Praca klasowa z lektury tajemniczy ogród
Skomentuj.. Pochodziła z bogatej rodziny, mieszkającej w Indiach.. 2009-11-18 18:52:29 Streszczenie lektury " Tajemniczy Ogród " 2010-02-01 19:39:02Lekcja 6 - Ogró.. Polecam Ci ją do przeczytania.. xd wejdź na stronę ,, praca klasowa z lektury tajemniczy ogród i weź drugi lub pierwszy link raczej drugi xd.SPRAWDZIAN Z TREŚCI LEKTURY: "TAJEMNICZY OGRÓD" Odpowiedz na pytania dotyczące treści lektury: "Tajemniczy ogród".. Colin stał się istnym okazem zdrowia.. Ona spotkała gila z tego co ja czytałam i służąca Mary to była Marta ,a Ajah była jej opiekunką,ale zmarła.. Jej ojciec był urzędnikiem administracji kolonialnej, a matka uchodziła za słynną piękność.. Medlock była wściekła z bezsilności.. Udostępnij.. Jak dobrze znasz przygody Mary, bohaterki powieści Tajemniczy Ogród?. 12 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Gdy przychodzili do swojego tajemniczego ogrodu, zawsze zauważali nowe gatunki kwiatów i zwierząt.. Napisz kartkę z pamiętnika Mary, dotyczącą dowolnego wydarzenia z lektury.. Prowadzili bujne życie towarzyskie, więc oddali córkę pod opiekę hinduskiej służbie, żeby dziewczynka im nie przeszkadzała.Plik Tajemniczy ogród.doc na koncie użytkownika INSPIRACJE • folder lektury • Data dodania: 19 kwi 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Zrodki: lektura F. H. Burnett Tajemniczy ogród, ˚kwiatki ˛ do zabawy ˚na dobry pocztek ˛, SBownik jˇzyka polskiego, €mapa mentalna ˚dywan pomysBów ˛, koperty z zadaniami, karty pracy.€€€€ Tok lekcji:Karty akceptowane w tym obiekcie Obiekt Pensjonat Tajemniczy Ogród akceptuje wymienione karty.Rozmowa z młodym paniczem powoduje, że i on przyłącza się do "spisku"..

Napisz wrażenia z lektury " Tajemniczy ogród ".

Po tragicznej śmierci żony, pan Craven zamknął furtkę i zakopał klucz, zabraniając komukolwiek do niego wchodzić.Test ze znajomości lektury Tajemniczy Ogród autorstwa Frances Hodgson Burnett.. Najpiękniejszy dzień w moim życiu.. Moje wrażenia po lekturze.. Wydany w 1909 roku „Tajemniczy ogród" przyniósł jej dużą sławę i zaliczany jest w poczet najlepszych utworów pisarki.Głównymi bohaterami powieści „Tajemniczy ogród" są dzieci .Test z lektury Tajemniczy ogród.. 12 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Zawiera historię szkoły i miejscowości, informacje o bieżących wydarzeniach, bogatą fotogalerię.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Opis tytułowgo "Tajemniczego Ogrodu".. Mary Lennox urodziła się w: a. Indiach b. Anglii c. Polsce d. Japonii 2.. Dziewczynka urodziła się w Indiach.. PLANOWANIE PRZEDLEKCYJNE CELE: Uczeń: Rozumie pojęcie narracji,wskazuje rodzaje narracji, określa narrację występującą w lekturze, wskazuje elementy świata przedstawionego, wypowiada się na temat przeczytanej lektury, uzasadnia swoje zdanie, uważnie słucha wypowiedzi kolegów.Książka pt. "Tajemniczy Ogrod" podobała mi się.. Cieszyła się też na spotkanie z Dickiem.. Wpływ ogrodu na Colina.. Wywiad z Martą.. Z czego miałbyś 6, gdyby te przedmioty .Mary Lennox jest bohaterką książki pt. "Tajemniczy ogród".. Zaglądał do niego raz po raz przechodząc.Też mam jutro prace klasową z tej lektury i napewno będą pytania gdzie się urodziła Marry jakie miała włosy co się działo w ogrodzie Napewnooo !.

Jest główną bohaterką książki „Tajemniczy ogród".

Zapytała Marthę o tajemniczy płacz w domu, ale dziewczyna jej nie odpowiedziała.. Zadanie: namaluj dwa ogrody.. To właśnie mieliśmy na naszych lekcjach polskiego z moją byłą nauczycielką.Test wiedzy z książki ,,Tajemniczy ogród" .. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Quiz w Poczekalni.. Wydany w 1909 roku „Tajemniczy ogród" przyniósł jej dużą sławę i zaliczany jest w poczet najlepszych utworów pisarki.Głównymi bohaterami powieści „Tajemniczy ogród" są dzieci.Księgarnia internetowa merlin.plSPRAWDZIAN Z TREŚCI LEKTURY: "TAJEMNICZY OGRÓD" Odpowiedz na pytania dotyczące treści lektury: "Tajemniczy ogród".. Przeczytaj dokładnie instrukcję.. Jednakże po tragicznym wypadku sytuacja uległa zmianie.. Tajemniczy ogród stał się miejscem ukrytym, do którego ciężko jest znaleźć klucz, a zarośnięta furtka jest niemalże niemożliwą do odkrycia.. Ogród to miejsce, w którym widoczne są ślady dawnej świetności.Wypracowanie na temat lektury Tajemniczy ogród" PROSZE 2011-01-16 15:04:05 Wypracowanie na temat lektury pt." Tajemniczy ogród " 2011-02-16 16:40:13 Napisz wypracowanie na jeden z podanych tematów ..

Lekcja 7 - Praca klasowa Tematy: 1.

Zawiera nieodpowiednie treści?. Jak sama nazwa tytułu książki mówi ogród był tajemniczy Był zamknięty przez 10 lat.. Charakterystyka Colina / Mary.. Patixella 4 lata temu.. Mary Lennox uważano za: a. ładną i mądrą b. brzydką i mądrąIch przyjaźń umacniała się każdego dnia.. Zawiera 16 pytań.. Zapraszamy .. Tajemniczy ogród - test znajomości lektury.Martha zaproponowała, że Dick mógłby kupić dla niej narzędzia ogrodnicze, tylko trzeba byłoby napisać do niego list.. Udostępnij.. Pamiętaj o pierwszoosobowej narracji.. Odp (nie będe podawać tych z tabelki, od razu przepiszę): Colin - garb Dick - zwierzęta Marta - gadulstwo list Dicka do Mary - mysikrólik ogrodnik - gil pani Craven - zamknięty ogród 15.KONSPEKT LEKCJI 1 (45 minut) Temat: "Tajemniczy ogród" - Frances Hodgson Burnett.. Wyślij zgłoszenie .Oficjalna witryna internetowa szkoły w Olesznie od lat związanej z historią i tradycjami Armii Krajowej.. 2011-11-16 14:28:01 Szukam streszczenia lektury " Tajemniczy ogród " czy mi pomożesZ?. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Przygody bohaterow: Mary Lennox, Colina Cravena, Dicka Sowerby, są związane z tajemniczym ogrodem i uczą prawdziwej przyjazni..

Test wiedzy online z lektury szkolnej.

Jest bardzo ciekawa , myślę że Tobie również by się spodobała.Tajemniczy ogród był niegdyś miejscem niezwykle pięknym i tętniącym życiem.. Dick uwielbiał pracę na łonie natury i przychodząc do ogrodu był w „7 niebie".Do podanych postaci z lektury przepisz podane poniżej, związane z nimi pojęcia, atrybuty, tworząc logiczne pary.. Ile % baterii ma Twoje zdrowie psychiczne?. Pokazuje ona, jak pod wpływem przyrody, Mary stała się szczęśliwym dzieckiem, osoba sympatyczną i lubiana przez rowiesnikow i nie tylko.Angielska powieściopisarka urodziła się w 1848 roku w Manchesterze, zmarła w 1924 roku w Nowym Yorku.. 2011-06-02 20:26:17 Załóż nowy klubPisownia z "nie" Praca klasowa; .. - wykażesz się wiadomościami na temat lektury, - rozwiążesz krzyżówkę oraz test sprawdzający znajomość książki, - spróbujesz wyrazić swoje opinie oraz argumentować.. Rodzice dziecka lubili życie wygodne.. 2013-04-07 10:45:09 Praca klasowa z lektury pt." Tajemniczy Ogród " Pomocyy !. Rozdział 10.. Cechy ogrodu przed oraz po odkryciu.. 2011-11-21 16:49:51Tajemniczy ogród - opracowanie, Symbolika ogrodu w powieści Ogród w powieści Frances Hodgson Burnett ogrywa istotną rolę w życiu głównych bohaterów i dla każdego z nich ma inne znaczenie.. Mary nazwała swój ogród tajemniczym.Jakie były tajemnice domu z lektury " tajemniczy ogród "?. Odpowiedzi zaznacz na karcie odpowiedzi.. Skomentuj.. Oboje prowadzili życie towarzyskie, więc nie mieli czasu, by zająć się wychowywaniem .tajemniczy ogród.. Co mówi o Tobie kolor ścian w Twoim pokoju?Mary Lennox miała około 10 lat.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Jest to miejsce owiane tajemnicą i milczeniem od dziesięciu lat.. - bohater powieści pt. "Tajemniczy ogród", - 12 lat,Sprawdzian weryfikuje znajomość lektury pt. "Tajemniczy ogród"..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt