Argumenty obrona i oskarżenie balladyny
Kontrowersyjne opinie, ironia, resztki dobrego poczucia humoru oraz własne pomysły - wszystko w jednym miejscu, oczami jednego (prawdopodobnie) człowieka do niejednego konesera.Juliusz Słowacki, "Balladyna" - test z lektury.. Ja, prokurator mam obowiązek udowodnić wszystkim zgromadzonym, że ta kobieta jest winna zarzucanych jej czynów.. Podobne pytania.. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.. Wysoki Sądzie, zamknięcie przez Balladynę matki na wieży jest dobrze udokumentowanym faktem, ale wcale nie obciąża Balladyny.. Za wszelką cenę dążyła do władzy, nawet po trupach .. ( rozprawka ma temat Nie ma zbrodni bez kary uzyj do tego Lektury balladyny oraz 2 omawianych lektur)Balladyna- Wypisz argumenty którymi mógłby się posłużyć prokurator a) w obronie Balladyny b) w oskarżeniu Balladyny .. Klasyk romantycznego dramatu.. Rozwiąż test!BALLADYNA, córka ALINA, córka FILON, pasterz GRABIEC, syn zakrystiana FON KOSTRYN, naczelnik stra Ŝy zamku Kirkora GRALON, rycerz Kirkora KANCLERZ WAWEL, dziejopis PA Ź POSEŁ ZE STOLICY GNEZNA OSKAR śYCIEL S ĄDOWY LEKARZ KORONNY Pany, rycerze, słu Ŝba zamkowa, wie śniacy, dzieci OSOBY FANTASTYCZNE GOPLANA nimfa, królowa Gopła„Balladyna" jako dramat romantyczny - kompozycja i struktura ostatnidzwonek.pl, Kompozycja Balladynę Słowackiego zalicza się do kanonu dramatów romantycznych, gatunkowo zaś jest tragedią, czyli utworem o silnie zaakcentowanym wątku konfliktu między dążeniami i działaniami bohaterów a mocami wyższymi - siłami nadprzyrodzonymi i światem wartości moralnych..

Fałszywe oskarżenie co robić ?

Kontrowersyjne opinie, ironia, resztki dobrego poczucia humoru oraz własne pomysły - wszystko w jednym miejscu, oczami jednego (prawdopodobnie) człowieka do niejednego konesera.Ten Quiz sprawdzi ile wiesz o lekturze Balladyna i przygotuję cie do sprawdzianuArgumenty na obronę Jacka Soplicy - wstąpienie do zakonu - symboliczna zmiana nazwiska - poświęcenie się w walkach dla kraju - działalności emisariusza - ocalenie życia Klucznikowi - zbrodnia pod wpływem emocji - prowokacyjne zachowanie Stolnika - chęć ujawnienia prawdy przed śmiercią - chęć pojednania rodzin poprzez ślub .Pytania egzystencjalne w wyjątkowej oprawie, reklamy, muzyka i niecodzienne zagadnienia oczami współczesnego filozofa.. 2015-03-24 14:45:18; charakterystyka .Przemyśl dokładnie cel przemówienia.Przydatność 85% Oskarżenie Balladyny.. 0 0. storczyk 29.3.2011 (17:43)Znakomitym przykładem potwierdzającym to twierdzenie jest dramat Juliusza Słowackiego "Balladyna".. Ten krwawy czyn doprowadził do jej ślubu z bogatym księciem Kirkorem.80% Oskarżenie Balladyny o zbrodnie podlegające karze śmierci; 85% Oskarżenie Balladyny - Przemówienie; 84% Oskarżenie Balladyny.. Miała w tym cel i planowała swoje zbrodnie.. Z książki "Ballad…Przemówienie oskarżające Balladynę Witam Szanowny Wysoki Sąd, Drogą Obronę oraz oskarżoną..

Mam napisać krótkie oskarżenie Balladyny 0 ocen | na tak 0%.

Zinterpretowana zawsze w jedynym tonie.. Zgłoś nadużycie.. Męczydusza szkolnego czytania.. 0 0 Odpowiedz.. Najlepsze rozwiązanie.. Jesteśmy tutaj po to, aby osądzić Balladynę.. Szła do zrealizowania po trupach.. Nie mam doświadczenia w tej kwestii, bo niby skąd mam mieć.CHODZE DO LICEUM.a mam napisać oskarżenie lub obronę.postaci literackiej.Przemówienie sądowe - oskarżenie Balladyny o zbrodnie podlegające karze śmierci (J. Słowacki Balladyna) 2.Nie przyszliśmy tu nikomu wytykać błędów wychowawczych, jednakże wartości wpojone do głowy Balladyny mogły mieć swoje odzwierciedlenie w dalszych postępowaniach dziewczyny i być przyczyną obrania takiej, a nie innej hierarchii wartości.. Mówiła, że jeśli Balladyna poprosi ją to ona odda jej dzbanek malin, doskonale zdawała sobie sprawę, że Balladynie bardzo zależy na tym, aby wyjść za mąż.Następne oskarżenie dotyczyło zamknięcia matki na wieży i wypędzenia jej z zamku.. ;) Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2009-05-23 17:15:52Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: argumenty oskarżające balladynę.. poleca 84 % .. monsterrr; 27.01.2011 zmieniony a)-Balladyna mogła być osobą chorą psychicznie.-Jej matka wychowała ją na leniwą osobę, wiec sama jest sobie winna.Kliknij tutaj, 👆 aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Napisz po 3 argumenty dotyczące: a) obrony Balladyny, b) oskarżenie Balladyny, c) wnioski..

Chodzi mi tu o tylko argumenty nie o mowę obrończą.

Drodzy koledzy i koleżanki, Jestem tutaj po to, aby przedstawić wam argumenty oskarżające Balladynę.. Powinna dostac najsurowszą karę, gdyż zabiła osoby, które były dobre.. W roli adwokata będę starał się obalić zarzuty nakładane na moją klientkę i udowodnić jej niewinność.. Zabiła wiele osób, w tym swoją siostrę.. Czy może mi ktoś podać kilka (konkretnie 3) argumenty które mogą załagodzić żądany przez prokuratora wyrok?. 82% Plan wydarzeń Balladyny J. Słowackiego.. Oskarżona Balladyna to prosta, wiejska dziewczyna.. Wielu z was może próbować ją bronić, lecz ja uważam, że osoba taka jak Balladyna, czyli przebiegła, podstępna, egoistyczna i żądna władzy powinna.Stoję tu przed Państwem, by przedstawić Wam argumenty na dowód winny zbrodniarki Balladyny, która z zimną krwią zabijała, kłamała i pozbywała się niewygodnych faktów ze swojego życia.. Ogłoszenie przez Kreona Polinejkesa zdrajcą nie było wcale takie oczywiste, poza tym Kreon nie miał .Balladyna, jako pierwszą zabiła swoją siostrę Alinę, która podpuszczała ją, czuła się pewnie, bo to ona miała zostać żoną Kirkora.. Pierwszym poważnym oskarżeniem jest zabójstwo własnej siostry.Po zwiększeniu ilości zer na moim koncie bankowym postanowiłem podjąć się ciekawego epizodu w moim życiu, jakim jest obrona Balladyny..

2011-04-04 15:14:08; Jak przeprosić przyjaciela za niesłuszne oskarżenie?

Żądza władzy oraz zachłanność pchnęły ją do zabójstwa siostry.. "Balladyna" Zbrodnie Balladyny Zabicie Aliny Balladyna zabija siostrę, Alinę nożem, gdyż zazdrości jej zebranych już malin, przez co Alina może poślubić Kirkora.. Biedaczka „Balladyna".. Balladyna zastosowała prawo do obrony koniecznej z rozdziału 3 artykułu 25 Kodeksu Karnego ,,Nie popełnia .Obrona Balladyny.. Balladyna - córka wdowy, siostra Aliny.Zbierz argumenty obrony i oskarżenia ( co najmniej po 3 argumenty).- ,,Balladyna" Juliusz Słowacki.. Zmierz się z testem wiedzy o tragedii w pięciu aktach, zadedykowanej przez wieszcza Zygmuntowi Krasińskiemu.. Żeby podnieść swój status społeczny gotowa była usunąć wszystkie przeszkody, które stały na jej drodze.. Zamierzam też ubiegać się o jak najwyższą karę dla niej.Oskarżenie i obrona Antygony, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowanie .. Wszystkie inne argumenty świadczą jednak na korzyść Antygony.. Pierwszym i najbardziej rzucającym się w oczy przykładem jest sposób życia tytułowej bohaterki i sposób jego zakończenia.. W utworze tym, podobnie jak to zwykle bywa w życiu, wina została ukarana.. OBRONA: Ta prosta dziewczyna była w momęcie popełnienia zbrodni nie poczytalna, nie chciała tego zrobic, została sprowokowana.Woźny: Proszę wstać, Sąd idzie (dzwoni dzwonkiem i mówi głośno, wchodzą: oskarżenie, obrona i Sędzia) Sędzia: Proszę sekretarza o odczytanie sprawy z wokandy…Oskarżenie Balladyny.. Zadanie jest zamknięte.. Działała tylko na swoją korzyść nie zważając na innych.OSKARŻENIE: Balladyna zabiła wiele osób z premedytacją.. Wygnanie Wdowy Balladyna wypiera się i wygnaje własną matkę, Wdowę za bramy zamku, co w tamtych czasach było .Obrona Balladyny.. Oskarżenie Balladyny.. Przemawiam tu do Was, drodzy Słuchacze, by uświadomić Wam jakie szczęście nas spotkało, że Balladyna nie jest już w gronie żywych!Zredaguj argumenty obrony i oskarżenia w procesie Balladyny Proszę o pomoc szczególnie z tą obroną Klaudia1302b3 Klaudia1302b3 Oskarżenie; 1.. Zamęczona na śmierć w analizach..Komentarze

Brak komentarzy.