Polska i świat w 2 połowie 20 wieku sprawdzian
Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.Plik świat w II połowie XIX wieku test(b).doc na koncie użytkownika soltysiaczek1 • folder inne • Data dodania: 14 mar 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Wiek XX Polska i świat w II połowie XX wieku - sprawdzian i odpowiedzi sprawdzian Poznać przeszłość.. Seria:Polska i świat w drugiej połowie XX wieku - sprawdzian, do którego możesz się świetnie przygotować!. Rozpad systemu kolonialnego.Połowa XIX wieku - ŚWIAT ogólnie 2014-11-25 00:46:01; Ma ktoś ( lub wie skąd pobrać ) sprawdzian - śladami przeszłości Świat w II połowie XIX wieku?. Droga ku wspólnej Europie - notatka ; Temat 2.. Powodzenia!. Mała stabilizacja; Rządy Edwarda Gierka; UPADEK KOMUNIZMU - ŚWIAT W NOWEJ EPOCE Kryzys i upadek .Sprawdzian- Zdaj na 5 z nami .POLSKA I ŚWIAT W II POŁOWIE XX WIEKU .. 1870 B. Pierwszy udany lot samolotem.. Sprawdzian Liceum Poznać Przeszłość.. 1871 C. Opatentowanie kinematografu 4.. Zrozumiesz czym była droga ku wspólnej Europie.. Ogrom komplikacji politycznych, społecznych i gospodarczych, które miały miejsce w tym półwieczu jest nie tylko trudny do zrozumienia, ale przede wszystkim pamięciowego, faktograficznego opanowania.Wiek XX "Polska i Świat w II połowie XX wieku" Waga sprawdzianu:1.18MB Format:PDF ID:173 Download..

Polska i świat w 2 połowie 20 wieku nie będę już zagadką.

Temat VI W stronę demokracji Daty: 1) 1891r.. Skonstruowanie fonografu przez Thomasa Edisona 6.. 2) Alfred Nobel - wynalazca dynamitu i założyciel fundacji przyznającej nagrody w nauce, literaturze oraz Pokojową Nagrodę Nobla.. Wiek XX Rozdział VI / Polska i świat w II połowie XX wieku.. Naród polski w walce z caratem.. Trzeba będzie wymieć najważniejsze organizacje opozycyjne lat 70 i 80.. Sprawdzian 4 "Ziemie polskie w drugiej połowie XIX wieku" Plik PDF 6.4 MB.1.. Głos każdego państwa liczył się tak samo.. I jeszcze ziemie polskie w I połowie XIX wieku ;) Z góry dzięki .Pytania będą praktycznie z każdego tematu który był w tym dziale.. 2011-10-09 19:46:27; Odpowiedzi do sprawdzianu .POLSKA I ŚWIAT W II POŁOWIE XX WIEKU Droga ku wspólnej Europie; Daleki Wschód po II wojnie światowej; Rozpad systemu kolonialnego; Konflikty na bliskim wschodzie; Blok wschodni w latach 60. i 70.. Zawiera 13 pytań.. W 1867 r. powstało dualistyczne państwo, które nazwano (0-1 p.). Temat lekcji 1.. Świat w drugiej połowie XX wieku.. pdf sprawdziany z historii klasa 4 sprawdziany z przyrody klasa 5 biologia klasa 5 sprawdziany sprawdziany teraz polski sprawdzian z fizyki spotkanie z fizyką 7 sprawdziany chemia nowej ery sprawdzian sprawdziany spotkania z fizyką .Rozdziały: I - Świat po I wojnie światowej II - II Rzeczpospolita III - II wojna światowa IV - Polacy podczas II wojny światowej V - Polska i świat po II wojnie światowej VI - Polska i świat w II połowie XX wieku VII - Upadek komunizmu - świat w nowej epoce..

Świat w drugiej połowie XX wiekuSprawdzian 4.

Droga ku wspólnej Europie; 1.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Podobnie w pierwszej połowie XIX wieku decydujący głos w sprawach wojny i pokoju miała pentarchia (Austro-Węgry, Rosja, Niemcy, Wielka Brytania i Francja).. test > Polska i świat w II połowie XX .. (zwłaszcza w telewizji); w połowie lat 70. wprowadzono zmiany do konstytucji PRL - PRL „państwem socjalistycznym", zapis o przewodniej roli PZPR i o przyjaźni z ZSRR; poprawiły się stosunki państwo .. pomagamy w sprawdzianach .Wiek wynalazków 6.. Kultura pierwszej połowy XIX wieku: Kultura pierwszej połowy XIX w. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Bez kłopotu nauczysz się na „Polska i świat w 2 połowie 20 wieku" sprawdzian i uporządkujesz wiedzę o tym okresie w historii świata.. Historia Polski i świata w drugiej połowie XX wieku nie należy do łatwych.. PobierzTest „Polska i świat w II połowie XX wieku" - grupa A 2 MB.. Daleki Wschod po II wojnie światowej.. Droga ku Wspólnej Europie 2.. W 1899 roku zakończyła się era oświetlenia naftowego i gazowego.. Sprawdzian "Polska i Świat w II połowie XX wieku" Sprawdzian Liceum Poznać .Sprawdzian wiadomości dla III klasy gimnazjum "Europa i ziemie polskie w II połowie XIX wieku" Otwórz PDF w nowym oknie.. 1907 F .Test Świat w II połowie XIX wieku, Rozdział V podręcznika Śladami przeszłości dla Klasa III.Polska i świat w drugiej połowie XX wieku - sprawdzian, do którego możesz się świetnie przygotować!.

Europa w drugiej połowie XIX wieku 2.

Społeczeństwo polskie w latach 1831-1846 3.. Świat i Polacy w drugiej połowie XIX wieku 1.. Wiek XX "Pola.Sprawdzian 4.. Opanowanie południowych Włoch przez "czerwone koszule" 2.. Ciekawy temat do nauki Lekcje, egzaminy i testy historyczne z zakresu materiału .Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Czy ktoś wie gdzie mogę znaleźć sprawdzian " Polska i swiat w II połowie XX wieku" do 1 liceum z Nowej Ery?Polska i świat w II połowie XX wieku prace klasowe Polska i świat w II połowie XX wieku odpowiedzi Upadek komunizmu - świat w nowej epoce sprawdziany Upadek komunizmu - świat w nowej epoce prace klasowe Upadek komunizmu - świat w nowej epoce odpowiedzi Zapraszamy do kontaktu.. Rozpoczęto wówczas masowa produkcję żarówek.Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne .Druga połowa XIX wieku na świecie.. - świat TEST STRESZCZENIE.. Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski.. 3.Gospodarczo - społeczne problemy świata w drugiej połowie XIX wieku.. I wojna światowa (1914-1918).. Powstanie Styczniowe (1863-1864) III.. Wiek XX Polska i świat w II połowie XX wieku grupa A i B .. sprawdzian.rar, który jest możliwy do pobrania z odnośników nie zawiera sprawdzianu ani odpowiedzi do żadnego prawdziwego sprawdzianu, a strony umożliwiające pobranie .Zamieszczam sprawdzian: Historia - Śladami przeszłości III -Test Świat w II połowie XIX wieku - sprawdzian z odpowiedziami AiB wystarczy kliknąć "czytaj dalej" Test A..

Ameryka w pierwszej połowie XIX wieku: Temat 7.

Historia Polski i świata w drugiej połowie XX wieku nie należy do łatwych.. Poznać przeszłość Wiek 20 Sprawdziany i Odpowiedzi.. - prezentacja ; Temat 6.. VI dział - wymagania zgodne z Nową Podstawą Programową (NPP) Temat 1.. Powtórzcie sobie jakie działania zbrojne wykonywali Polacy w czasie I wojny światowej.. Temat 3.. Rosja i Turcja w połowie XIX w.: Rosja i Turcja w XIX w.. Wszystkie pozostałe pytania macie w archiwum z Polska i polacy w 20 wieku sprawdzian.Test podsumowujący rozdział VI „Polska i świat w II połowie XX wieku" • Rozdział VI - Polska i świat w II połowie XX wieku • pliki użytkownika JinGuardin przechowywane w serwisie Chomikuj.plJest to niezbyt trudny test sprawdzający wiedzę z pierwszego okresu XIX wieku.. Stany Zjednoczone Ameryki .POLSKA I ŚWIAT W II POŁOWIE XX WIEKU 1.. Sprawdzian "Polska i Świat w II połowie XX wieku" Sprawdzian Liceum Poznać Przeszłość.. Sprawdzian wiadomości - odsunięcie od władzy Władysława Gomułki - polityka wewnętrzna i zagraniczna Edwarda Gierka - reforma administracyjna - inwestycje gospodarcze w .Temat 5.. Przemiany społeczne i kulturowe lat 60.. Sprawdzian- Polska i świat po II wojnie światowej.. Przemiany w Europie w pierwszej połowie XIX wieku 2.. - notatkaSprawdzian wiedzy, na podstawie podręcznika "Przez Tysiąclecia i Wieki" Dział "Koniec wieku", wiek XIX 1.. Ogrom komplikacji politycznych, społecznych i gospodarczych, które miały miejsce w tym półwieczu jest nie tylko trudny do zrozumienia, ale przede wszystkim pamięciowego, faktograficznego opanowania.Punkty: 1) II połowa XIX wieku i początek XX to okres II rewolucji przemysłowej, która w odróżnieniu od I objęła niemal cały świat.. 2013-03-07 23:50:51; Ma ktos odpowiedzi do sprawdzianu z historii Śladami Przeszłości 2 dział 1 polska i świat w XII - XIV wieku?. - ogłoszenie .Wynalazki w XIX wieku: - liczne dokonania w dziedzinie nauki : teoria ewolucji Karola Darwina, prace Marii Skłodowskiej-Curie i Piotra Curie nad promieniotwórczością - rozwój medycyny i higieny ; rozwój aseptyki dzięki Ignazowi Semmelweisowi (walki z drobnoustrojami, odkażania); odkrycie promieni X przez Karola RoentgenaNotatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników.. Wiosna Ludów w Europie i na ziemiach polskich 4.. Połącz daty z wydarzeniami 1..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt