W pustyni iw puszczy test i odpowiedzi pdf
Zauważyłeś literówkę lub błąd?. [przypis edytorski] ⁶czerwonak — flaming; nazwa potoczna.. Zawiera 16 pytań.. Wracają konie Gebhara i Chamisa.. Rozpocznij test.. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Cześć te quizy pomogą wam sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności możecie sobie wybrać książki,lektury,powieści,prozy,a nawet bohaterowie naszych lektur.. remington sztucer strzelba AK-10 : 2. nie nazywał Jej.. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.W jaki mieście mieszkali bohaterowie?. Henryk Sienkiewicz .Plik Test z treści lektury pdf na koncie użytkownika kostek1111 • folder w pustyni i w puszczy • Data dodania: 1 gru 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Test dla klasy V sprawdzający umiejętność czytania ze zrozumieniem "W PUSTYNI I W PUSZCZY" _____ imię i nazwisko I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.Streszczenie "W pustyni i w puszczy" poleca 81 % .. Rozdział 22 Staś, Nel, Mea i Kali szykują się do pierwszego noclegu w puszczy.. Czuje się rozżalony, wszystko, co zrobił, zrobił dla niej.dlaczego warto przeczytać W pustyni i puszczy Charakterystyka Stasia zlektury W pustyni i w puszczy Wymień 10 najważniejszych wydarzeń "W Pustyni i w Puszczy"Historia dwojga przyjaciół: 14-letniego Stasia Tarkowskiego i 8-letniej Nelly Rawlison..

W pustyni i w puszczy.

Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.⁵grobla — wał ziemny, który utrzymu e wodę w sztucznym zbiorniku lub chroni przyległe tereny przed wylewami rzeki.. Jaką broń, dostał Staś na Gwiazdkę?. Pytanie 4:Test z lektury: „W pustyni i w puszczy" .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Pytania zawarte w teście.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Plik Test z treści lektury W pustyni i w puszczy.pdf na koncie użytkownika martap1978 • folder W pustyni i w puszczy • Data dodania: 3 maj 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. „W pustyni i w puszczy" to powieść: a) historyczna b) podróżniczo-przygodowa c) fantastyczna d) obyczajowa 2.. W pustyni i w puszczy.. Test: Co podczas pierwszego spotkania Grek ofiarował Stasiowi i Nel?. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. W którym kraju rozpoczyna się akcja powieści?. TEST " W PUSTYNI I W PUSZCZY" czy dobrze przeczytałeś książkę ?.

W pustynii i w puszczy.

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Staś zabił lwa, później porywaczy.. Napisz do nas.. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. W teście W pustyni i w puszczy znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1: Jak na nazwisko miała Nel?. Staś otrzymał chininę dla chorej Nel, dostali też jedzenie, herbatę, broń proch, kompas itp. ''W pustyni i w puszczy'' Henryka Sienkiewicza - quiz sprawdzający z lekturyUpewnij się, czy nie ma odpowiedzi na Twój problem na stronach Pomocy oraz w naszym Forum.W takim przypadku prosimy o kontakt z nami » Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej »Test wiedzy o słynnej lekturze!. Podczas tej wyprawy powstały „Listy z Afryki" oraz wydana 20 lat później powieść przygodowo- -podróżnicza „W pustyni i w puszczy" - ostatnie dzieło pisarza, który zamieścił w nimOczekiwane odpowiedzi: 1.. Pytanie 3: Jaka była Nel?. Zostali oni porwani dla okupu przez służebników Fatmy uwięzionej wraz z dziećmi przez rząd Egipski.. Po wodę chodzili nocą do Nilu.. Jak Kali nazywał Nel (najczęściej) ?. Quiz w Poczekalni.. Zapasy żywności wzięli ze sobą, mieli również przygotowane w kryjówkach..

Rozwiąż test!W pustyni i w puszczy - test wiedzy.

Ile wiesz o lekturze „W pustyni i w puszczy"?. Dokładniejszy niż streszczenie :) Liczba pytań: 89 Poziom: Trudny Rozwiązany: 7647 razy Średnia ocena:Szczegółowy sprawdzian ze znajomości lektury " W pustyni i w puszczy".. Serwis zamknięty.. Staś uświadamia sobie, że budzi lęk w Nel.. Drzewo, w którym mieszkali w puszczy (baobab).. Przestraszyły je hieny ciągnące do trupów.. Na jakim kontynencie rozgrywa si ę akcja powie ści?. • azjatyckim • ameryka ńskim • europejskim • afryka ńskim 2.. Sprawdź, ile pamiętasz!. Mirusinda 3 lata temu.. Nie było w powieści Kalego.. [przypis edytorski] W pustyni i w puszczyDajcie odpowiedzi do testu z lektury W pustyni i w puszczy.. Tułaczka przez pół kontynentu i niesamowite przygody oddają dokładnie historię .Problematyka.. Jakiej narodowo ści były dzieci- główni bohaterowie ?. Pełna dramatyzmu historia przedstawiająca czasy powstania Mahdiego (Muhammada Ahmeda) i nieznane zakątki Afryki.. Test znajomo ści lektury „W pustyni i w puszczy" 1.. • Amerykanin i Amerykanka • Polak i Angielka • Portugalczyk i Angielka • Anglik i Polka 3.a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu..

48 Obserwuj autora ...W pustyni i w puszczy - test.

Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.W pustyni i w puszczy | Inne lektury • streszczenie • bohaterowie • opracowanie • test.. 1438 Obserwuj autora Zobacz profil Zapraszam do rozwiązywania moich quizów: .. że czytałam to w czwartej klasie a teraz jestem w siódmej xd.Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. a) naboje b) garść fig c) zegarek d) pieniądze Rozwiązanie - Kali był niewolnikiem: a) Idrysa .Quiz W pustyni i w puszczy 28. pu.i.wp.pl.. Podobne działy.. Jak nazywali się główni bohaterowie?. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraPytania na sprawdzenie znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Nelly Rawlison i Staś Tarkowski Nel Rawlison i Stanisław Tarkowski Nelly Rawlison i Stanisław Tarkowski Nelly Rawlison i Stanisław .Zobacz quiz: "W pustyni i w puszczy" Henryk Sienkiewicz.. Pytanie 2: Jak Nel nazwała Słonia?. Życzę miłego rozwiązywania.. Sprawdź ile o niej wiesz!. W pustyni i w puszczy.. a) Polska b) Anglia c) Egipt d) Sudan 3.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki H. Sienkiewicza ''W pustyni i w puszczy'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt