Kartki dla powstańców warszawskich
Pod opieką pani Barbary Szmidt i pani Moniki Halagiery uczniowie uhonorowali Powstańców poprzez wysłanie Im kartek z życzeniami.Zarówno na kartkach tradycyjnych, jak i elektronicznych został umieszczony adres Fundacji, która dostarczy pocztówki do żyjących Powstańców Warszawskich.. Środki zostaną przeznaczone na wsparcie materialne Powstańców i realizację ich indywidualnych potrzeb.Akcja „Kartka dla Powstańców", organizowana przez wrocławską Fundację Rosa oraz Muzeum Powstania Warszawskiego, to specjalna edycja projektu „Kartka ze szpitala", realizowanego przez Fundację od 2012 r. W przygotowywaniu kartek dla Powstańców bierze udział 27 szpitali z całej Polski.Akcja BohaterON.. to ogólnopolska kampania społeczna, której celem jest upamiętnienie Powstańców Warszawskich.. Bezpłatną papierową kartkę można odebrać m.in. w wybranych placówkach Poczty Polskiej.Kartki dla powstańców Kartkę do powstańca można było wysłać przez internet za pośrednictwem strony Będzie poważnie, patriotycznie i wzruszająco, bo kartka dla Powstańca to wspaniała inicjatywa upamiętniająca uczestników Powstania Warszawskiego.. Materiał programu "Polska i Świat".. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.Powstańców warszawskich żyje dziś mniej niż 2 tys. Większość z nich ma powyżej 90 lat..

W przygotowywaniu kartek dla powstańców bierze udział 27 szpitali z całej Polski.KARTKA DLA POWSTAŃCA.

Dzieci z ponad 30 szpitali z całej Polski wykonały biało-czerwone kartki, podczas prac plastycznych poznając historię Powstania Warszawskiego.Wyślij kartkę do powstańców warszawskich.. - Uczestnicy powstania byli bardzo wzruszeni takim gestem, często szukali osób, które do nich napisały - opowiada Agnieszka Łesiuk.. Znajdziesz tutaj sylwetki wybranych Powstańców Warszawskich, którzy nadal są wśród nas, zasługują na szacunek oraz podziękowanie za patriotyczną postawę i podjęty trud obrony Ojczyzny.Kartki dla Powstańców Warszawskich zostały wysłane przez 100 tysięcy ludzi.. Uczniowie z klas IV i VII dowiedzieli się najważniejszych informacji o Powstaniu Warszawskim, a także mogli obejrzeć na ten temat wystawę , która przybliżała ideę akcji „BohaterOn - wyślij kartkę do Powstańca".Kartka dla Powstańca Warszawskiego 1 sierpnia 2016 r. minęła 72. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.. jakie uczniowie klas VI przekazali uczestnikom Powstania Warszawskiego w ramach pięknej akcji BohaterON.. Do 2 października trwa ogólnopolska kampania BohaterON - włącz historię!. Na kartce można podać swój adres zwrotny, jeśli chcemy nawiązać kontakt korespondencyjny z Powstańcem..

Ich prace trafiają do Muzeum Powstania Warszawskiego, które następnie przekazuje kartki powstańcom.

Odzew był ogromny!. W tym roku każdy z nas może uhonorować żyjących uczestników Powstania Warszawskiego, wysyłając do nich kartkę z pozdrowieniami.Tylko do dzisiaj trwa V edycja kampanii BohaterON - włącz historię.. Do Warszawskich Powstańców zostało wysłanych dokładnie 97 359 kartek.. Mamy nadzieję, że przekazana w ten sposób wiedza będzie dla nich atrakcyjna, a trochę inna forma zajęć zachęci do dalszego .. Bezpłatne kartki można było także odbierać w wybranych placówkach Poczty Polskiej, Lotto, pociągach Express InterCity (Pendolino), w Muzeum Powstania Warszawskiego lub u wolontariuszy podczas sierpniowych .415 symbolicznych kartek od przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjum w gminie Stryszów zostało wysłanych do uczestników Powstania Warszawskiego.. W tym roku władze Warszawy przyznały im roczne nagrody pieniężne w wysokości ponad 4,5 tys. zł .Powstańców Warszawskich, przyznawanej osobom, firmom i instytucjom, które aktywnie promują wiedze o historii Polski z lat 1918-1989..

Piąta edycja "BohaterON" właśnie się rozpoczęła.Wspólnie wypełnimy również kartki dla Powstańców.

Fundacji Sensoria - BohaterON przygotowała biogramy żyjących Powstańców.. Dziękuję, że dzięki Panu żyję w wolnej Polsce.. 317 tys. kartek wysłanych do Powstańców.. Kandydata do nagrody może zgłosić każdy: https .Jeszcze tylko przez pięć dni można wysłać symboliczne kartki z życzeniami dla Powstańców Warszawskich.. Poznaj ludzi, którzy przed laty walczyli o Stolicę!. 26 milionów Polaków w kraju i za granicą było zaangażowanych w akcję, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu.. "Kartka dla powstańca" to specjalna edycja ogólnopolskiego projektu „Kartka ze szpitala", prowadzonego przez Fundację Rosa od 2012 r. Kartki tworzą pacjenci szpitalnych oddziałów dziecięcych.. Ponad 10 tysięcy z nich wykonały własnoręcznie dzieci i dorośli.Biblioteka Szkolna 27 października zorganizowała akcję, której celem było włączenie się do ogólnopolskiego projektu BohaterOn - wyślij kartkę do Powstańca.. Autor: .. Ministerstwo Obrony Narodowej, pomoc dla Powstańców, pomoc dla Powstańców Warszawskich, Powstańcy Warszawscy, powstanie warszawskie, świąteczna kartka dla Powstańca, Świąteczna paczka dla Powstańca, wdzięczni bohaterom, włącz histori .Poprzez wysłanie symbolicznej kartki z życzeniami dla Powstańców Warszawskich, za sprawą symbolicznej wpłaty, możemy wesprzeć bohaterów walczących o naszą stolicę..

... z okazji 70. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego, kartki dla powstańców przygotowywały dzieci przebywające w szpitalach.

To okazja do .. "BohaterON - włącz historię".. Możecie zobaczyć ich twarze, przeczytać historie i… napisać do nich list.Przed takimi i innymi dramatycznymi wyborami stali Powstańcy Warszawscy.. to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.. 2017-08-02 09:53:23; BohaterON ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie bohaterów Powstania Warszawskiego.Akcja „Kartka dla Powstańców", organizowana przez wrocławską Fundację Rosa oraz Muzeum Powstania Warszawskiego, to specjalna edycja projektu „Kartka ze szpitala", realizowanego przez Fundację od 2012 r. W przygotowywaniu kartek dla Powstańców bierze udział 27 szpitali z całej Polski.. To główny cel .Kartkę do Powstańców Warszawskich wyślesz z Pocztą Polską Mijają już 72 lata od czasu wybuchu Powstania Warszawskiego - tragicznej i heroicznej karty z dziejów historii naszego kraju.Kartka dla Powstańca - o co chodzi?. Wyślij kartkę do powstańca.. .„Godzina pomsty wybija,/ Za zbrodnie, mękę i krew.". BohaterON - włącz historię!. - to słowa pieśni Hymnu Polski Podziemnej, która rozbrzmiewa na nowo w 69 rocznicę Powstania Warszawskiego.. W jej ramach każdy może wysłać pocztówkę do wybranego Powstańca Warszawskiego i wesprzeć kombatanta symboliczną wpłatą.. Finał akcji nastąpi 2 października.Tag: kartka dla powstańca..Komentarze

Brak komentarzy.