Quo vadis test z odpowiedziami pdf
B. Rzym został podpalony przez gromady pasterzy przybyłych z Kampanii.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. Ludzie mieszkający poza granicami Rzymu .Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury na poziomie trudnym.. Rozwiąż test!Quo vadis Petroniusz¹ obudził się zaledwie koło południa i ak zwykle, zmęczony bardzo.. Wyślij zgłoszenie.. (0-1)W gimnazjum obowiązkowo należy omówić jedną z powieści Sienkiewicza.. Poznał ją w domu Aulusa Plaucjusza, gdzie przebywał po wypadku.. W teście Quo Vadis znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1: W kim zakochał się Winicjusz.11.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Na lekcję polskiego.. Inne tryby testu.. Od pewnego czasu zdrowie ego zaczęło się psuć.. Powiadom znajomego.Rozdział: Odpowiedzi na ważne pytania Załącznik nr 5.. Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza!. Wymień charakterystyczne cechy cesarza Rzymu-bohatera powieści "Quo vadis": A) łagodny ,powolny ,małomówny B) spontaniczny ,uległy ,troskliwyQuo vadis - test wiedzy.. Pan Tadeusz Adama Mickiewicza i Andrzeja WajdyTest sprawdzający znajomość treści lektury - „Quo vadis" Henryka SienkiewiczaTest sprawdzający znajomość treści lektury - „Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.. Takie pytanie zadał uciekający z Rzymu święty Piotr Chrystusowi, który mu się ukazał..

Rozwiąż test!Quo vadis?

Ligia była zakładniczką z plemienia Ligów, córką króla, oddaną pod opiekę Plaucjuszom, którzy traktowali ją jak córkę.a) Neron b) Chilon c) Ursus 10) W jakim wieku dzieje się akcja powieści "Quo vadis"?. Materiały powiązane z testem: Test: Potop - Henryk Sienkiewicz Test ze znajomości Potopu Henryka Sienkiewicza.Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. Kogo oskarżono o śmierć córki Nerona?. Jak zginął św. Piotr a jak św."Quo vadis" Test wiedzy z lektury "Quo vadis".. Czarny Nosek przez swoją ciekawość świata często pakuje się w kłopoty.. P F Sytuacja przedstawiona w przytoczonym fragmencie Quo vadis stanowi moment przełomowy w historii miłości Winicjusza i Ligii.. Sprawdź, czy znasz tę "powieść z czasów Nerona" wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. Panowanie którego z rzymskich cesarzy jest tłem powieści?. Zgodnie z zapowiedzią proponuję Wam dzisiaj test ze znajomości lektury.. Sienkiewicz, pisząc "Quo vadis" inspirował się obrazami „Uczta Nerona" oraz „Pochodnie Nerona" namalowanymi przez:Plik test quo vadis z odpowiedziami.pdf na koncie użytkownika roy.tan • Data dodania: 30 mar 2017Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami..

Dobrze pamiętasz Quo vadis?

Na początek .Próbny egzamin ósmoklasisty 2018 CKE: Język polski [ODPOWIEDZI, ARKUSZE] Sprawdzian ósmoklasisty z języka polskiego 18 grudnia 2018 r. Redakcja 18.12.2018 3 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne quizy: #ksiazka #lektura #quovadis #sienkiewicz # .Quo vadis.. Lektura "Quo vadis" to: liryka; epika; dramat; Sprawdź się w poniższych tematach: Pamiętnik Czarnego Noska.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Egzamin ósmoklasisty 2018 CKE - POLSKI.. A) walka pogan z chrześcijanami B) życie ludzi na wsi C) rządy Nerona D) perypetie miłosne Marka Winicjusza 12.. Proponuję sprawdzian znajomości "Quo vadis", jeśli dana klasa zdecydowała o opracowaniu tego dzieła.Plik Quo vadis test.txt na koncie użytkownika nataly1989 • folder Lektury • Data dodania: 28 lut 2014. a) XI w.n.e b) II w.n.e c) I w.p.n.e d) I w.n.e 11) Wydarzenia historyczne w powieści "Quo vadis" to?. !Szybka powtórka przed egzaminem.. Quo Vadis, test sprawdzający znajomość lektury Henryka Sienkiewicza.. Odpowiedź ta sprawiła, że apostoł powrócił i przyjął swoje przeznaczenie.Test Quo vadis, Quo vadis podręcznika Lektury dla Klasa III.. Test składa się z 12 pytań.. - Dokąd idziesz?. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Quo vadis opracowanie, streszczenie..

Kto i do kogo mówi : "Quo vadis, Domine?"

Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. Sprawdź się!. P F Zadanie 2.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Quo vadis - Henryk Sienkiewicz, test z lektury .. Inne tryby nauki.. Poprzed-Zdrowie niego dnia był na uczcie u Nerona², która przeciągnęła się do późna w noc.. Czy wiecie, jak udało mu się z nich wybrnąć?Z przytoczonego fragmentu Quo vadis wynika, że inspiracją do spalenia Rzymu była dla Nerona rozmowa z Petroniuszem.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Inne testy z kategorii.. We wtorek, 18 grudnia w całym kraju rozpoczął się próbny egzamin ósmoklasisty, organizowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.. Rozwiąż test.. 16 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz .Test wiedzy z „Quo Vadis" .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Sprawdźcie się ;) Jest to test składający się z pytań zamkniętych.. W jakich okolicznościach Winicjusz poznał Ligię?. Początek świata - plik pdf .. Test dla klasy V - plik pdf Bohater wszech czasów .. Quo vadis Opracowanie: Cecylia Ratajczak Scenariusz - plik pdf.. 16 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Wpisujcie do testu tylko klasę i numer w dzienniku!.

Którego z problemów nie porusza powieść "Quo vadis"?

pytanie 1 z 15.. Jak miał na Imię Winicjusz.Test z lektury - powodzenia!. Co miało być kulminacyjnym momentem igrzysk?. Ania z Zielonego Wzgórza popularność: 6378 dodał: ewelinkal: W 80 dni dookoła świata popularność: 40041 dodał: lipiec1: Folwark Zwierzęcy - George Orwell popularność: 15676 dodał: kubala12: Chłopcy z Placu Broni .. test z quo vadis.. Pytania zawarte w teście.. Kim był Chilon Chilonides i co się z nim stało ?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Strona 7 z 28 Zadanie 1.. Szukaj.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.1.Petroniusz 2.Ursus (tu nie jestem pewny) 3.chrześcijanka 4.Akte 5.Winicjusza 6.Chilon 7.rybę 8.aby posłuchać nauk św. Piotra 9.aby pomógł jej w porwaniu Ligii 10.do Ancjum 11.dowiedział się że Rzym płonie 12.św.. Dzień 6. a) miłość Winicjusza i Ligii b) prześladowania chrześcijan c) prześladowanie pogan 12) Bogate pałace, życie bogate, wykwintne jedzenia to świat .Temat: Test ze znajomości lektury - Henryk Sienkiewicz „Quo vadis".. „Gdy ty opuszczasz lud mój, do Rzymu idę, by mnie ukrzyżowano po raz wtóry" - miał odpowiedzieć Zbawiciel.. Mieszkańcy ratowali swój dobytek i ukrywali go w świątyniach.. Sprawdź, co pamiętasz i odpowiedz na pytania.. Które z poniższych zdań jest zgodne z fragmentem Quo vadis Henryka Sienkiewicza?. Tylko jedna odpowiedź jest poprawna.. Jakie były ostatnie słowa Ligii do Marka Winicjusza?. Wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych.. Co stało się z Ligią podczas igrzysk w amfiteatrze?. Quiz w Poczekalni..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt