Interpretacja wyników usg dopochwowego
Polega ono na wprowadzeniu do pochwy ultrasonograficznej sondy, dzięki której możliwe jest odnalezienie i precyzyjna ocena zmian pojawiających się w narządach rozrodczych kobiety.USG ciąży pozwala na wczesne wykrycie wad płodu oraz nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu rozrodczego matki.. Trzon macicy w przodozgięciu o nierównych obrysach i niejednorodnej echogeniczności.. Mam 26 lat, to była moja pierwsza zaplanowana ciąża, pierwsze USG w 8. tygodniu wykazało, że płód się dobrze rozwija i wszystko jest super, byłam taka szczęśliwa.. Na pamiątkę otrzymujemy kilka zdjęć…1.. USG dopochwowe.. infertilitas (niemożność donoszenia ciąży), sterilitas (niepłodność),metrorrhagia (nieprawidłowe plamienie pomiędzy normalnymi krwawieniami menstruacyjnymi),USG transwaginalne jest bardzo ważnym elementem diagnostyki ginekologicznej.. Cytologia również.. Trzon macicy w przodozgięciu o jednorodnej echogeniczności o wymiarach 55x43 mm.. Między 5. a 10. tygodniem ciąży używa się wyłącznie sondy dopochwowej.. AC - obwód brzucha dzieckaAFI - wskaźnik płynu owodniowegoASP - akcja serca płoduBPD - wymiar dwuciemieniowy główki, czyli szerokość główki od ciemienia do ciemieniaAUA - średni wiek ciąży wg USGCER - wymiar poprzeczny móżdżkuCRL - długość ciemieniowo-siedzeniowa, czyli od czubka głowy do końca tułowia dziecka, a dokładnie do .Każda mama będąca w ciąży z utęsknieniem czeka na każde badanie USG..

Proszę o interpretację wyniku USG dopochwowego, wykonanego w 20 dniu cyklu.

33*26*35 endometrium trójlinijne szer.6mm prawy jajnik o wymiarach 40*18 mm prawidłowej echostruktury lewy 36*18 mm prawidłowej echostruktury zatoka Douglasa płynu i zmian patologicznych nie uwidoczniono.Interpretacja Wyników Usg Kobieta , 33 lat Witam mam prosbe o interpretacje wynikow usg dopochwowego.macica:dl./ap/szer.. W obrębie przedniej ściany widoczny niejednorodny obszar - mięśniak o śr.2,5 cm.. 5.5×3.6×3.7objetosc 38.3 przodopochylenie.prawy jajnik rozmiar 2.5×1.9×1.6objetosc 3.9 echostruktura prawidłowa obrys glad ki.. Lewy jajnik rozmiar 3.6×2.8×2.6 objetosc 13.3 echostruktura prawidłowa obrys gladki.Interpretacja wyniku badania USG dopochwowego Witam!. Na nim będą rozmaite skróty, zobacz co oznaczają.. Endometrium hyperechogeniczne gr 17mm.Witam.. Wizytę u lekarza mam dopiero 12.06.. Idź do strony: Fora Wątki Nowy wątek.. Warto rozumieć ich znaczenie.2.. Marek Bulsa; Prośba o interpretację USG TV w 9. dniu cyklu - odpowiada Dr n. med.. Badaniu USG połówkowemu rutynowo poddawane są kobiety spodziewające się dziecka, ponieważ to nieinwazyjne badanie pomaga ocenić, czy płód rozwija się prawidłowo.Badanie to pozwala również określić wielkość dziecka oraz ułożenie płodu, łożyska .Dodatkowe badania USG w ciąży.Forum / RAK PIERSI / Wykrywanie/badania / Interpretacja wyników / Wątek usg dopochwowe..

Karol Kaziród-WolskiZwracam się z uprzejmą prośbą o interpretację wyniku USG dopochwowego.

Często USG w ciąży wykonuje się na samym początku ciąży, by ją potwierdzić, a także później, np. w 13 .Proszę o interpretację wyników badań.. Gdyby takie badanie mogło zaszkodzić dziecku ginekolodzy nie kierowaliby na nie profilaktycznie wszystkich ciężarnych.Badanie ultrasonograficzne - USG w ciąży jest bezbolesne, dokładne, tanie i przeprowadza się je, by skontrolować stan zarodka (dziecko do 8. tygodnia ciąży) i płodu aż do narodzin - czy dobrze i prawidłowo się rozwija, czy warunki, w jakich się rozwija, są optymalne.. Badanie trwa jednak stosunkowo krótko, zostawiając nam w pamięci obrazy z monitora.. Pierwsze USG w ciąży wykonuje się nieobowiązkowo przed 10 tygodniem.. Poza tym dobrze by było zrobić USG dopochwowe lub jeśli nie ma takiej możliwości- transrektalne (przez odbyt)- od razu napiszę, że nie ma się czego obawiać, a jest ono tak samo skuteczne jak dopochwowe.. 24-08-2010 - 17:22:00 Strzelce Krajeńskie .. Ostatni stosunek miałam w sobotę rano 11 dni temu, w piątek 7 dni po stosunku miałam robione USG dopochwowe (był to dzień w którym miałam wziąć pierwszą tabletkę z nowego listka).. Proszę o zinterpretowanie danych: trzon .Mam 50 lat.. Wysłane przez karolina21 .. Jacek Tulimowski; Interpretacja wyniku badania USG transwaginalnego u trzydziestolatki - odpowiada Dr n. med..

Z USG nadnerczy jest tak samo- często następuje fałszywa interpretacja.Witam.

Na obrazie często mówi się o widocznym "sznurze pereł" położonym obwodowo (na obrazu po niżej po lewej stronie jajnik zdrowy, po prawej policystyczny).Interpretacja wyników AFP.. 40 grub-28 szer 39 Endometrium : linijne jednorodne .USG dopochwowe jest podstawowym badaniem diagnostycznym wykorzystywanym w ginekologii i położnictwie.. Specjalistycznych oznaczeń w badaniu ultrasonograficznym jest bardzo dużo, ale na twoim będzie tylko kilka z nich.. Kiedy po raz pierwszy wykonano cytologię?. Napisz wiadomość.. Jajnik lewy o wymiarach 34x 21 mm z pęcherzykami o średnicy do 12 mm.. Jest to badanie ważne przed ciążą, w czasie ciąży i jako regularne, stosowane co dwa lata, badanie przesiewowe.Powinno towarzyszyć każdemu badaniu ginekologicznemu, gdyż pozwala na szybką .USG ginekologiczne odgrywa dużą rolę w pierwszym trymestrze.. Na forum .Interpretacja wyników badań .. USG wykonywane przezpochwowo pozwala na wykrycie guzków, torbieli, zmian nowotworowych we wczesnych stadiach rozwoju.. Endometrium 10 mm szerokości.. Jajnik prawy o wymiarach 38x 28…USG dopochwowe to badanie, które wykonuje się w celu wykrycia zmian w układzie moczowo-płciowym.. Niepokojące mogą być jakieś nieprawidłowości w błonie śluzowej lub szyjce albo w całej macicy oraz w jajowodach.Niepokojące są także nieprawidłowości w obrębie jajników, a także pęcherza moczowego czy miednicy mniejszej.USG w ciąży - interpretacja wyników..

Byłam dzisiaj na dopochwowym badaniu USG i prosiłabym o interpretację wyników.

Dostaniesz także opis badania.. Otrzymałam receptę na luteinę dopochwowo .Niepokoiło mnie to, że po ostatniej wizycie, gdy wykonano USG dopochwowo stwierdzono, że krwawienie na pewno wystąpi za 3-4 dni, minęło 9, a ja nie wytrzymałam i zrobiłam test - dwie .Badanie USG płodu Ania, czw., 9 lipiec 2009 - 12:12.. Zobacz, jak wygląda kalendarz USG w ciąży, czemu służą poszczególne badania i jak odczytywać ich wyniki.Interpretacja wyników badań Pytanie dotyczy: interpretacja, morfologia Panie doktorze od roku dokuczją mi bóle o niezbyt dużym nasileniu w dole brzucha po lewej stronie, czasami boli okolica wzgórka łonowego lub pachwina lub dół biodrowy - po lewej stronie.Interpretacja wyników i zakażenia wirusem cytomegalii (CMV) .. cieszyć, choć w moim przypadku to więcej strachu.. Robiący badanie USG lekarz poinformuje cię o stanie dziecka.. Jestem już po kuracji tardyferonem.. USG transwaginalne to badanie narządów płciowych kobiety za pomocą głowicy ultrasonograficznej.. 5.5×3.6×3.7objetosc 38.3 przodopochylenie.prawy jajnik rozmiar 2.5×1.9×1.6objetosc 3.9 echostruktura prawidłowa obrys glad ki.Mimo że jest to badanie profilaktyczne, nie każda kobieta wie, jak wygląda USG dopochwowe.. Dowiedz się, na czym polega USG dopochwowe i jak przebiega badanie.Interpretacja wyników badania ginekologicznego USG jajników - odpowiada Dr hab. n. med.. Biorę tabletki antykoncepcyjne od 2 lat (microgynon).. USG dopochwowe wyszło prawidłowo.. Ówczesna klasyfikacja wyników cytologii na grupy jest obecnie niewystarczająca, dlatego zaproponowano nową metodę określaną jako system Bethesda.. Przy podawaniu wyniku cytologii system Bethesda zaleca określenie, czy rozmaz zawiera odpowiedni materiał do oceny .usg czyli badania ultrasonograficzne USG służy do oceny obecności policystycznych jajników czyli charakterystycznych pęcherzyków w obrazie dopochwowym USG.. Posty: 487.. Wykonuje się je, gdy istnieje ryzyko poronienia lub ciąży pozamacicznej.USG w ciąży: podstawowe skróty w opisie.. Interpretacja wyniku USG dopochwowego [Porada eksperta] 2013-06-27 22:40 Barbara Grzechocińska Witam, 7 czerwca zamiast okresu miałam 2-dniowe brązowe plamienie, 18 czerwca zrobiłam usg i lekarz napisał mi tak: trzon macicy o wymiarach 47x32mm, endomendrium 8,8 mm, jajnik prawy 35x21 z licznymi pęcherzykami o śr. 2 mm, jajnik lewy 33x19 .Witam mam prosbe o interpretacje wynikow usg dopochwowego.macica:dl./ap/szer.. Później, w I, II i III trymestrze, należy poddać się trzem badaniom obligatoryjnym.. Badanie USG dopochwowe pozwala uwidocznić wiele bardzo subtelnych struktur jajnika i endometrium, co stanowi bardzo ważną pomoc w diagnostyce wczesnej ciąży oraz rozpoznaniu i leczeniu takiej patologii jak:.. To badanie na żywo pokazuje nam naszego maluszka i dostarcza masy niezapomnianych wzruszeń.. USG jest wskazane tylko w przypadku podejrzenia nieprawidłowego przebiegu ciąży.. W prawidłowo przebiegającej ciąży wykonanie USG dopochwowo nie jest w żaden sposób niebezpieczne dla płodu..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt