Przeprowadzono doświadczenie zilustrowane poniższym rysunkiem




Na podstawie przeprowadzonego doświadczenia można stwierdzić, że wodorotlenek glinuBaCl2, N2, Rb2O, CS2, H2O, Br2, CO2 Substancje chemiczne, w których występuje wiązanie kowalencyjne spolaryzowane Substancje chemiczne, w których występuje wiązanie jonowe Informacja do zadania 5. i 6.. Literami X, Y oraz Z, w sposób losowy oznaczono wodne roztwory - gliceryny, propanalu oraz sacharozy.. Napisz w formie jonowej skróconej równania reakcji, które zachodzą podczas tego doświadczenia lub zaznacz, że reakcja nie zachodzi.. Podczas doświadczenia w kolbie przebiegła reakcja chemiczna zilustrowana równaniem: Mg + 2HCl → MgCl2 + H2 a) W kolbie umieszczono próbkę magnezu o masie 2,4 grama i stopniowo dodawano kwas solny.W celu wykazania charakteru chemicznego wodorotlenku cynku(II) przeprowadzono doświadczenie zilustrowane poniższym rysunkiem.. Czas roztwarzania wynosił: w probówce I - 7 s w probówce II - 125 sPrzeprowadzono doświadczenie zilustrowane poniższym rysunkiem.. W każdym nawiasie wybierz i podkreśl właściwe określenie.. Przeprowadzono doświadczenie zilustrowane poniższym rysunkiem.. Mg + 2HCl → MgCl 2 + H 2.Wykonano doświadczenie, którego przebieg zilustrowano na poniższym rysunku.. Do probówek wlano jednakową objętość wody.. Przeanalizuj warunki doświadczenia i przyporządkuj czasy przebiegu reakcji (t 1, t 2 i t 3)Zadanie 10..

Przeprowadzono doświadczenie zilustrowane poniższym rysunkiem.

a) Uzupełnij opis przebiegu doświadczenia.Zadanie 17.. W naczyniu II otrzymano kilka produktów, wśród nich związki, których cząsteczki są chiralne.. W celu zidentyfikowania tych roztworów przeprowadzono doświadczenie zilustrowane rysunkiem.. Zaobserwowano roztwarzanie się metali.. (1 pkt) Określ, jaką rolę (utleniacza czy reduktora) spełnia nadtlenek wodoru w reakcjach opisanych równaniami: Na podstawie przeprowadzonego doświadczenia można stwierdzić, że wodorotlenek glinuPrzeprowadzono doświadczenia zilustrowane poniższym rysunkiem.. Nr probówki Równanie reakcji w formie jonowej skróconej K2S (aq) HCl (aq) II NaOH (aq) HCl(aq) III HCl (aq) Na2SO4 (aq) I Na2CO3 (aq) IVPrzeprowadzono doświadczenie zilustrowane poniższym schematem.. Podaj obserwacje, które potwierdzają, że mocznik jest pochodną kwasu węglowego.. Określ odczyn wodnych roztworów soli w probówkach I, II i III.. Po wprowadzeniu danego odczynnika do każdej z probówek i energicznym wstrząśnięciu ich zawartością, tylko w naczyniach o numerach 1, 2, 3 oraz 5 zaobserwowano .3. a) Spośród wymienionych związków: benzen, etanol, propanal, kwas aminoetanowy (glicyna) wybierz ten, którego użyto w doświadczeniu jako substancję ##X##, i napisz jego nazwę.Przeprowadzono doświadczenie zilustrowane poniższym rysunkiem..

(1 pkt) Przeprowadzono doświadczenie zilustrowane poniższym rysunkiem.

(1 pkt) Zapisz w formie jonowej równanie reakcji przebiegającej podczas tego doświadczenia.Przeprowadzono doświadczenie zilustrowane poniższym rysunkiem.. (1 pkt) Przeprowadzono doświadczenie zilustrowane poniższym rysunkiem.. Korzystając z przeprowadzonego doświadczenia, określ charakter chemiczny substancj…Przeprowadzono doświadczenie chemiczne zilustrowane poniższym rysunkiem.. Podaj zabarwienie wskaźników w każdym przypadku (MgO,NH3,HCl,H2,SO2)Zadanie ID:1763 [2009] W dwóch nieoznakowanych probówkach znajdował się stężony i rozcieńczony roztwór kwasu azotowego(V).. Napisz równanie reakcji, której ulega mocznik podczas tego doświadczenia.Przeprowadzono doświadczenie zilustrowane poniższym schematem.. Doświadczenie przeprowadzono w temperaturze 25°C.. Podaj numery probówek, w których wydzieli się gaz, i napisz w formie jonowej ł skróconej równania reakcji zachodzących w tych probówkach.. H2O I X H2O II Y III Z H2O W doświadczeniu użyto próbek metali Mg, Na i Ca o takiej samej liczbie moli.. Roztwory użyte w doświadczeniu były bezbarwne i klarowne.. Zaznacz poprawne dokończenie zdania.. (2 pkt) W dwóch nieoznakowanych probówkach znajdował się stężony i rozcieńczony roztwór kwasu azotowego(V).. Zarówno w probówce I, jak i w probówce II zaobserwowano zanik osadu i powstanie roztworu..

Przebieg doświadczenia zilustrowano na poniższym schemacie.

Zaznacz poprawne dokończenie zdania.. Zarówno w probówce I, jak i w probówce II zaobserwowano zanik osadu i powstanie roztworu.. Zastosuj wzory półstrukturalne (grupowe) związków organicznych.Przeprowadzono doświadczenie zilustrowane poniższym schematem.. Probówka I: zasadowy Probówka II: obojętny Probówka III: kwasowy.. Naczynie II dodatkowo ogrzano.. Zadanie 4.1. Podaj numer probówki, w której w doświadczeniu A i w doświadczeniu B szybkość reakcji była większa.. Zaobserwowano, że: - metal stapiał się, tworząc kulkę, i pływał po powierzchni wody; objętość kulki zmniejszała się aż do zaniku, - nastąpiła zmiana zabarwienia zawartości naczynia.Przeprowadzono doświadczenie zgodnie z poniższym rysunkiem.. Stosując wodne roztwory podanych substancji, przeprowadzono doświadczenie zilustrowane poniższym rysunkiem.Przeprowadzono doświadczenie zilustrowane poniższym rysunkiem.. Określ odczyn wodnych roztworów soli w probówkach I, II i III.. H2O H2O2 + katalizator Uzupełnij poniższe zdania.. Magnez całkowicie przereagował we wszystkich probówkach, ale reakcje przebiegały z różnymi szybkościami (magnez roztworzył się w różnych czasach t)..

Probówka I ...Przeprowadzono doświadczenie zgodnie z poniższym rysunkiem.

3 Zarówno w probówce I, jak i w probówce II zaobserwowano zanik osadu i powstanie roztworu.. W celu zidentyfikowania tych roztworów przeprowadzono doświadczenie zilustrowane poniższym rysunkiem.W celu potwierdzenia faktu, że mocznik CO(NH2)2 jest pochodną kwasu węglowego, przeprowadzono doświadczenie zilustrowane poniższym rysunkiem.. 3 Zarówno w probówce I, jak i w probówce II zaobserwowano zanik osadu i powstanie roztworu.. Otocz kółkiem poprawne dokończenie poniższego zdania.. Uzupełnij poniższy rysunek, tak aby przedstawiał wzór .Przeprowadzono doświadczenie zilustrowane poniższym schematem.. Zapisz w formie cząsteczkowej równania reakcji zachodzących w naczyniach I oraz II.. Oceń prawdziwość podanych zdań.. W każdej probówce znajdowały się kawałki blaszki cynkowej o masie 1 g i jednakowym stopniu rozdrobnienia.. Po pewnym czasie trwania doświadczenia w każdej probówce zaobserwowano zmianę barwy roztworu.. Na podstawie przeprowadzonego doświadczenia można stwierdzić, że wodorotlenek glinu A. nie reaguje ani z kwasem, ani z zasadą, bo jestPrzeprowadzono doświadczenie zilustrowane poniższym schematem.. Podczas doświadczenia w kolbie przebiegła reakcja chemiczna zilustrowana równaniem.. W obu probówkach nastąpiła zmiana barwy wskaźników.. Przeprowadzono doświadczenie zilustrowane poniższym rysunkiem.. Zadanie 18.. 2 Zaobserwowano, że metal stapia się, tworząc kulkę, i pływa po powierzchni wody.. Na podstawie przeprowadzonego doświadczenia można stwierdzić, że wodorotlenek glinuPrzeprowadzono dwa doświadczenia A i B zilustrowane poniższymi rysunkami.. Zadanie 7.. Zaobserwowano, że: metal stapiał się, tworząc kulkę, i pływał po powierzchni wody; objętość kulki zmniejszała się aż do zaniku, nastąpiła zmiana zabarwienia zawartości naczynia.. Przeprowadzono doświadczenie zilustrowane poniższym rysunkiem.. Podczas doświadczenia zaobserwowano wydzielanie (barwnego / bezbarwnego) gazu, który (dobrze / słabo) rozpuszcza się w wodzie.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Zilustrowane rysunkiem doświadczenie przeprowadzono dwukrotnie: a) do wody dodano fenoloftaleiny, b) do wody dodano oranż metylowy.. 0,1g Zn granulki 0,1g Zn pył 0,1g Zn pył I 50 cm3 10% HCl (aq) II 50 cm3 20% HCl (aq) III 50 cm3 10% HCl (aq) Cynk całkowicie przereagował we wszystkich probówkach, ale reakcje przebiegały z różnymi szybkościami (cynk roztworzył się w różnych czasach t).Przeprowadzono doświadczenie zilustrowane poniższym schematem.. aq - roztwór wodny .. Wskutek reakcji objętość kulki zmniejszała się.. znajdujących się w dwóch oddzielnych probówkach.. Korzystając z poniższego fragmentu tablicy .Przeprowadzono doświadczenie zilustrowane poniższym rysunkiem..



Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt