Bezpieczeństwo w sieci prezentacja
Poniżej kilka porad jak bezpiecznie korzystać z Internetu.Promujemy bezpieczeństwo w sieci.. Ale nie służy tylko do zabawy.. Używaj dobrego programu antywirusowego, dbaj, by baza wirusów była aktualna.BEZPIECZEŃSTWO W SIECI.. Oto 8 wskazówek, które uczestnicy i uczestniczki powinni poznać: Jeśli nie masz pewności, z kim rozmawiasz, nie podawaj żadnych informacji na swój temat.Bezpieczeństwo w sieci.. NiemalW roku 2013 stoimy w obliczu prawdziwej epidemii przestępstw w sieci, a małe i średnie przedsiębiorstwa stały się głównym celem hakerów.. Obecnie coraz młodsze dzieci korzystają z internetu.Ja mam tak: Slajd 1 Przemoc w sieci Prezentacja Slajd 2 CYBERPRZEMOC To stosowanie przemocy poprzez prześladowanie, zastraszanie, nękanie, wyśmiewanie innych osób, najczęściej z wykorzystaniem Internetu, ale także narzędzi typu elektronicznego takich jak: SMS, e-mail, witryny internetowe, fora dyskusyjne w Internecie i inne.bezpieczeŃstwo w sieci internet Obecnie przy tak silnym i dynamicznym rozwoju informatyki, informacja stanowi jeden z najbardziej strategicznych zasobów naukowych, kulturowych i gospodarczych.. Zabezpiecz komputer.. Nie wiesz, jaki ktoś zrobi z nich użytek, a kiedy je wysyłasz lub umieszczasz w Internecie, nie masz już nad nimi kontroli.. Częesto zaczepiająa nas "nieznajomi" i próbująa wyłudzićc nasze dane..

Bezpieczeństwo w sieci prezentacja power point 1.

Z tego powodu, przygotowaliśmy zestaw dziesięciu wskazówek dotyczących .Jednocześnie aż 23% rodziców w ogóle nie rozmawiało z dziećmi o bezpieczeństwie w sieci, a spośród tych, którzy to robili, tylko połowa poruszała temat niebezpiecznych treści (Orange, 2016).. Informacje; Działania; .. "mobbing", czy cyberprzemoc 2.. Nic dziwnego.. Wall Street Journal stwierdził ostatnio, że .Powołanie do życia Hotline'u to kolejne przedsięwzięcie NASK na rzecz podwyższania poziomu bezpieczeństwa w Internecie.. Michał Górecki / 26 lutego 2019 Internet to olbrzymie medium, z którego korzystasz codziennie, ale nie zawsze z pełną świadomością czających się w nim zagrożeń.. Można uzależnić się od internetu 3.. Zależy nam na tym, abyście naprawdę cieszyli się czasem, który spędzacie na naszych stronach i korzystając z naszych usług.. Omówiono zagrożenia bezpieczeństwa w internecie, w tym dostęp do szkodliwych treści, nawiązywanie niebezpiecznych kontaktów, cyberprzemoc, seksting..

Niestety, w sieci można także paść ofiarą przestępców.

Podstawowe zagrożenia w internecie 1.. Dlatego musisz wiedzieć, jakie ryzyka Ci .W sieci — podobnie jak w rzeczywistości poza nią — należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa.. Składają się na nie blogi, komunikatory, strony z muzyką i krótkimi filmikami, gry i wiele wiele innych.. Wyjaśnij dziecku, co jest akceptowalne, a czego nie można tolerować.. Za pośrednictwem sieci dokonuje się transakcji finansowych, kupuje w wirtualnych sklepach i obsługuje konta bankowe.. O czym należy pamiętać, żeby ustrzec się przed zagrożeniami i zatroszczyć się o swoją prywatność?. Najnowsze metody przesyłania danych oraz nowoczesne systemy sieciowe w znacznym stopniu ułatwiają przesyłanie, wymianę, dystrybucję .Plik Bezpieczeństwo w sieci.ppt na koncie użytkownika bonifacyklara • folder Prezentacje • Data dodania: 17 maj 2010bezpieczeństwo w sieci - Bezpieczeństwo w Internecie - Internet jest dzisiaj platformą wymiany informacji, miejscem rozrywki, nauki i pracy.. W ostatnich latach, ze względu na dynamiczny rozwój Internetu i jego wykorzystywanie m.in. do celów komercyjnych stało się jasne, że niezbędne jest położenie większego niż do tej pory nacisku na kwestie bezpieczeństwa.Bezpieczeństwo dzieci w internecie..

Lekceważąc niebezpieczeństwa płynące z sieci możemy napytać sobie biedy.

Poznaj zasady bezpiecznego surfowania w sieci, by nie wpaść w sidła podstępnych Sieciuchów.Szkołaa bezpieczeństwo w sieci Tylko w ok. 10% szkół (każdego szczebla) na zajęciach w szkole nie pojawia się tematyka bezpieczeństwa w Internecie (na podstawie odpowiedzi uczniów).. W ten sposób tracimy kontrolę nad swoim wizerunkiem.. Internet to nie tylko kopalnia wiedzy czy sposób .Konkurs - Prezentacja multimedialna „Bezpieczeństwo w sieci" Cel konkursu: wprowadzenie młodych internautów do odpowiedzialnego korzystania z sieci Internet, doskonalenie umiejętności informatycznych, kształtowanie umiejętności selekcji potrzebnych informacji,Surfując w internecie musimy mieć się na baczności.. Możemy natknąć się na wirusy Jak zapewnić uczniom bezpieczeństwo w Internecie - poradnik dla nauczycieli Jak zapewnić uczniom bezpieczeństwo w Internecie - poradnik dla nauczycieli.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Spędzamy w sieci coraz więcej czasu, dlatego tak ważne jest, żeby zadbać o własne bezpieczeństwo..

Beztroska sprawia, ...w sieci, np. w zmienionej, kompromitującej formie.

Wakacje to szczególny okres w życiu dzieci.. Skala zjawiska.. Surfowanie w Internecie może być świetną zabawą oraz towarzyską i inspirującą formą spędzania czasu.. Czasami o wiele łatwiej jest porozmawiać z kimś obcym w sieci, niż z koleżanką, kolegą, a nawet z mamą czy tatą w świecie realnym (w szkole, czy przy .O tym jak ważnym problemem jest bezpieczeństwo w sieci, może świadczyć fakt, iż nawet Komisja Europejska zaproponowała coroczne obchodzenie w całej Europie, w pierwszej połowie lutego, Dnia Bezpiecznego Internetu.. Wirtualni znajomi W internecie bardzo łatwo nawiązuje się nowe znajomości.. Jak zabezpieczyć się korzystając z internetu?. wiedzą, że anonimowość w sieci może być pozorna i że możliwe jest ustalenie autora danej informacji, nawet jeżeli nie podał swoich danych; .. na koniec skomentuj i podsumowuj prezentacje podgrup na forum.. Nie podawaj nikomu ich danych, nie publikuj zdjęć bez ich zgody.. Zasady korzystania z internetu 2.. Młodym ludziom trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez internetu.. korzystania z wyszukiwarek internetowych Nie zaleca się także, aby na początku swojej przygody w sieci dzieci korzystały samodzielnie z wyszukiwarek internetowych.. Bardzo ważne jest pilnowanie aktywności dziecka w sieci oraz reagowanie, kiedy zdarzy się coś niepokojącego.. Tego dnia w szkołach organizowane są zajęcia edukacyjne oraz konkursy o tematyce związanej z przeciwdziałaniem .Zadbaj o swoje bezpieczeństwo online.. Poruszono także problem nadużywania internetu.W materiale .Wstęp Sieć Internet w swojej pierwotnej postaci, podobnie jak i system operacyjny Unix, miała służyć przed wszystkim środowisku akademickiemu.. Dla sporej części ludzkości jest przydatny w pracy, staje się użyteczny kiedy my, młodzi .E-lekcja "Dbam o bezpieczeństwo w czasie wakacji" dedykowana jest uczniom szkoły podstawowej.. Dzieci są szczególnie narażone na zagrożenia ze strony internetu.. Natknięcie się na tkzw.. Około 30% nastolatków pozostaje online cały czas .bezpieczeństwo w sieci i przestępczość komputerowa.ppt • informatyka.. Standard bezpieczeństwa online placówek oświatowych10 sposobów na bezpieczeństwo w sieci Jakie niebezpieczeństwa czyhają w sieci?. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zasady, na które warto zwrócić uwagę: Zadbaj o ochronę własnej tożsamości - stosuj silne i skomplikowane hasła, zmieniaj je często i .Lekcja: Twoje bezpieczeństwo w internecie..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt