Ciekawe tematy na prezentacje z matematyki
Pani z matematyki poprosiła mnie, bym przygotował prezentację która będzie puszczona w przerwie jakiegoś tam konkursu.. Każde z Was znajdzie tutaj coś dla siebie.. Inne języki obce, Język angielski, Język niemiecki, Matematyka.. ciekawy temat na prezentację z biologi ?. Nie przychodzą mi do głowy ciekawe pomysły, więc zwracam się z .„Matematyka jest miarą wszystkiego.". m.in. na konieczność stwarzania możliwości samodzielnego rozwiązywania problemów, maksymalnego wykorzystania ciekawości poznawczej oraz stosowania w procesie kształcenia zabawowej aktywności (Konarzewski, 2012, s. 211-212).. 2012-12-15 08:14:05Prezentacje matematyczne W tym dziale zbieramy różne interesujące prezentacje z matematyki.. Szkoła podstawowa.. Na szczęś.Internetowy zbiór zadań z matematyki z rozwiązaniami.. Ciąg Fibonacciego i jego występowanie w naukach matematyczno-przyrodniczych.. Jako zdanie dodatkowe chcę zrobić prezentację z matematyki o wybranym przez siebie matematyku.. Cele: 1.Teraz masz już dobry początek prezentacji.. KSZTAŁTY I KOLORY .. w zakresie 100, Tabliczka dzielenia - TEST, Dzielenie przez 6, 7, 8 i 9, Mnożenie z zerami na końcu, Dzielenie z zerami na końcu, Mnożenie po kawałku, Mnożenie po kawałku (zastosuj .Wykonywanie prezentacji na wybrane ciekawe tematy pozwoli uczniom praktycznie wykorzystywać matematykę w życiu codziennym i poznać jej ogromne znaczenie dla.Pojawiły się również tematy, z którymi uczniowie nie spotkają się na lekcjach matematyki np. Anaglify.Artykuły popularnonaukowe i zadania z matematyki..

Ciekawostki matematyczne.

jesteś tu: > matzoo.pl.. Złoty podział, czyli piękno i harmonia opisane liczbami.. Dzięki nam łatwiej przygotujesz się do lekcji czy odrobisz zadanie domowe.Temat na ciekawą prezentację o fotografii?. W takim razie może pod koniec miesiąca spróbuję dodać coś z procentów specjalnie dla ósmej klasy, zwłaszcza że dla niektórych może to będzie .Szalone Liczby to strona matematyczna, na której znajdziesz nie tylko wyjaśnienie zagadnień matematycznych, ale także ćwiczenia, sprawdziany i całą masę innych pomocy naukowych.. Niestety nie wiem o czym ją zrobić, powiedziała, że ma to być ciekawe (np. jakieś ciekawe bryły, ich siatki czy animacje).. Oglądasz wiadomości wyszukane dla słów: Cke tematy prezentacji.. 2010-12-12 12:58:07 Jakie znacie ciekawe tematy do prowadzenia bloga?. (Arystoteles) W powyższych slajdach znajduje się zaledwie kilka przykładów zastosowania matematyki w życiu codziennym.. Kostki zostały rzucone - matematyka z pionkiem ; Policzmy gwiazdy na naszym niebie.. zerówka.. 2014-04-22 10:03:01 Kto przygotuje mi prezentację multimedialną na dowolny temat z biologii ?. 2015-11-17 23:16:50 Załóż nowy klub- zapoznanie się przez uczniów z literaturą na wyżej wymieniony temat, - wybranie tekstów poetyckich i prozatorskich związanych z tematyką rodziny, - opanowanie pamięciowe ww..

Brzostowska Grażyna Temat: Banki a matematyka.

2010-06-10 18:08:52Spotkania z ciekawą matematyką .. 2011-02-11 16:39:22 Znacie ciekawe tematy na prazentacje z religii?. Wyobraźmy sobie, że wyborcy chcą wybrać parlament o rozmiarze w małym kraju, w którym nie zaistniała jeszcze koncepcja partii politycznych (w związku z czym muszą głosować bezpośrednio na kandydatów, a nie na partie polityczne), albo że pracownicy pewnej firmy lub organizacji chcą wybrać osób, które będą ich reprezentować .Jakie znacie ciekawe tematy na psychologię ?. tekstów, - zaprezentowanie efektów swojej pracy na forum klasy i zaproszonych gości.. Uważa również,Matematyka (354594) Mechanika (1841) Medycyna (5594) .. Mamy na informatyce zrobić ciekawą prezentacje (pomysł własny) bez pomocy internetu, obrazki możemy na płycie przynieść.. Macie ciekawy pomysł?. "Tabliczka mnożenia" - 2 prezentacje stworzone przez mgr Barbarę Benisz ; Oraz prezentacje przygotowane przez uczniów w ramach konkursu "Z Internetem za pan brat": "Trójkąty - rodzaje i ich właściwości" - prezentacja przygotowana przez Aleksandrę Weilandt.. Na każdej stronie znajduje się po 10 tematów.. Pomocy!. Zainteresuj swojego rozmówcę już teraz!. Tylko w naszym vortalu znajdziesz ogrom wiedzy przedstawiony na slajdach prezentacji..

Świat na matematyce stoi.

Można je wykorzystać do samodzielnego budowania modeli przez uczniów, ale kolekcja wielościanów pojawiających się w programie nauczania szkolnego jest mała, ich budowanie jest raczej działaniem odtwórczym, w niewielkim tylko stopniu rozwijającym kreatywność .Często obserwowałam osoby, które naprawdę napracowały się nad swoimi prezentacjami, dotarły do wielu interesujących źródeł, doszły do ciekawych wniosków, a potem wrzucały efekt całej swojej pracy na paskudny szablon Power Pointa, upychały mnóstwo tekstu na jednym slajdzie i usypiały całą salę, z wykładowcą włącznie.Potrzebuję jakieć ciekawe tematy na prezentacje na angielski tylko nie o.. Oprócz tego na stronie znajdują się zagadki, ciekawostki, quizy oraz recenzje najlepszych gier planszowych.dziękuje za te zadania przydały się na 100 lekcję matematyki k.m.k kl.6; Dzieki za odpowiedzi do zadania nr 4 a i do tg z liliami przyda sie na matme bo mnie sie wydawalo ze to 24 dni dzieki pozdrawiam nina królikowskaŚwiat roślinny i zwierzęcy w Polsce.. Ja jednak w geometrii nie siedzę, znam tylko podstawy.Ciekawa prezentacja z matematyki?.

Moglibyście mi podać jakieś ciekawe tematy ?

Zajrzyj na każdą stronę, aby trafić w dziesiątkę i znaleźć coś odpowiedniego dla Twojej postaci.. Pozostaje Ci „tylko" znaleźć odpowiedzi/ciekawe rozwinięcia poszczególnych pomysłów.. Macie może pomysł o kim mogłabym zrobić?. Wykorzystywane były przy okazji wykładów dla szerszej publiczności, w szkołach i na festiwalach.. Matematyka to królowa nauk, która jednych pasjonuje drugich przeraża.. Ma być ona zrobiona w ciekawy sposób tak, żeby czytający nie mogli oderwać wzroku od tej .Matematyka - ciekawostki matematyczne.. Zagadki i ciekawostki matematyczne są interesującym uzupełnieniem naszej nauki, zachęcają każdego do dalszego pogłębiania wiedzy.Na dopełnienie mojej oceny z matematyki na koniec gimnazjum, moja pani od wyżej wspomnianego przedmiotu kazała mi zrobić prezentacje, w której tematem będzie coś związanego z matematyką.. a przy tym ciekawych prac na wysokim poziomie i niepodważalnych pod względem.Najlepsza strona do nauki matematyki.. Tylko nie Pitagoras bo jak znam życie to każdy w klasie o nim zrobi.. "Zadziwiająca liczba Π" - prezentacja autorstwa Arkadiusza Suchomskiego.Tematy do rozmowy.. Flora naszego kraju zaczęła się rozwijać po ustąpieniu lądolodu, tj. 10,5-12 tysięcy lat temu, Ukształtowała się przede wszystkim pod wpływem zmian warunków klimatycznych w holocenie a także działalności człowieka, Zmiany te spowodowały, że powierzchnię Polski porasta zróżnicowana roślinność@gienek_: Z własnych obserwacji dodam, że nawet jeśli w pierwszych latach nauki trafi się nieodpowiedni nauczyciel, to wystarczy odpowiedni rodzic - czy jeszcze lepiej - rodzice (nawet niekoniecznie matematycy), by zainteresować a może nawet zafascynować matematyką albo przynajmniej pomóc ją zrozumieć na starcie.. Tak stworzona prezentacja, na każdy, nawet najbardziej szalony temat na pewno zainteresuje widzów!. Pomysły zawarte w tym artykule zaczerpnąłem z książki „Wyznania mówcy" autorstwa Scotta Berkuna.Faktycznie, są tam pojedyncze tematy w dziale „Zastosowania matematyki".. Jest ona tak bardzo widoczna w naszym życiu i wywiera na nas taki wpływ, że nie łatwo ukazać to w jednej prezentacji.Czy lekcja matematyki może być ciekawa?. Zadanie 1 Rozwiązanie Problemat Leonarda z Pizy Dwie wieżyce, jedna wysokości 30 stóp, druga 40 stóp, oddalone są od siebie o 50 stóp.Świat prezentacji to vortal zawierający prezentacje multimedialne przeznaczone nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt