Tablica interaktywna na lekcji języka angielskiego
1.Super Simple Learning - wspaniałe piosenki, gry, zabawy, karty do druku.. Poniżej zaprezentowany został schemat opracowywania własnych interaktywnych ćwiczeń.. Scenariusz BX.. Realnej, na którą składa się bezpośredni kontakt z druga osobą, i wirtualnej, w sieci .. Krok 5.. Odniesienie się do zadanej pracy domowej.. Przebieg lekcji: 1.Sprawdzenie obecności, podanie celów lekcji oraz tematu.. Często jednak ich możliwości są wykorzystywane tylko częściowo.. Powiązanie z wcześniejszą wiedzą:Zaprezentowane ćwiczenia dotyczą nauczania języka angielskiego w edukacji początkowej.. Nauczyciel: Jolanta Obst Klasa: 4 b,c, grupa 13 Temat: Describing yourself.. Nie trzeba doda-wać, ze płaszczyzna wirtualna dla większo-ści młodych ludzi jest bardziej atrakcyjna .Prezentacja materiału w kolorze z dużą dozą interakcji, zachęci do aktywnego udziału w lekcji najbardziej opornych i zaktywizuje ich do komunikowania się w języku angielskim.. CEL OGÓLNY: uczniowie powtarzają materiał z zakresu przestępczości (leksyka) oraz relacjonowania przeszłych wydarzeń (past simple, past continuous).NAUCZANIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO POPRZEZ GRY I .. Nauczyciel ustawia karty na tablicy, potem podchodzi kolejno do kart i udaje, ze się bawi.. Rozgrzewka językowa - burza mózgu - dom.. Wszystko zależy od nauczycieli.Z Tablicą SMART pracuje od 2 lat..

Wszystko czego potrzebujesz na lekcji języka angielskiego.

2.Uczniowie wyszukują znaczenia wskazanych słówek w słowniku angielsko-polskim online i zapisują ich znaczenie do zeszytu.. Autor: Anna Dołżyńska, Agnieszka Drowanowska Zespół Szkół Społecznych nr 3 Białostockie Towarzystwo Oświatowe : Zgłoszone przez: Anna .Feelings kl III Strony prezentowane poniżej zawierają mnóstwo pomysłów i materiałów do wykorzystania w nauczaniu języka angielskiego dz.Re: tablica interaktywna na lekcji języka angielskiego Post autor: karox » 2010-03-10, 19:36 Dzięki bardzo za opinię Sama raczej tablicy nie zmontuję, choć faktycznie koszt sporo niższy, ale to oprogramowanie do podręczników na razie sobie daruję.Tablica interaktywna w klasie, to "marzenie" wielu nauczycieli - jest narzędziem do przeprowadzenia ciekawej lekcji, angażuje uczniów.. Przedmiot: język angielski, klasa 3b, grupa 11 Temat: My Granny is cool.. Laureatka drugiego miejsca w konkursie na najlepszy scenariusz lekcji przygotowany w oprogramowaniu SMART Notebook-IV edycja.. Konspekt zajęć matematycznych dla klasy III - Gry i zabawy w matematycznym zoo - L. Domańska Konspekt zajęć informatycznych dla klasy V -Graficzne prezentowanie danych w arkuszu kalkulacyjnym - A. Mielcarek Konspekt lekcji matematyki w klasie 4 - Zamiana ułamków zwykłych na dziesiętne i odwrotnie - A .Świat się zmienia nieustannie, co doskonale obrazuje fakt, że gdy zaczynałam pracę, dowodem na bycie „TIK-owym nauczycielem" było korzystanie z magnetofonu podczas lekcji, natomiast po kilkunastu latach nikogo już nie dziwi tablica interaktywna w sali lekcyjnej, a wykorzystywanie uczniowskich komórek, by wspomóc uczenie się, jest tak oczywiste, jak stopniowe zastępowanie .Tablice interaktywne są już w zdecydowanej większości polskich szkół, choć jeszcze 10 lat temu były rzadkością..

... to strona do organizacji pracy na lekcji.

.KONSPEKT LEKCJI J. ANGIELSKIEGO -Animals.. Lekcja otwarta dla rodziców i dziadków.Lekcje języka angielskiego w nowoczesnej szkole powinny wykorzystywać technologię - to wie każdy nauczyciel uczący młodzież.. ( z wykorzystaniem tablicy interaktywnej).. Six Pack English - jak nauczyć się mówić po angielsku w 3 miesiące - Quest for English - Duration: 22:35.. Wspominam to co możemy zrealizować tylko na tablicy interaktywnej (bez telefonów uczniów).. Jednakże sam schemat można zastosować do przygotowania ćwiczeń w dowolnych językach obcych, również na innych etapach edukacyjnych.. CZAS: 45 minut Cele zajęć: (dla uczniów) · poznawanie słownictwa związanego ze zwierzętami: grupy zwierząt (Pets, FarmUczniowie naszej szkoły uczestniczą w różnych formach nauki języka angielskiego: * w zajęciach na tablicy interaktywnej; * w lekcjach kulturowych DVD z kartami pracy; * w "self-managed/DIY" lekcjach , gdy uczniowie-ochotnicy sami prowadzą zajęcia w j. angielskim;Tablica interaktywna na świątecznej lekcji angielskiego.. Schemat ćwiczeń.. Jeśli należysz do grona tych szczęśliwców, którzy mogą z niej korzystać, na pewno zainteresuje Cię poniższe zestawienie.Re: tablica interaktywna na lekcji języka angielskiego Post autor: malgala » 2011-02-12, 16:43 Może wystarczy tylko na niektóre lekcje się wymienić salami?Zgodnie z wymogami prawnymi nałożonymi na nas przez Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE przyjęliśmy nową politykę prywatności, w której wyjaśniamy w jaki sposób zbieramy .Lekcje z wykorzystaniem tablicy interaktywnej z oprogramowaniem Flow!Works Pro V2.0:..

Ochłonąć po lekcji.

Quest .Ćwiczenie na rozgrzewkę - karaoke - wspólne śpiewanie piosenki do przygotowywanego przedstawienia 'Cinderella'.. Interaktywne nauczanie języka angielskiego w edukacji.. Abstrakt W obecnych czasach dzieci funkcjo-nują na dwóch płaszczyznach .. Sprawdzenie pracy domowej (Ex.. Przedstawienie celu lekcji - nauczyciel wyświetla na tablicy interaktywnej cel lekcji i kryteria sukcesu.Konspekt lekcji z języka angielskiego z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.. Jest to po prostu tablica, na której możecie pisać rysować, wrzucić kod QR, pokazać zegar, odmierzyć czas.. Imię i nazwisko nauczyciela: Jolanta Obst.. Wygoda: Wykorzystanie tablicy i oprogramowania skraca czas przygotowania do zajęć.Wykorzystanie tablicy interaktywnej na lekcji języka angielskiego w klasie 1 : Etap edukacyjny: I etap edukacji : Opis: Scenariusz lekcji na temat: Let's go shopping - ćwiczenia interaktywne.. Współpracuje z uczelnią wyższą gdzie prowadzi szkolenia z obsługi tablicy interaktywnej w zakresie podstawowym.Z miną pokerzysty realizować lekcję - opanować mega‑zaangażowanie uczniow w lekcję i kompetentnie odpowiadać na wszystkie pytania, dotyczące zazwyczaj, a jakże, tablicy interaktywnej.. Zapraszamy na kursy języka angielskiego dla małych i dużych .Analizując sposób prowadzenia lekcji języka angielskiego w polskiej szkole, warto prześledzić również, jak wyglądają warunki ich prowadzenia: liczebność klasy, podział na grupy według poziomu zaawansowania uczniów, dostęp do technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) i innych pomocy dydaktycznych (np. przez prowadzenie lekcji .Konspekt zajęć z języka angielskiego..

b. Podanie tematu i celów lekcji na tablicy interaktywnej.

Dzisiejsze spotkanie dotyczy przede wszystkim materiałów wizualnych, czyli FILMÓW w różnych postaciach, np. filmów dokumentalnych, spotów reklamowych, programów telewizyjnych .Konspekt lekcji języka angielskiego Klasa: 2 gimnazjum Liczba uczniów: 17 TEMAT LEKCJI: Reporting a crime - revision Cele lekcji: 1.. Warto jednak zauważyć, że na efektywne wykorzystanie TIK na lekcji składa się kilka czynników: tablica/ekran interaktywny - podręczniki cyfrowe, zadania interaktywne; grywalizacja: quizy interaktywnePo co stwarzać pozory rzeczywistości na lekcjach języka angielskiego, skoro mamy taką mnogość i różnorodność materiałów autentycznych w zasięgu ręki?. Procedurę tę powtarzam codziennie rano i, z dumą to stwerdzam, idzie mi już bardzo dobrze (powoli moja procedura .Nasz uczennica Dominika pokazuje jak ciekawie i efektywnie można sie uczyć angielskiego przy pomocy tablicy multimedialnej.. PROWADZĄCY: Daria Szmyt DATA: 2017-10-09 KLASA: I a TEMAT LEKCJI: Animals- Nazywanie zwierząt.. Użycie tablicy interaktywnej.. Karteczki z rysunkami dzieci mogą być wykorzystane do innych zabaw na następnych lekcjach oraz pokazane rodzicom na plakacie, na przykład podczas lekcji otwartej.. 3.Uczniowie rozwiązują ćwiczenia z aplikacji Learning Apps na tablicy interaktywnej:Przebieg lekcji - aktywności uczniów, które pozwolą osiągnąć cel lekcji: Czynności organizacyjne..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt