Wymień najważniejsze zasady tworzenia prezentacji multimedialnej
Canva, która jest narzędziem do tworzenia prostych grafik i obróbki zdjęć może służyć również do tworzenia prezentacji.. Z pozoru nie jest bardzo skomplikowana i mało kto chce stawiać na płatne oprogramowanie.. Dodaj wizualizacje.. 3.Tworzenie prezentacji multimedialnych to bardzo przydatna umiejętność, która przydaje się od szkoły, po studia, skończywszy na pracy, w której czasami bywa tak, że mamy za zadanie coś zaprezentować i prezentację musimy przygotować sami na komputerze w domu.. Ostatnie rozwiązanie polecam szczególnie osobą ceniącym sobie wizualny aspekt prezentacji.. Brak wyników spełniających podane kryteria wyszukiwania.W sieci obowiązują nas jednak te same zwyczaje, które stosujemy w życiu: dobre maniery, kultura.. Przygotowując prezentację i poszczególne jej slajdy pamiętaj o następujących zasadach: Każda prezentacja musi mieć swój temat - przedstaw go na początku (slajd tytułowy).. aby ustawić animację do danego elementu należy na niego kliknąć a następnie wybrać rodziaj .Projektowanie prezentacji powinniśmy oprzeć o konsekwentne działanie i świadome wybory.. Pracuj niezależnie od tego, czy masz połączenie z internetem.. Twórz prezentację z jedną, jasną i czytelną tezą, którą powtórzysz w ciągu całej prezentacji co najmniej 3 razy.. Zasady tworzenia prezentacji multimedialnych w Microsoft Office PowerPoint Opracował: Marek Badura Instytut Klimatyzacji i Ogrzewnictwa I-33 ..

Zasady tworzenia prezentacji cd.

Zastosowanie kursywy zmniejsza czytelność tekstu, dlatego staramy się jej nie stosować.. Podstawowe zasady netykiety.. Jeśli znajdziesz je w Internecie, zapewne zrobisz to szybciej aniżeli z .26.. To takie ilustracje, które ma „w swoim magazynie" Power Point.. Ale uwierz mi, nie warto.. Następnie oszacuj, ile czasu zajmie ci zbieranie informacji.. Chcesz poznać inne cechy dobrej prezentacji - przeczytaj kolejne wpisy jak tworzyć w PowerPoint.. W prezentacjach interaktywnych mamy możliwość swobodnego poruszania się między partiami materiału, czyli zawsze możemy wrócić np. do menu głównego i wejść w kolejny dział (bardzo .A co najważniejsze jest całkowicie darmowe!. Nim zabierzesz się do tworzenia prezentacji, poświęć trochę czasu na przygotowanie planu działania.. Zastanów się także, w jakim celu przygotowujesz prezentację, co chcesz osiągnąć, co chcesz przekazać i .Paweł Świercz [email protected] Tekst powinien składać się z haseł, a nie rozbudowanych akapitów Stan prac Od stycznia 2014 r. funkcjonuje w UMWM Główny Informatyk Urzędu W dniu dzisiejszym złożone zostały oferty na system ZSI Ustalony został wstępny harmonogram prac, który wPrezentacje multimedialne możemy podzielić na 2 typy: prezentacje interaktywne i prezentacje liniowe..

Edytuj pliki PowerPointa za pomocą Prezentacji.Plan prezentacji multimedialnej.

Jeśli chcesz coś powiedzieć, powiedz to, zamiast wrzucać długi tekst na prezentację.. Zasady tworzenia prezentacji Wojciech Czerski na podstawie książki Pawła Lenara „Sekrety skutecznych prezentacji multimedialnych" Spis treści Źródła materiałów graficznych.Dzięki próbom, nawet jeśli będą odbywać się w domowym zaciszu, możesz wyćwiczyć najważniejsze elementy wystąpienia, a także przełamać lęk przez właściwym wystąpieniem.. prezentację odtwarza się przez przycisk F1.. Poniżej znajdziesz podstawowe zasady tworzenia prezentacji multimedialnych, które pomogą Ci stworzyć efektywną i ciekawą prezentację.. Resztę przesłali czytelnicy, więc nie bierzemy odpowiedzialności za ich wartość merytoryczną.. • Każda prezentacja musi mieć swój temat - należy zamieścić go na slajdzie tytułowym.Zasady tworzenia prezentacji multimedialnych Streszczenie Prezentacje multimedialne stały się bardzo popularnym sposobem przekazywania informacji.. Różnica między nimi jest bardzo prosta.. Dlatego pierwszą zasadą jest wyrzucenie ze slajdów wszystkich dłuższych tekstów.. 28.Prezentacja multimedialna - forma wypowiedzi publicznej lub społecznej z wykorzystaniem projektora multimedialnego, wykład (najczęściej publiczny), którego treść jest ilustrowana opracowanymi komputerowo elementami multimedialnymi, takimi jak: rysunki, zdjęcia, a także dźwięki i obrazy (animacje, filmy).W serwisie Komputer Świat znajdziemy liczne poradniki opisujące proces tworzenia prezentacji multimedialnych oraz wstawiania do nich różnego rodzaju elementów..

Można je zaimportować do swojej prezentacji.

Internetowe wypowiedzi podlegają też prawu karnemu i cywilnemu.. Najpierw zastanów się, czy w sposób właściwy rozumiesz temat.. Wybierz prostą czcionkę bez zbędnych zdobień i ustaw jej rozmiar tak, aby można było, nawet z większej odległości, przeczytać tekst.. Prezentacja multimedialna i najważniejsze punkty.. W innym przypadku teksty w prezentacji mogą wyświetlać się nieprawidłowo.. Większość to jakieś tandetne ilustracje, które nic nie wniosą do Twojej prezentacji, a na dodatek Twoi widzowie na pewno już je widzieli.. kazda strona zjladu powinna byz zwiezla i na temat.. Wystarczy po prostu wybrać doskonałe obrazy, czcionki i kolory, aby Twoja prezentacja stała się wspaniałym nośnikiem tego, co chcesz przekazać.zasada 3.. Powrót.. Wśród darmowych programów do tworzenia prezentacji multimedialnych polecam skorzystać z aplikacji znajdującej się w pakiecie biurowym Apache OpenOffice ( download .Tematy: prezentacje, prezentacja, programy biurowe, program do prezentacji multimedialnej, program do prezentacji darmowy Polecane z kategorii Z3 - przełomowy komputer za pieniądze nazistów.Serwis Canva to darmowe oprogramowanie do tworzenia prezentacji, zapewniające dostęp do setek pięknie zaprojektowanych układów..

Etapy przygotowania prezentacji: 2 1.

Jak rozpocząć prezentację?. Wykorzystywane bywają w szkołach, urzędach, zakładach pracy, podczas lekcji, wykładów, sympozjów, konferencji, odpraw, narad, szkoleń itp. Naturalnie więc prezentacja zawiera grafiki, wykresy i diagramy, a w mniejszym stopniu tekst.. Lekcję z podstawowymi .Utwórz nową prezentację i edytuj ją razem z innymi osobami w tym samym czasie.. Dobrze jest urozmaicić prezentację ilustracjami, odpowiednio dobranymi do przedstawionej treści.. Najważniejsze, żeby pamiętać o drugim człowieku, szanować go i traktować kulturalnie.. Dzięki nim przygotujesz wystąpienie na dowolny temat.. Niestety, dużemu zainteresowaniu tą formąPodstawowe zasady tworzenia prezentacji.. i w tym programie dodaje się zdjęcia tekst itp. nowe slajdy dodaje się przez ,,dodaj`` ,,nowy slajd`` i tam wybierasz rodzaj slajdu.. W tym krótkim poradniku omówimy kilka podstawowych funkcji programu Microsoft PowerPoint 2007, dzięki którym będziemy .Autorski e-book "Jak tworzyć profesjonalne prezentacje PowerPoint" Ten artykuł jest częścią "Jak tworzyć profesjonalne prezentacje PowerPoint", który napisałam, by odczarować pracę z programem PowerPoint.. Planowanie prezentacji: określenie tematu prezentacji, wybór tekstów, .. Zatem wybieraj takie składowe, które będą wspólne dla całej prezentacji.. Jest to kompleksowy poradnik, który pomoże Ci projektować piękne slajdy, nie tracąc przy tym za wiele czasu i energii:-) Dodatkowo e-book zawiera rozdziały, które .Zasady tworzenia prezentacji .. w kzadym slajdzie nie powinno byc wicej nic 5-7 linijek zeby widz sie zaciekawił praca powinno sie wprowadzac fotografie opisujace.Ponadto tekst odciągnie uwagę od tego co mówisz.. zasada 4.Tworzenie prezentacji multimedialnych to jedna z tych czynności, z którą miała do czynienia większość użytkowników komputerów.. Sprawdź, jaki program do robienia prezentacji za darmo wybrać.Prezentacja multimedialna .. Pomoże Wam w tym piętnaście zasad.. W przypadku prezentacji wysyłanej do innych - upewnij się, że czcionka użyta do prezentacji jest systemowa.. Layout.Dla tytułów najlepiej jest stosować czcionki bezszeryfowe.. Wykonaj próbę już na etapie projektowania.Możesz zastosować zasadę 60/30/10, sugerującą wybór jednego przewodniego koloru, który będzie zajmował 60% powierzchni materiału.. Nie stosuj clipartów..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt