Napisz opowiadanie twórcze na podstawie legendy
Opowiadanie odtwórcze polega na opisaniu własnymi słowami zdarzeń (zwykle w kolejności chronologicznej), które ktoś inny przedstawił (np. bohater .Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"2. c) Tezeusz zostawił śpiącą Ariadnę na wyspie Naksos.Gdzie nauka zawodzi, wkraczają legendy.. Pt. Niebezpieczny domTwórcze i odtwórcze Opowiadanie odtwórcze to to napisane na podstawie istniejącego utworu, a twórcze jest po prostu pisanym przez nas.. 6 - strona 133 🎓 W opowiadaniu można twórczo wykorzystać baśń lub legendę np. poprzez Odpowiedź na zadanie z Nowe Słowa na start!. Stosuje się je np. w przypadku gdy chcemy ukazać dalsze losy bohatera.. Problem w tym, że wiele tych opowieści opiera się na kruchych podstawach.. 4.W zależności od tego, czy tworzymy tekst na podstawie czyjejś wypowiedzi ustnej lub pisemnej, czy korzystamy z własnych obserwacji, wyróżnia się opowiadanie odtwórcze i twórcze.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.. Całe pokolenia Polaków wychowywano w przekonaniu, że .Temat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. To znaczy, że powinien mieć wstęp, rozwinięcie i zakończenie.. A że o początkach polskiego państwa niewiele możemy powiedzieć z całą pewnością, ta część naszej historii pełna jest mitycznych postaci i wydarzeń.. Krótko mówiąc, to w nim puszczamy tą wodzę fantazji, często tworząc je na podstawie własnych bądź fikcyjnych przeżyć.Napisz opowiadanie twórcze na podstawie baśni 1 Zobacz odpowiedź qathin qathin Kot w butach Miał młynarz trzech synów..

6- Pisaliśmy juz opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy.

Najstarszemu zostawił młyn, średniemu dom z ogrodem, dla najmłodszego Miszy, ostał się ino kot.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Napisz współczesne opowiadanie zainspirowane przypowiescią o synu marnotrawnymJak napisać opowiadanie, czyli opowiadanie i jego rodzaje.. Ćwiczenia - do wyboru.. Napisz opowiadanie twórcze, w którym bohater wybranej przez Ciebie legendy lub baśni będzie zwiedzać współczesne muzeum.. b) Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.. Bez względu na to, jaki rodzaj opowiadania chcesz napisać, musisz pamiętać o tym, aby tekst był trójdzielny.. Na podstawie tej legendy mam napisać opowiadanie twórcze na temat co by było .. Jak potoczyłyby się losy Syzyfa, gdyby zrozumiał, że popełnił błąd,Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.22.04 - 24.04.20 współczesne JAK ZREDAGOWAĆ OPOWIADANIE TWÓRZE?. Opowiadanie twórcze na podstawie własnych przeżyćLegendy są pierwszym elementem folkloru i tradycji, z którym spotykamy się jeszcze jako dzieci.. Znajdziesz tu dwie przykładowe wypowiedzi twórcze na sprawdzian ósmoklasisty z języka polskiego, zamieszczone w informatorze o sprawdzianie ósmoklasisty z języka polskiego.Opowiadanie twórcze na podstawie własnych przeżyćZnajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Napisz opowiadanie od twórcze na podstawie mitu Dedal Ikar ..

3.Opowiadanie twórcze na podstawie lektury, filmu itp.

Dedal leciał nisko, ale przynajmniej doleciał.. Boże Narodzenie mieli spędzić w Szwecji u rodziców Kaśki.Dedal i Ikar - Opowiadanie .Pamiętaj, że: opowiadanie twórcze składa się ze wstępu, rozwinięcia i zakończenia ( zwróć uwagę na ich proporcje - wstęp iJak napisać opowiadanie na sprawdzianie ósmoklasisty.. To właśnie legendy przybliżały nam historię naszego narodu, uczyły nas co jest dobre a co złe.Legendy były też pierwszymi historiami, które ktoś nam opowiedział.. Przed przystąpieniem do pracy zapoznajcie się ze wskazówkami w załączniku oraz w podręczniku s. 269.Zostały one napisane zgodnie z charakterystycznym dla epoki przekonaniem, że praca pisarska powinna łączyć się .. Z kolei Legenda o Janie i Cecylii odwołuje do wartości rodzinnych i do roli, jaką dla utrzymania więzi ma przekazywane z pokolenia na pokolenie wspomnienie o przodkach i o czasach rodzinnej świetności.. Pewna grupka przyjaciół miała ochotę na jakąś fantastyczną rozrywkę.. Proszę wybrać jeden temat.. ( Należy wybrać bohatera z dowolnej baśni lub legendy, np. O królewnie Śnieżce).Pomóżcie potrzebuję dwa różneWięcej wskazówek i podpowiedzi, jak napisać opowiadanie twórcze, znajdziesz w VICTORZE 5/2019.. W każdym numerze omawiamy inną formę wypowiedzi wymaganą do egzaminu gimnazjalisty lub sprawdzianu ósmoklasisty.opowiadanie twórcze na podstawie baśni; Napisz opowiadanie twórcze, w którym bohater wybranej przez Ciebie legendy lub baśni będzie zwiedzać; napisz opowiadanie twórcze na podstawie przypowieśći o synu marnotrawnym; Opowiadanie o asiuni lub referat; Opowiadanie twórcze z dialogiem..

Przeczytaj wzorcowe opowiadanie twórcze na podstawie mitu - str. 270.

Temat lekcji: Koncert Wojskiego - fragment „Pana Tadeusza".Napisz współczesną wersję mitu o Tezeuszu i Ariadnie.. Byłoby dobrze, żeby opowiadanie miało chwytliwy tytuł.Napisz opowiadanie o smoku .. Zadanie na ocenę: Wybierz jeden z poniższych tematów i napisz opowiadnie twórcze: 1)Wyobraź sobie, że wehikuł czasu przeniósł złotą rybkę w XXI wiek do polskiego jeziora.Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy to forma wypowiedzi, w której należy się odwołać do utworu wskazanego w temacie wypracowania.. 3, 4 i 5/ str. 135 UWAGA!. Ja mam zrobić plakat do jakiejś legendy i opowiedzieć ją.. Moi Drodzy, Waszym zadaniem jest napisanie opowiadania twórczego na podstawie poznanego mitu lub przypowieści.. WYBIERAM TĄ legende jest super moge nawet nauczyc się na pamięć taka krótka.. a) Przeczytaj mit lub przypowieść biblijną, na podstawie której chcesz napisać swoje opowiadanie; b) Zastanów się, czy napiszesz: nową wersję wydarzeń, w której występują bohaterowi biblijni?4.. 2 - 5, str. 218 - wybierz jedno z ćwiczeń i napisz opowiadanie twórcze; pracę wyślij na maila do 24 marca .. Życie dziecka wypełnione jest baśniami i legendami, dzielmy się nimi z naszymi kochanymi pociechami, zwłaszcza teraz .Temat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści Wybierz jeden z podanych tematów..

Przyszła pora na opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.

84% Moje spotkanie ze Skawińskim - opowiadanie z dialogiem.język polski Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy: ćwiczymy umiejętności 1.. Przypomnij sobie, co wiesz o opowiadaniu twórczym (podręcznik str. 216).. To nawiązanie może polegać na przedstawieniu dalszego ciągu przygód z udziałem znanych bohaterów lub napisaniu nowej wersji baśni lub legendy.Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Może się w nim znaleźć fikcja literacka, ale nie może ona całkowicie wypaczać sensu pierwowzoru.. Pomoże Ci w tym załączona prezentacja.. LEGENDA O SMOKU WAWELSKIM I DZIELNYM SZEWCZYKU Każdy zna legendę o wawelskim smoku , pokonanym przez dzielnego szewczyka Skubę, który zabił barana, wypchał go .Klasa VI 25.03.2020 Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy - ćwiczenia.. Sprawdź poprawność wykonanych zadań.. To nic trudnego- musisz tylko np. przenieść znanych bohaterów z mitologii lub przypowieści w czasy współczesne lub przedstawić inną wersję wydarzeń, czy też wymyślić dalsze losy tych .Morskie boginki miały oczarować rybaka swym śpiewem, zwabić go na głęboką wodę, a następnie utopić.. Otwórz zeszyt ćwiczeń i wykonaj ćw.. 82% "Dzieje Skawińskiego" opowiadanie z elementami charakterystyki na podstawie "latarnika" H. Sienkiewicza; 82% Plan wydarzeń ''Latarnika" H. Sienkiewicza.. Temat 1.. Opowiadanie napisz w zeszycie i wyślij zdjęcie do sprawdzenia do poniedziałku do godz.18.00.. 🎓 Napisz, w jaki sposób w opowiadaniu - Zadanie 1: Nowe Słowa na start!. Wymyśl inne (nowe) wersje znanych mitów.. W zeszycie ćwiczeń uzupełnij zadanie 4 a i 5 str. 134,135.. Napisz inne zakończenie mitu.. Gdy jego czas się kończył, postanowił przekazać im majątek.. Przypomnij sobie jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy (podręcznik str.216).. Wykonaj następujące zadania z zeszytu ćwiczeń str. 133-134: 2,3,4.. Temat lekcji: Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy - ćwiczenia w redagowaniu.. Trzech kolegów Marek,.. poleca77% Język polski .. I powstała całkiem niedawno..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt