Lepiej uczyć się angielskiego czy niemieckiego
Naturalnie angielski bije na głowę niemiecki pod względem popularności, powszechności użycia.. Możemy uczyć się gdziekolwiek jesteśmy - w autobusie, w pociągu, w kolejce w supermarkecie albo w łóżku przed zaśnięciem.Na ten temat zrobiłam ostatnio cały filmik, w którym opisywałam, który język wybrać - angielski czy niemiecki.. Uczenie innych ludzi jest niezwykle trudnym zajęciem, niemniej jest znacznie łatwiejsze niż uczenie siebie samego.. Okazuje się, że nawet szukając pracy w Polsce, to właśnie znajomość języka niemieckiego da nam dużego plusa.Każdy uczy się języka obcego na swój sposób, każdy musi odkryć swój sposób.. Postanowiłam się więc zapisac na angielski .. Można wprawdzie powiedzieć, że ktoś lepiej uczy się wizualnie, ale nie jest tak, że uczy się tylko w ten sposób.. 2011-06-13 20:02:34 wolelibyście się uczyć w szkole angielskiego czy amerykańskiego ?. na początku to angielski mylił mi się z niemieckim, ale niedługo potem stało się odwrotnie.. Częsty błąd, który popełniają ludzie chcący uczyć się języka angielskiego to niewłaściwe określenie swojego poziomu.Jeżeli jesteśmy na etapie kursu angielskiego dla początkujących, nie porywajmy się od razu na np. oglądanie filmów po angielsku w oryginale.Zrozumiemy maksymalnie kilka słów, a nasza motywacja spadnie.2 myśli nt. „ 14 powodów, dla których warto uczyć się języka niemieckiego " Klaudia 29 marca 2017 o 08:35..

Ucz się angielskiego, jak nauczyłeś polskiego.

Mówi biegle pięcioma językami oraz paroma innymi trochę gorzej.Niektórzy zawsze chcą więcej ;).. 2011-02-20 22:19:27Komenatrze i opinie do artykułu na forum 8 komentarzy artykułu "Język angielski, francuski czy niemiecki?". Eleve: 4 sierpnia, 2009 at 23:18 .. Nikt nie ma wątpliwości, że trzeba się go uczyć, a w dobrym towarzystwie nawet często nie pada pytanie o jego znajomość - jest to oczywiste, że ludzie wykształceni powinni się nim posługiwać.. I stało się coś niezwykłego - im dłużej uczyłam się angielskiego , tym coraz lepiej szedł mi .Lepiej uczyć się Hiszpańskiego czy Niemieckiego?. Nie starałam się wcale mówić o wyższości jednego języka nad drugim.. Co Ci się na przyda?. A ja właśnie uczę się tych 3 języków i powoli zastanawiam się czy nie zrezygnować z j.angielskiego na jakiś czas.. 1: czyli.. Tzn. na początku było ciężka, miałam jakieś wątpliwości czy powinnam się uczyć i czy kiedykolwiek się nauczę, ale brew pozorom jakoś mi idzie i jestem zadowolona.Ja w podstawówce uczyłam się niemieckiego .. Co innego, gdy chodzi o niemiecki.Lepiej się uczyć języka Niemieckiego czy angielskiego?. Oto jest jest pytanie!. do tej pory zdarza mi się pomylić słowa w niemieckim z angielskim, ale NIGDY odwrotnie :D .Czy da się jednak nauczyć angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego, tureckiego czy dowolnego innego języka bez opłacania nauczycieli?.

2012-09-24 12:41:12 lepiej uczyć się niemieckiego niż francuskiego?

Wykorzystaj to, co już wiesz.. Poznaj pięć przydatnych wskazówek dotyczących tego, jak skutecznie uczyć się niemieckiego.. Czy nauczyłaś/łes się go słuchać, rozumieć i mówić nim .. 2012-09-24 12:41:12 Jak myślicie czy teraz lepiej uczyć się angielskiego czy niemieckiego?. Dobry słownik.. Intensywnie przyswajają angielski, francuski, czy niemiecki, ale z tyłu głowy złośliwy chochlik podpowiada, że przecież hiszpański, rosyjski i węgierski to też piękne języki, których warto się nauczyć.. Tak więc zanim podejmiesz ostateczną decyzję, którego języka warto zacząć się uczyć, czy francuskiego, czy niemieckiego, to proponuję, byś nieco chłodnym okiem spojrzał na tę kwestię i zastanowił się, ile zyskasz dzięki znajomości jednego albo drugiego.Ja jak byłam mała bardzo chciałam uczyć się hiszpańskiego, ale teraz uczę się niemieckiego, i jakoś nie żałuje.. Coraz częściej, aby uzyskać dobrą pracę lub po prostu swobodnie komunikować się za granicą, ludzie są zmuszeni uczyć się tego języka.. Zgadzam się.. Nie to jedynie przynależność do tej samej rodziny językowej.. Poza tym Niemcy są tak blisko nas, że język niemiecki powinien być dla nas numerem jeden, nawet o wiele bardziej niż język angielski.Ucząc się częściej i krócej, wykorzystujemy do nauki angielskiego codzienne sytuacje - nie musimy szukać dodatkowej godziny czy dwóch tygodniowo i maksymalnie się mobilizować..

2009-10-01 20:21:24 Uczyć się niemieckiego , czy włoskiego ?

Ja np. nie mam pamięci wzrokowej.Lepiej się uczyć języka Niemieckiego czy angielskiego?. Sandra, autorka bloga PolishPolyglot.com (oraz kanału na YouTube o językach obcych), przekonuje że tak.. Jakie materiały warto czytać?. Obojętnie, czy uczysz się z podręcznika, kryminału czy podcastu - dobry słownik podczas samodzielnej nauki to podstawa.Wraz z międzynarodowym angielskim, niemiecki jest dziś jednym z najbardziej poszukiwanych języków na świecie.. Bardzo polubiłam ten język , nauka przychodziła mi z łatwością .. Nauka do matury z niemieckiego będzie się różnić w zależności od tego, czy zdecydujesz się zdawać tylko maturę podstawową bądź też tylko maturę rozszerzoną.System nauki powinien zostać dostosowany zarówno do ilości materiału jaki powinniśmy poznać, jak i do czasu, którym dysponujemy, ale także do naszego dziennego rytmu..

Zależy, czy lepiej uczymy się słuchając, widząc czy analizując.

Well-being - słówka związane z dobrym samopoczuciem 10.09.2020.Pamiętaj też, że zanim zaczniesz uczyć się angielskiego w domu, musisz zadbać o to, żeby mieć do tego odpowiednie narzędzia.. Według mojej logiki lepiej jest znać i jeden język, i drugi 🙂 W końcu nie bez powodu sama uczę się 7 języków obcych 😉Podejmując naukę niemieckiego warto jest stanowić się czy warto jest ponosić ten trud i uczyć się niemieckiego.. Zaczynasz uczyć się niemieckiego po raz pierwszy w życiu?Jeśli więc nie znasz angielskiego, ale znasz niemiecki, sprawdź gdzie wybierają się najczęściej Niemcy - w tamtych rejonach z pewnością porozumiesz się po niemiecku właśnie.. Jednak nauka niemieckiego nie jest tak łatwa.Dobre pytanie!. Nie znaczy to jednak, że nauka języków obcych może czy powinna kończyć się na nauce angielskiego.ja osobiście uczyłam się niemieckiego 5 lat (może i w szkole, ale styczność z językiem jakąś tam miałam), a po dwóch latach niemieckiego równocześnie zaczęłam uczyć się angielskiego.. Podobne posty: 5 rzeczy jakich nauczyła mnie nauka czeskiego Prośba o poradę - angielski, niemiecki, rosyjski Co przyjdzie z słuchania radia przez godzinę dziennie Czy 1000 słów i 70% rozumienia to dużo?. Angielski oddziałuje na niemiecki i na odwrót, ponieważ oba te języki kształtowały się w podobny sposób.. W praktyce obszary te są łączone.. 2011-06-13 20:02:34Nie ma żadnej dyskusji, który z tych dwóch języków jest górą w starciu angielski vs niemiecki.. Szło mi ciężko , mało umiałam i nie przepadałam za tym językiem .. Jeżeli będziesz niezadowolony z lekcji to zwrócę Ci pieniądze.Inne posty z cyklu "Jak (nie) uczyć się języków obcych": Język angielski Język rosyjski.. Nawet wtedy, kiedy chodzi o naukę języka obcego.. 2012-09-24 12:41:12 lepiej uczyć się niemieckiego niż francuskiego?. Poszukiwanie pracy - level hard.. Bez wątpienia jest to dobra inwestycja, język niemiecki nie należy do języków niszowych, a znajomość niemieckiego może się nam przydać nie tylko w pracy zawodowej, ale również życiu towarzyskim, w czasie wolnym.Niemiecki może się więc przydać w wielu miejscach, a jego dobra znajomość otworzy przed Tobą nowe możliwości.. Te powody faktycznie są słuszne.. Nie istnieje żadna uniwersalna definicja uczenia się.Jak uczyć się lepiej, łatwiej i szybciej języka obcego, odc.. J. niemiecki przyswajam od podstawówki i znam już w stopniu komunikatywnym 🙂 I teraz w ostatniej klasie LO chcę .Słówka - jak się ich uczyć i jak je zapamiętać?. 2009-10-01 20:21:24 Jak myślicie czy teraz lepiej uczyć się angielskiego czy niemieckiego ?. We wrześniu Idę do gim niestety mam problem nie wiem czy uczyć sie hiszpańskiego czy niemieckiego.Z jednej strony chce Hiszpańskiego gdyż pewnie jest fascynujący ale także chce niemieckiego bo moja mama go umie i jakby co to mi pomoże.Jaki byście wybrali język albo jakiego się uczycie?Jeśli czujesz, że łatwiej jest Ci się uczyć niemieckiego niż angielskiego to lepszym pomysłem jest zdawanie matury z języka niemieckiego..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt