Wydarzenia zgodnie z ich kolejnością w lekturze pies który jeździł koleją
Pewnego dnia na stacji Marittima w środkowych Włoszech miał zatrzymać się pociąg, który jechał z Turynu do Rzymu.. Nad całością czuwa agencja interaktywna CATALIST, specjalizująca się w rozwiązaniach .Lampo to główny bohater książki pt."o psie,który jeżdził koleją".Był psem pododnym do szpica i owczarka.Jedno ucho miał sterczące ostro do góry,a drugie opadające w dół.Oczy wesołe i szelmowskie z iskrą,natomiast długowłosej,gęstej sierści uroku nadawała na grzbiecie jasna pręga.Poza tym miał sympatyczną mordkę i długi piękny ogon zakończony białą plamą.Został .. Podróże psa do różnych miejscowości Włoch.. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie.. Pierwsza wizyta w domu kolejarza.. Autorem książki jest Roman Pisarski.. Podążanie za Gollumem 14.O psie, który jeździł koleją • Lektury 1-3 • pliki użytkownika Filizanka_Snu przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • prawda czy fałsz.doc, lampo2.doc Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Kto pomógł psu w chorobie: · oddany zawiadowca z Marittimy; · kucharz z pociągu ekspresowego; · stary owczarz z żoną.. Świetne karty pracy!. Częste wycieczki do różnych stacji kolejowych Włoch i coraz większa sława psa.. Jest to też opowieść o wiel-kiej przyjaźni i choć jest dziwna, autor przekonuje nas, że wydarzyła się naprawdę..

Uratowanie małej Adele.Jak dobrze znasz lekturę O psie który jeździł koleją.

Streszczenie.. 2.Przyjaźń z zawiadowcą i jego rodziną.. Przyjaźń z zawiadowcą i jego rodziną.. Adele - najmłodszą córkę zawiadowcy Lampo uratował od śmierci pod kołami pociągu.O psie, który jeździł koleją - opowiadanie dla dzieci autorstwa Romana Pisarskiego, traktujące o losach psa o imieniu Lampo.. Kolejarz ma trójkę dzieci (Gina, Roberto i Adele), które .Ponumeruj wydarzenia zgodnie z ich kolejnością w lekturze.. Przygotowania do wyprawy 3.. Lampo to główny bohater opowiadania, który wykazuje się sprytem, inteligencją i odwagą.. Z jakiego powodu?. Zawiera nieodpowiednie treści?. zosia1011 3 lata temu.. Odpoczynek w Ostatnim Przyjaznym Domu 6.. U góry znajdziesz quiz O psie który jeździł koleją.O psie który jeździł koleją - przetestuj swoją wiedzę.. c) Chcieli zobaczyć psa.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. Lampo zjawia się pewnego dnia na stacji w Marittimie i poznaje tu zawiadowcę kolejowego - szybko zdobywa jego serce.a) W Rzymie b) W Reggio c) W Palermo d) W Turynie 10) Coraz więcej ludzi przychodziło na dworzec.. Lampo jest wiernym towarzyszem zawiadowcy, zawsze do niego wraca, gdziekolwiek by nie był.. 6 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Najważniejsze informacje o lekturze - Książka po raz pierwszy została wydana w 1967 roku..

"O psie, który jeździł koleją" to lektura sugerowana dla klasy 3.

Spotkanie trolli.. -Witaj na stronie Quizz.pl.. Mają kształt ogromnego buta.. Autorem książki ,,O psie, który jeździł koleją" jest:To opowieść o prawdziwej przyjaźni między człowiekiem a zwierzęciem, opowiada o przywiązaniu i poświęceniu.. Udostępniamy tutaj dokładny opis oraz charakterystykę bohatera: jej powiązania i motywacje.LAMPO - O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ - KARTY PRACY Zapraszam również tu: .. Jest to wzruszająca historia o przyjaźni między człowiekiem i zwierzęciem.. Skomentuj.. Przyjazd Lampo do Marittimy.. 7.Ostatni powrót Lampo do domu.. KaŜdy, kto spojrzy na mapę, znajdzie je od razu.. Znalezienie czarodziejskiego pierścienia 11.. 11) Teraz cofnijmy się w pytaniach i - wróćmy do dzieci zawiadowcy.Książka Romana Pisarskiego opowiada o psie, który podróżował pociągami.. („O psie, który jeździł koleją ") Proszę o numerki np.1.przyjazd Lampo do MarittimyZobacz 1 odpowiedź na pytanie: Ponumeruj wydarzenia zgodnie z ich kolejnością w lekturze.. VI Lampo co wieczór jeździ z kolejarzem do Piombino.. Wypadek w pociągu.. - Ogłoszenie w prasie // Ogłoszenie "na słupie" Piszemy list do zawiadowcy stacjiROMAN PISARSKI O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ I Włochy to piękny i malowniczy kraj na południu Europy..

O psie, który jeździł koleją - streszczenie, plan wydarzeń.

Udostępnij.. Problematyka „O psie, który jeździł koleją" to wspaniała historia o niesamowitej więzi i przyjaźni łączącej psa z człowiekiem.. Serdecznie polecamy!Następnego ranka kolejarz jedzie do pracy w Maritimie, po drodze rozważa o nagłej ucieczce Lampo.. Wysłanie Lampo do Palermo.. Zgubienie Bilbo Bagginsa 10.. Opis fabuły.. Książka po raz pierwszy dostępna w wersji z opracowaniem!. Ponumeruj wydarzenia zgodnie z ich kolejnością w lekturze (O psie który jeździł koleją) WYPADEK W POCIĄGU PRZYJAZD LAMPO DO MARITTIMY PRZYJAŹŃ Z ZAWIADOWCĄ I JEGO RODZINĄ PODRÓŻE PSA DO RÓŻNYCH MIEJSCOWOŚCI WŁOCH WYSŁANIE LAMPO DO PALERMO OSTATNI POWRÓT LAMPO DO DOMU OPIEKA STARUSZKÓW NAD CHORYM PSEM URATOWANIE MAŁEJ ADELE plis szybkoO psie, który jeździł koleją to piękna opowieść o przyjaźni psa z człowiekiem.. Przybycie Lampo do Marittimy i przyjaźń z zawiadowcą.. Przybycie Gandalfa i krasnoludów 2.. 5.Opieka staruszków nad chorym psem.. 4.Wypadek w pociągu.. Akcja utworu dzieje się we Włoszech.Pewien zawiadowca znajduje na stacji kolejowej kundelka, przygarnia go i nazywa Lampo (wł.. Zagadki z Gollumem 12.. Opisujemy Lampo; Lampo zaginął!. Ucieczka 9.. O psie, który jeździł koleją to wzruszająca i pouczająca lektura, która nikogo nie pozostawi obojętnym..

(„O psie, który jeździł koleją ")7. d) Chcieli zobaczyć pracę na kolei.

Wielokierunkowa aktywność uczniów: Przyrodniczo-społeczna: Pies przyjacielem człowieka, znane miasta we Włoszech, kierunki świata.1.. Decyzja zawiadowcy o wysłaniu Lampo na Sycylię.. Długa rekonwalescencja dzielnego podróżnika.. Wyprawa do Turynu.. .O psie, który jeździł koleją - bohaterowie .. Na cholewie, a takŝe naZapomniałeś, kim jest Lampo, postać w lekturze O psie, który jeździł koleją, Pisarski Roman?. Burza a) schronienie w jaskini 7.. Wygrana Bilba 13.. Dlaczego naczelnik kolei kazał usunąć psa ze stacji: · Lampo stał się zbyt popularny, hałaśliwa reklama radia, gazet i telewizji zniszczyła powagę kolejarzy; · Lampo pogryzł naczelnika; · Lampo atakował .Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku.. Rozmowa naczelnika stacji z zawiadowcą - rozkaz usunięcia psa.. Opieka staruszków nad chorym psem.. Był bardzo ciepły lipcowySpotkania z LAMPO, bohaterem lektury R. PISARSKIEGO „O psie, który jeździł koleją".. Wydarzenia przedstawione w utworze rozgrywają się we Włoszech.. Błyskawica).Zawiadowca, mający troje dzieci (Gina, Roberto i Adele) mieszka w mieście Piombino, a pracuje w .Ukazane w książce historie w znacznej mierze pokrywają się z faktami.. Quiz w Poczekalni.. Uzyskanie zgody na pobyt Lampo na stacji.. Zawiadowca odwdzięcza mu się miłością i troską (np. leczy psa po jego trudnym powrocie z Sycylii).O psie, który jeździł koleją-plan wydarzeń.. Mamy ponad 160.000 użytkowników.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Gdy przyjeżdża nie może uwierzyć własnym oczom - pies czekał na niego w jego biurze.. Trzykrotna próba powrotu psa do domu.. 1 komentarz: Anonimowy 24 maja 2020 11:59.. Uwięzienie drużyny a) pomoc Gandalfa 5.. 6.Wysłanie Lampo do Palermo.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. b) W bufecie poprawiło się jedzenie.. Powrót psa do Marittimy.. Lampo w domu owczarza.. 8.Uratowanie małej Adele.. a) Coraz więcej było wyjazdów.. Za każdym razem, gdy przyjeżdżał do ich domu, próbowały go zatrzymać, jednak pies zawsze wymykał się i wracał na stację w Marittimie.. Wyjaśnienie:Lektury.. Wypadek i szczęśliwy powrót po długiej nieobecności.Zapisujemy wydarzenia w odpowiedniej kolejności: 1.. Porwanie przez gobliny 8.. 3.Podróże psa do różnych miejscowości Włoch.. Ostatni powrót Lampo do domu.. 1.Przyjazd Lampo do Marittimy..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt