry przesądzone, wiadomo , że wszystko zakończy się katastrofą.. Kto w tej sprawie ma racje?. Najlepsi w tym miesiącu universal_soldier 258 pkt.. Spór ten później przerodzi się w prawdziwą walkę i zakończy się tragedią.. 3,127 wizyt.. Kreon musiał wybierać pomiędzy sumieniem i uczuciami rodzinnymi a utrzymaniem autorytetu władzy.. 2010-11-02 14:17:33; Antygona umiera ale to Kreon ponosi porażke - streszczenie 2009-03-24 14:49:24; Która z postaci, Kreon czy Antygona jest bardziej nieszczęśliwa.. Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. Kto miał rację - Kreon czy Antygona?. Kto z nich miał racje ja taki miałam na sprawdzianie ;pAntygona rozprawka - kto miał rację Antygona czy Kreon?. Każdy człowiek (a w szczególności każdy mężczyzna) wie jak ważna jest konsekwencja w działaniu.. literaturze mickiewicza opis opowiadanie piszemy plan podstawie polsce polski poprawny porównawcza powiesci recenzja rozdział rozprawka si .Kto miał rację, Kreon czy Antygona?. Tragedia oparta jest na micie tebańskim, o rodzie Labdakidów.. Jako pierwszym przykładem posłużę się prawami bożymi.. Brak ocen.. Wysoki Sądzie, szanowna ławo przysięgłych..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt