Sprawozdanie z lektury w pustyni i w puszczy
Lektura wraz opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli.. Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.wiedza z lektury ,,W pustyni i w puszczy'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraChętnie poradziłbym się Ciebie w wielu sprawach.. Wielkie wrażenie wywarły na nim lektury Homera, Mickiewicza, Słowackiego, Waltera Scotta i Aleksandra Dumasa.. Dzięki lekturze tego dzieła czytelnik poznaje takie afrykańskie miasta i .Pytania do sprawdzianu z lektury "W pustyni i w puszczy" HENRYK SIENKIEWICZ: „W PUSTYNI I W PUSZCZY .. O to jedna z nich : Była godzina piąta po południu.. Rozwiąż test!. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. W momencie porwania przez Beduinów ma zaledwie 14 lat, a potrafi pokazać swoją dorosłość i odpowiedzialność za 8-lenią Nel.Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt.. Przeżyli oni wiele przygód.. Jak Kali nazywał Nel (najczęściej) ?. Atrakcją jest też dla nich życie w namiocie oraz planowane przejażdżki na wielbłądach.. Dokładniejszy niż streszczenie :) Liczba pytań: 89 Poziom: Trudny Rozwiązany: 7647 razy Średnia ocena:Plik W PUSTYNI I W PUSZCZY pytania.doc na koncie użytkownika dorotkar • folder W PUSTYNI I W PUSZCZY • Data dodania: 6 maj 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.OPOWIADANIE Z LEKTURY ,,W PUSTYNI I W PUSZCZY '' ULEWA !.

W pustynii i w puszczy.

Kapitan Glen i doktor Clary.Problematyka.. Rozwiąż test.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Opisz przygode z lektury z lektury " W pustyni i w puszczy " która cie najbardziej zainteresowala.. 1 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Życzę miłego rozwiązywania.. Test z lektury: „W pustyni i w puszczy" .Zobacz 4 odpowiedzi na zadanie: Sprawozdanie z filmu " W pustyni i w puszczy " Napisz dedykację, którą mógłbyś/mogłabyś zamieścić na zdjęciu z obozu przetrwania.. 3.Charakterystyka wybranej postaci Prosze o pomoc musze wybrac jeden temat z 3 podanych i napisac na jego temat wypracowanie to jest na jutro prosze o szybka pomocW Pustyni i w Puszczy - krótki test, test z lektury Pytania na sprawdzenie znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Rozdział 4 Dzieci cieszą się ze spotkania z ojcami.. Jego młodzieńcza powieść z tych czasów - „Ofiara" - nie zachowała się do dziś.. Skomentuj.. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce ?. Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.. Filmy.. Staś otrzymał chininę dla chorej Nel, dostali też jedzenie, herbatę, broń proch, kompas itp. 5.. Staś i Nel są bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza pt '' W pustyni i w puszczy ''.. Udostępnij..

16 pytań Lektury szkolne KoteczkiW pustyni i w puszczy.

Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Dwójka polskich dzieci mieszkających w Port Saidzie zostaje porwana przez Arabów.. „W pustyni i w puszczy" jest powieścią przygodową dla młodzieży, napisaną przez Henryka Sienkiewicza na kilka lat przed śmiercią.. Nie było w powieści Kalego.. nie nazywał Jej.. 2020-10-20 14:13:07 Jakieś pomysły na te pytania?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 2.W pociągu poznają kapitana Glena i doktora Claryego.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraHenryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. Pytania zawarte w teście.Może być takie sprawozdanie z pustyni i w puszczy ( pisaccc ) Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. „W pustyni i w puszczy".. W tym czasie w Sudanie rozpoczyna się mu Inne tryby testu.. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.2.. :) 2020-10-19 23:35:58 Hej, mam pytanie czy ktoś mógłby mi pomóc w odpowiedziach na te pytania .Spotkanie z lwem - przygoda z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Przybywają przewodnicy wielbłądów: Idrys i Gebhr.Sprawdzian z lektury "W pustyni i w puszczy" I..

Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.

Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.W szkole interesował się historią i literaturą.. Sprawdź swoją wiedzę z lektury!. Serwis zamknięty.. Treść.. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Z okazji świąt Bożego Narodzenia Nel dostaje psa Sabę, a Staś sztucer.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. Tu dodasz ZA DARMO zadanie!. Zgadywanki Zdrapki Litery Przetrwania Opowiadania Losowy quiz.. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. Test dla czytelnika lektury W pustyni i w puszczy.LEKTURA "W pustyni i w puszczy" - W pustyni i w puszczy - lektura 123 - Plan wydarzeń "W pustyni i w puszczy" - "W pustyni i w puszczy" - W pustyni i w puszczyPlik Sprawdzian wiadomości z treści lektury W pustyni i w puszczy.docx na koncie użytkownika NAWIEDZONA.NAUCZYCIELKA • folder W pustyni i w puszczy • Data dodania: 30 lis 2010 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Opis: W pustyni i w puszczy Lektura z opracowaniem - Sienkiewicz Henryk.. Boję się, że stanie jej się jakaś krzywda, jest taka delikatna.W pustyni i w puszczy - test wiedzy..

Drzewo, w którym mieszkali w puszczy (baobab).

Sienkiewicz nie odz.. więcej * * * „W pustyni i w puszczy" - plan wydarzeń 1.Test z lektury: „W pustyni i w puszczySzczegółowy sprawdzian ze znajomości lektury " W pustyni i w puszczy".. Tekst do zadań 1-11 -Wiesz, Nel - mówił Staś Tarkowski do swojej przyjaciółki, małej Angielki - wczoraj przyszli zabtie (policjanci) i aresztowali żonę dozorcy Smaina i jej troje dzieci - tę Fatmę, która już kilka razy przychodziła do biura do twojego ojca i do mego.Czas i miejsce wydarzeń „W pustyni i w puszczy" Opisane w powieści przygodowej Henryka Sienkiewicza wydarzenia rozgrywają się pod koniec XIX wieku w Afryce, gdzie autor „W pustyni i w puszczy" był w kilka lat po zakończeniu powstania mahdystów, stanowiącego tło historyczne opisywanych wydarzeń.. Jest to utwór, który ukazując niezwykłe przygody dwojga młodych ludzi, mówi o przyjaźni, odwadze i niezłomności.Szczegółowy sprawdzian ze znajomości lektury " W pustyni i w puszczy".. Trudno mi być odpowiedzialnym nie tylko za siebie, ale także za życie Nel.. Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. Spróbujemy zgadnąć Twój kolor oczu!Test: W pustyni i w puszczy Opis testu: Szczegółowy test z lektury.. Gebhr chciał przenocować.Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Szukaj.. :D 2020-10-19 23:37:04; Czy ktoś wie jak odpowiedzieć na te pytania?. poleca 79 % 2214 głosów.. Ona jest taka drobna i krucha, a ja z każdym dniem coraz bardziej ją kocham i dlatego chciałbym, aby była bezpieczna.. dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment .W pustyni i w puszczy to fascynująca powieść podróżniczo-przygodowa o niezwykłej przyjaźni, poświęceniu, oddaniu i ogromnej odwadze..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt