Notatki z lektury w pustyni iw puszczy
W pustyni i w puszczy - przetestuj swoją wiedzę #test wiedzy, #test, #książki i komiksy, #lektury szkolne, #w pustyni i w puszczy, #test z lektury 4330 x, 2016-01-07 21:34:08W pustyni i w puszczy - autorstwa Henryka Sienkiewicza Albion Online - quiz: "W pustyni i w puszczy" Henryk Sienkiewicz.. Znalezienie się w… Całe wypracowanie → Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - spotkanie z bestią - plan wydarzeń Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. Udostępnij.. Dzięki lekturze tego dzieła czytelnik poznaje takie afrykańskie miasta i .Kiedy Sienkiewicz przystępował do pisania W pustyni i w puszczy, miał za sobą już 40 lat doświadczeń w pracy literackiej.Na początku XX wieku zyskał miano jednego z najpopularniejszych pisarzy świata, a jego powieści tłumaczono na blisko 30 języków i wydawano w rekordowych nakładach.Sam autor czuł się jednak już wyraźnie przemęczony i wyeksploatowany.Lektury (19814) Literatura (12804) Obyczaje (3662) Plastyka (19032) .. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. Nie było w powieści Kalego.. 2010-12-03 20:43:40; Lektura ,,w pustyni i w puszczy" Wymień przyrode afrykańską 2010-02-14 11:13:14; wymień większość bohaterów" w pustyni i w puszczy" i powiedz kim oni są.. Podczas swej długiej wędrówki po Afryce dzieci miały bardzo wiele .W Pustyni i w Puszczy - krótki test, test z lektury Pytania na sprawdzenie znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.W pociągu poznają kapitana Glena i doktora Claryego..

W pustynii i w puszczy.

Napisz mi krótką notatkę na temat podróży Stasia i Nel z lektóry w pustyni i w puszczy.. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. Zostali oni porwani dla okupu przez służebników Fatmy uwięzionej wraz z dziećmi przez rząd Egipski.. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. 0 ocen .. Staś i Nel są głównymi bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Inne tryby testu.. Główni bohaterowie, czternastoletni Staś Tarkowski i ośmioletnia Nel Rawlison, zostają porwani przez Beduinów i zawiezieni do Chartumu, gdzie swoją siedzibę ma Mahdi - przywódca powstania przeciwko Anglikom.Z trudem znoszą uciążliwą podróż przez pustynię.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTo na podstawie książki,w pustyni i w puszczy, pomocy 2011-10-09 13:03:11; Wymień mi bohaterów z książki W pustyni i w puszczy.. Skomentuj.. Wyjazd pociągiem do Gharak (koło Medinet).. Rozdział 4 Dzieci cieszą się ze spotkania z ojcami.. Sprawdź swoją wiedzę z lektury!. Jak Kali nazywał Nel (najczęściej) ?. Szukaj.. TEST " W PUSTYNI I W PUSZCZY" czy dobrze przeczytałeś książkę ?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania..

... znajomość lektury ,,W Pustyni i w Puszczy Wisielec.

nie nazywał Jej.. Był blondynem o niebieskich oczach.a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. W Chartumie okazuje się, że muszą jechać dalej — Mahdi poleca porywaczom, by zawieźli dzieci do Smaina, który .Czas i miejsce wydarzeń „W pustyni i w puszczy" Opisane w powieści przygodowej Henryka Sienkiewicza wydarzenia rozgrywają się pod koniec XIX wieku w Afryce, gdzie autor „W pustyni i w puszczy" był w kilka lat po zakończeniu powstania mahdystów, stanowiącego tło historyczne opisywanych wydarzeń.. Zawiera nieodpowiednie treści?. 16 pytań Lektury szkolne KoteczkiStaś Tarkowski jest główną postacią powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. Bohater miał czternaście lat, urodził się w Port-Saidzie.. Tułaczka przez pół kontynentu i niesamowite przygody oddają dokładnie historię .15 Pytań o lekturze ,,W pustyni i w puszczy".. 4 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu..

Sprawdź swoją wiedzę z lektury!

Życzę miłego rozwiązywania.. Urodził się i wychował w Port-Saidzie pod opieką ojca - Polaka, który pracował przy budowie Kanału Sueskiego.. Matka bohatera zmarła zaraz po urodzeniu chłopca.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. 2.Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Serwis zamknięty.. Zgadywanki Zdrapki Litery Przetrwania Opowiadania Losowy quiz.. Piotrex123 5 lat temu.. Pełna dramatyzmu historia przedstawiająca czasy powstania Mahdiego (Muhammada Ahmeda) i nieznane zakątki Afryki.. Cześć te quizy pomogą wam sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności możecie sobie wybrać książki,lektury,powieści,prozy,a nawet bohaterowie naszych lektur.Zwierzęta w powieści „W pustyni i w puszczy" Autor: Karolina Marlęga Serwis chroniony prawem autorskim Bohaterem, który towarzyszy w trakcie wielu przygód dzieciom, jest pies rasy mastiff nazwany Sabą, czyli po arabsku „lwem".W pustyni i w puszczy - W PUSTYNI I W PUSZCZY - TEST - Plan wydarzeń "W pustyni i w puszczy" - "W pustyni i w puszczy" - W pustyni i w puszczy-test .. Przybywają przewodnicy wielbłądów: Idrys i Gebhr.W pustyni i w puszczy - test wiedzy.. Rozwiąż test!Problematyka.. :) 2010-10-11 16:10:09Test: W pustyni i w puszczy Opis testu: Szczegółowy test z lektury.. Była Francuzką..

Bohaterowie "W pustyni i w puszczy" Sortowanie grup.

Ojciec natomiast był Polakiem.Szczegółowy sprawdzian ze znajomości lektury " W pustyni i w puszczy".. Pytania zawarte w teście.Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. Quiz w Poczekalni.. Dokładniejszy niż streszczenie :) Liczba pytań: 89 Poziom: Trudny Rozwiązany: 7647 razy Średnia ocena:Historia dwojga przyjaciół: 14-letniego Stasia Tarkowskiego i 8-letniej Nelly Rawlison.. Atrakcją jest też dla nich życie w namiocie oraz planowane przejażdżki na wielbłądach.. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. Matka chłopca - Francuzka zmarła przy jego urodzeniu.. Test z lektury: „W pustyni i w puszczy" .Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Rozwiąż test.. Podróż na wielbłądach w kierunku wzgórz Wadi-Rajan, w kierunku Nubii.. .Jak zmienili się aktorzy z filmu W Pustyni i w Puszczy po 16 latach - Duration: 2:11.Kiedy Sienkiewicz przystępował do pisania W pustyni i w puszczy, miał za sobą już 40 lat doświadczeń w pracy literackiej.Na początku XX wieku zyskał miano jednego z najpopularniejszych pisarzy świata, a jego powieści tłumaczono na blisko 30 .25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "GDPR"), które wymaga od nas .W 2001 Wiesław Kot, w ramach cyklu Fakty i Mity, napisał książkę W pustyni i w puszczy - prawda i legenda, w której opisał m.in. okoliczności powstania powieści, historię jej zdobywania popularności - również za granicami kraju, pierwsze i ostateczne próby ekranizacji itp.Quiz W pustyni i w puszczy 28..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt