Zwierzęta antarktydy prezentacja
W Arktyce jest zupełnie inaczej.. Pomoce Pliki umieszczone są do osobnego pobrania.. Najzimniejszym miesiącem jest lipiec i wówczas w środku nocy polarnej średnie temperatury miesięczne spadają do -40°C, -50°C.Poznaj nasze ciekawostki na temat Antarktydy dla dzieci i ciesz się szeroką gamą ciekawostek związanych z lodowatym kontynentem, który znajduje się w południowej części globu.. Powierzchnia Antarktydy wynosi około 14 mln km2.Jakie zwierzęta żyją w Arktyce oprócz:tych podstawowych?. Zawiera większe niż śladowe ilości potu i łez jego programistów.. A ty, który zauważyłeś, że po 18 latach zmieniła się stopka serwisu, bądź .6.. Szczególnie drastyczna jest sytuacja niedźwiedzia polarnego, który w ciągu 2 - 3 lat może przestać się rozmnażać.prezentacja oraz film o pingwinach - znajdziesz je TU; tematyczne fotografie i ilustracje - TU; karta pracy - TU.. stron: 1.. Niedźwiedź polarny (Ursus maritimus) Ten słynny niedźwiedź osiąga długość 2,5 m, ciężar - 700 kg, zaś jego wysokość dochodzi do 1,2-1,4 m.. Przykuwa uwagę ze względu na interesujący przekaz.. Lampart morski jest drapieżnikiem, który poluje na inne ssaki, głownie na foki, wykorzystując do tego swoje ostre i silne uzębienie.Zwierzęta domowe - Zasób jest lektorskim opowiadaniem o zwierzetach domowych.. W tej wersji plansz, znajdziecie znaczek, nazwę danego zwierzęcia, krótka informacja na temat jego hibernacji, bądź też nie 🙂 i fotografię z wizerunkiem zwierzęcia..

zwierzęta zapadające w zimowy sen.

Jeżeli chodzi o prezentacje multimedialne to dowiedziono, że wiedza za ich pośrednictwem lepiej się przyswaja.. .Zwierzęta Antarktydy - Materiał zawiera kolorowankę z obrysem Antarktydy oraz ilustracjami zwierząt zamieszkujących kontynent.. należących do nadrodziny płetwonogich (Pinnipedia).. Góra Lodowa Antarktyda10 ciekawostek o Antarktydzie.. Zapraszam do obejrzenia.Zwierzęta żyjące w Oceanie Południowym nie mogły go opuścić, zaś gatunki z zewnątrz nie mogły się do jego wód przedostać.. Ze względu na surowy klimat, susze latem i zamarzanie zimą, liczba ssaków lądowych w tej części świata jest bardzo ograniczona.. Oto Arktyka, Antarktyda i Antarktyda.Pingwiny występują na półkuli południowej, głównie na wybrzeżach Antarktydy, czasami spotyka się je na brzegach Nowej Zelandii.. Przylatują tu nawałniki, petrele, wydrzyki, albatrosy, mewy, rybitwy.. Wszystkie zwierzęta występujące na mapie zostały wypisane w rogu arkusza, oprócz pokolorowania ilustracji można połączyć zwierzęta z ich podpisami.Niedźwiedź polarny, niedźwiedź biały (Ursus maritimus) - gatunek dużego ssaka drapieżnego z rodziny niedźwiedziowatych, zamieszkującego Arktykę.Jest drapieżnikiem szczytowym w zasięgu swojego występowania.Grube futro i warstwa tłuszczu chronią go przed zimnem..

Arktyka zwierzęta.

Na Antarktydzie rosną głównie mchy (ok. 100 gatunków), porosty (ok. 300 gatunków), grzyby oraz .Antarktyka jest jeszcze zimniejszym obszarem.. Ssaki są reprezentowane już tylko przez 6 gat.. stron: 11.. Wskazanie na globusie celu podróży, wskazanie za pomocą kompasu kierunku.. Niedźwiedź nie żyję na Antarktydzie tylko na Arktyce, a to dość duża różnica między północnym, a południowym biegunem.Zwierzęta Arktyki .. Sprawdzamy naszą wiedzę o Arktyce i Antarktydzie.Antarktyda jest siódmym kontynentem naszego globu.. Zwierzęta i roślinność Arktyka obejmuje zarówno lądy, jak i obszary wodne, stanowi strefę polarną na półkuli północnej.. Materiały opracowałam na podstawie informacji znalezionych na stronach: Antarktyda.pps na koncie użytkownika Pallea • folder Prezentacje Power Point • Data dodania: 7 kwi 2012.. Po wykonaniu zadania przedstawiciele grup wieszają rozsypanki w przygoto-wanym wcześniej miejscu tworząc z rozsypanek kształt kontynentu ( etap- przekształcanie, prezentacja).. Zwierzęta te, zamieszkują Alaskę, Grenlandię, Kanadę, Norwegię oraz Arktykę..

zwierzęta Antarktydy petrel śnieżny (snow petrel) Ssaki Antarktydy.

Jedynym gatunkiem gnieżdżącym się nieco na północ od równika (na Wyspach Galapagos) jest pingwin równikowy.i odwróceniu na druga stronę utworzą hasło ANTARKTYDA ( etap-badanie, umiejętność komunikowanie się uczeń-uczeń, efektywna współpraca, organizowanie).. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Jednak podział ekologiczny mówi o płynnej granicy między 60. a 48. równoleżnikiem południowym, ponieważ w zależności od pory roku, w tej strefie zimne wody opływające Antarktydę łączą się z cieplejszymi wodami subantarktycznymi.. Ćwiczenia, kolorowanki, łamigłówki, quizy.. Podróż samolotem.. Prezentacja jest zawsze lepsza niż ściana tekstu.. Ostrzegam cię!. Autorzy: -Daniel, -Eryk, -Patyk.. Mimo, że jej istnienia domyślali się już starożytni grecy, została ona odkryta dopiero w połowie ubiegłego stulecia.. Na Antarktydzie nie spotkamy niedźwiedzia polarnego, gdyż jest tu dla niego za zimno.. Żyje on na całym obszarze Arktyki .Antarktyda - kontynent położony najdalej na południe Ziemi, na którym znajduje się geograficzny biegun południowy.Jest położony w rejonie Antarktyki na półkuli południowej, niemal w całości na południe od koła podbiegunowego i otoczony przez Ocean Południowy.Jest to jedyny kontynent trwale i całkowicie niezamieszkany przez człowieka i niewykorzystywany gospodarczo.W Antarktyce zwierzęta, z krótkimi wyjątkami, nie mają złych doświadczeń z człowiekiem..

Poznajemy zwierzęta biegunów polarnych, cz. 2 (PD) Pobierz pobraniem.

vampiirike · 10 kwietnia 2013 04:54 391 414 1632 .. Wszystkie zwierzęta, które były obok przeżyły, niektóre tylko lekko się uśmiechały.. Włosy tworzące sierść niedźwiedzia są półprzezroczyste; sierść jako całość ma zazwyczaj kolor biały lub .zwierzęta nie zapadające w zimowy sen.. Ssaki Antarktydy potrzebują środowiska lądowego do reprodukcji, przejścia tu okresu linienia i pierzenia oraz oczywiście do odpoczynku (foki i lamparty morskie .Prezentacja na temat Arktyki i Antrarktydy Mateusz Ciszowski Kevin Sprusiński Arktyka Antarktyda Gdzie jest Arktyka ?. W wyniku tego bezkręgowce antarktyczne ewoluowały w dużym stopniu niezależnie od reszty świata.. Podróż na biegun południowy.. Teraz wszystko jest już jasne.. 4.346 Darmowe obrazy Antarktyda.. Poznajemy zwierzęta biegunów polarnych, cz. 1 (PD) Pobierz pobraniem.Arktyka i Antarktyda - materiały edukacyjne dla dzieci.. Niestety,życie wielu gatunków zwierząt zamieszkujących Arktykę jest zagrożone.. Zabawa ruchowa: Odliczanie do startu (od 10 do 0).. Przeczytaj, jak duża jest Antarktyda, jak zimno tam jest, jakie zwierzęta tam żyją, ile lodu zawiera i wiele więcej.Na Antarktydzie żyją głównie foki, orki, humbaki, płetwale błękitne i pingwiny.. Pierwotne ludy arktyczne aby przeżyć musiały polować.Antarktyda - zwierzęta Mimo że warunki życia na Antarktydzie są bardzo trudne, żyje tam całkiem sporo różnych gatunków zwierząt .. 2012-02-15 14:09:41 Zwierzęta żyjące na sawannie?. Lądowanie na Antarktydzie.. Najbardziej znane to m.in płetwonogie ssaki, czyli foki, morsy i uchatki, których populacja znacznie zmniejszyła się, gdy na Antarktydę zaczęli docierać żeglarze, trudniący się łowieniem .arktyka zwierzęta, arktyka zwierzęta, arktyka zwierzęta, arktyka zwierzęta.. Nawet w styczniu, który jest najcieplejszym miesiącem, na wybrzeżach Antarktydy średnia temperatura powietrza nie przekracza 0°C..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt