Sporządź ogólny plan wydarzeń w formie równoważników zdań
Wyróżniamy dwa rodzaje planów wydarzeń: a. ramowy - składa się tylko z punktów, b. szczegółowy - ma punkty i podpunkty.. Kupić prezenty dla uczniów 3.. Dołącz do nas i ucz się w grupie.Plan jest to sporządzony w chronologicznym porządku spis najważniejszych wydarzeń utrzymany w jednorodnej formie - czyli albo w formie równoważników (preferowana przez polonistów!. Wykonać dekoracjię sali 4.3 z 4 podanych wydarzeń przedstawisz z uwzględnieniem dodatkowych informacji w podpunktach, kolejne wydarzenia w podpunktach zapiszesz w formie równoważników zdań, zastosujesz zasady ortograficzne i interpunkcyjne - dopuszczalne 2 błędy niedyslektycy, 4 błędy dyslektycy, plan zapiszesz estetycznie, to znaczy starannym pismem.. Talizman Mam to zadanie w książce SŁOWA NA START!. Wiadomość o zdobyciu Chartumu przez powstańców Mahdiego.. Pościg za furgonetką Gangu Niewidzialnych Ludzi.. Malinowy konkurs.. Tomek i Becky zgubili się w pieczarach.. Projekcja wstecz- powrót do czasów młodości pana Tomasza (relacja narratora); informacja o niechęci głównego bohatera do katarynkowych melodii.2.. 7.Dzieci postanawiają rozpocząć akcję .wypowiedzi, w których występują czasowniki w formie nieosobowej, najczęściej imiesłowy nieodmienne.. Przedstawienie pana Tomasza.. Mit o powstaniu świata - streszczenie, plan wydarzeń .. Plan to także zapisane w punktach wydarzenia zawarte w utworze..

Gdy piszemy plan, używamy krótkich zdań lub równoważników zdań.

.Wysadzenie reduty przez Ordona i śmierć wszystkich żołnierzy.Moja opowieść - Redagujemy plan wydarzeń opowieści, w której występują przedstawione postaci (wersja bc).. 2015-12-01 20:31:44; Przekształć plan z lekcij tak żeby miał formę równoważników zdań.2011-04-03 08:47:41Zadanie: plan wydarzeń równoważnik zdań z .Jak ułożyć plan wydarzeń z równoważników zdań 10 pkt.. Plan wydarzeń.. Istnienie Chaosu.. Prezentacja Manfreda.Plany małżeńskie Cześnika Przybycie Papkina Pertraktacje małżeńskie Papkina w imieniu Cześnika Spotkanie Klary i Wacława Naprawa muru.. Rada Pustelnika - Kirkor ma wybrać na żonę prostą, ubogą dziewczynę.. Porwanie.. 2.Poszukiwacze znajdują skarb.. Sporządzanie planu jest bardzo przydatne, np. w celu lepszego zapamiętania treści tekstu .Plan wydarzeń.. Materiały pomocnicze: karty pracy, plansze Zał.. Pamiętamy, aby nie .Równoważnik zdania nie ma osobowej formy orzeczenia.. Treść .Ich położenia w wybranym układzie odniesienia opisane są równaniami XA(t)=-1200+30t oraz XB(t)=1200-40t, w których wszystkie występujące wielkości wyrażone są w jednostkach układu SI.. 3) Poinformowanie Kreona o złamaniu zakazu.. Śmierć Indianina Joego.. [Ten sobie mówi i ten sobie mówi,] pełno radości i krzyku.Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - Plan wydarzeń..

Użyj równoważników zdań.

Chłopiec znajduje wyjście.. Tomek szuka wyjścia.. Opowiadanie adiutanta" tekst znajduje się w podręczniku "Słowa na czasie.Planem wydarzeń czy wypowiedzi nazwać można skrótowy zapis kolejnych zagadnień lub zdarzeń, tworzony w formie krótkich zdań, równoważników zdań lub punktów.. Tekst: W spodniach chodzili już członkowie pierwotnych plemion azjatyckich,które żyły w surowym klimacie.. 88% "Kamienie na szaniec" Akcja pod Arsenałem - plan wydarzeń.. ze str. 31- kaligrafia: str. 56- zeszyt w linie: wpisujemy po 2 linijki litery: b, B+ rysunek .Plan wydarzeń.. Plan wydarzeń ''Zemsty'' poleca 86 % 2174 głosów.. Język polski.. Baza na szkolnym strychu.. 2) Decyzja Antygony o pogrzebaniu brata.. Powrót dziedziców dworu do wioski.8.Ułóż plan wydarzeń w formie sześciu równoważników zdań.. Dziewczynka urządza wyprawę po okolicy.. ), albo w formie zdań pojedynczych.. Sporządzanie planu jest bardzo przydatne, np. w celu lepszego zapamiętania treści tekstu, szybkiego przypomnienia sobie materiału przed .Gdy piszemy plan, używamy krótkich zdań lub równoważników zdań.. Równoważniki stanowią również części składowe wypowiedzeń złożonych.. Chłopcowi w nocy śnią się koszmary.. Plan wydarzeń.. Następnego dnia powrócili państwo na dwór, zachwycając się Włochami jako krajem prawdziwych muzyków..

Czy można napisać plan wydarzeń, plan wycieczki itp. w formie równoważników zdań?

Staś zabija lwa i Beduinów - dzieci odzyskują .Praca domowa Przeczytaj baśń pt. Strącenie dzieci przez Uranosa do Tartaru.. Boże Narodzenie - Nel dostaje od pana Tarkowskiego olbrzymiego psa - Sabę.. Równoważniki zdań w wypowiedzeniach złożonych.. Narodziny Gai i Uranosa.. Przykładowe równoważniki zdań 1.. Goplana - rozkazy dla Skierki i Chochlika.. Nocna wizyta we dworze i próba dotknięcia skrzypiec lokaja.. Kobieta w rozpaczy zobaczyła, że błąkający się po twarzy syna promyczek, także zniknął.. Kirkor u Pustelnika - opowieść Pustelnika.. Kwiaty zła - opracowanie ogólne.Brainly to platforma social learningowa, dzięki której otrzymasz pomoc w zadaniu domowym.. Rozróżnia się dwa rodzaje planów: Twórczy, stworzony przed własnym wystąpieniem lub przed przystąpieniem do tworzenia oryginalnego, samodzielnego tekstu,Przeredaguj plan w formie równoważników zdań Doprecyzowanie: 1.Godzinna praca przy wyjmowaniu cegieł okazuje się daremna.. Jak dwie krople wody?. W tym celu podkreślone czasowniki zastąp rzeczownikami według wzoru.5.. 2011-02-03 17:12:29; Krótki plan wydarzeń z quo vadis 10 zdań szybko 2011-10-27 19:53:50; Napisz ramowy plan wydarzeń ten obcy używajac równoważnikow zdań 2012-03-22 .Ułóż w formie równoważników zdań ramowy plan wydarzeń przedstawionych w opowiadaniu.. Balladyna zabija Alinę..

Przykładowy plan wydarzeń: 1) Spotkanie Antygony z Ismeną.

Śmierć Janka w wyniku pobicia.. Opowiadanie to : Władysław Kopaliński Fragment książki 125 baśni do opowiadania dzieciom.. 2.Syzyf zostaje zaproszony na olimpijską ucztę I ujawnia tajemnicę Zeusa .. Wówczas mówimy, że jest plan wydarzeń.. Tomek i Huck są w pobliżu gospody.. 4.Magda staje na warcie.. Sporządzenie własnych skrzypiec przez Janka.. Tomek na tropie .Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Pierwszy dzień w gimnazjum - początek przyjaźni.. Narodziny tytanów, cyklopów oraz sturękich.. Lektury.. 2 Przekształć zdania w równoważniki zdań.. Zbierać pieniądze 2.. Uczniowie wspólnie układają plan wydarzeń w formie równoważników zdań; nauczyciel wprowadza ewentualne poprawki i sugestie do propozycji uczniów.. 2012-03-30 13:21:24; Zapisz szczegółowy plan wydarzeń opisanych w tekście.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Plan jest to sporządzony w chronologicznym porządku spis najważniejszych wydarzeń utrzymany w jednorodnej formie - czyli albo w formie równoważników (preferowana przez polonistów!. Zdemaskowanie szkolnych złodziejaszków.. Sporządź ogólny plan wydarzeń w formie równoważników zdań, a następnie na jego podstawie opowiedz o dziejach Syzyfa.. Zapewniony przez matkę, że tak się stanie, chłopiec zmarł.. Trudna podróż przez Pustynię Libijską.. 4) Pojmanie przestępczyni.Q.. klasa 6 str.21-22Ułuż plan wydarzeń w formie równoważników zdań z tekstu "Reduta Ordona.. i np. od zbieramy pieniadze nie bedzie zbiorka, tylko zbierac.. Lektury; Jak napisać .. / Plan wydarzeń.. 1.Zachowanie formy równoważników- 2 punkty .. 2.Chronologiczne ujęcie wydarzeń- 1 punkt 3.Ujęcie najważniejszych wydarzeń- 1 punkt 4.Poprawność ortograficzna (0-1 błąd 1pkt, 2 błędy 0 pkt) .Chciał wiedzieć, czy otrzyma w niebie prawdziwe skrzypce.. Postawienie Janka przed sądem wójta i wyrok chłosty.. ), albo w formie zdań pojedynczych.. str.174 (Podręcznik Teraz polski 4) Pytanie kluczowe Po co układać wypowiedzi w formie równoważników zdań?. Pamiętaj, że równoważniki zdań posiadaja czasownik w formie bezokolicznika!. W jednym układzie współrzędnych sporządzić wykresy zależności współrzędnej położenia dla obu pojazdów w przedziale czasu do 0 do 60 sekund.Formy wypowiedzi; weekendowo.pl.. XniemampomysluX XniemampomysluX 1.Król Syzyf panował w Korynie.. 6.Zniecierpliwiona wartowniczka dowiaduje się o efektach poszukiwań.. 5.Na strychu dzieci znajdują sterty papieru..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt